Aktuálně: 4 637 inzerátů177 787 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Korela pořád snáší

Martin (neregistrovaný) 04.05.2010, 19:16:29 xxx.xxx.131.52
Chtěl bych se podělit o jeden problém. Mám páreček korel. Samici jsou letos 3 roky, samci rok. Koncem února samička snesla na dno klece vajíčko. Do druhého dne si ho přestala všímat, tak jsem ho vyhodil. Třetí den snesla další, na něm seděla asi dva dny a pak si ho zase přestala všímat, tak jsem ho vyhodil taky. Pak snesla třetí a seděla na něm v rohu klece. To už jsem ji (dle dřívějších poučení chovatelů) nechával sedět, snesla ještě další dvě a seděla na nich. Nepářili se, takže jsem věděl, že z těch vajec na 99% nemůže nic být. Nicméně jsem jí hodlal nechat sedět, aby je pak sama opustila. Protože tam byla stále velmi neklidná, tak jsem jí dal budku, aby měla soukromí. A začala snášet dál. Taky začala pelichat a hubnout. Dostávala vitamíny, vápník, snažil jsem se nedávat žádné stimulující bílkoviny. O víkendu, když snesla již 16. vejce, mě napadlo, jestli ji k dalšímu snášení nestimulovala právě ta budka. Tak jsem ji vzal, snůšku vyhodil a zatím to vypadá v pohodě. Samička se opět aktivně zajímá o dění kolem sebe, jen se mi zdá, že občas svá vajíčka a budku hledá. Ukřičená byla i předtím, tak nevím. Jednu výhodu to její sezení mělo. Měsíc jsem o ní skoro nevěděl. Sameček si jen potichu švitořil a ona seděla v budce. Teď samice hlasitě ječí jako předtím. Neptám se teď na nic konkrétního, ale zajímá mě, jestli se někdo s podobným problémem setkal, nebo co si myslíte o mém postupu. Díky za každou reakci a názor.
liaj
liaj (111 příspěvků) 04.05.2010, 21:39:01 xxx.xxx.6.67
myslím, že jste neudělal žádnou chybu. nejsem zkušený chovatel a možná vám poradí někdo zkušenější. já bych to ale konzultovala s veterinářem. hlavně kvůli tomu pelichání a hubnutí.
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2010, 21:39:46 xxx.xxx.20.75
Já si myslím,že k tomu opravdu přispěla ta budka a sameček je možná ještě nevyzrálej.Mému to trvalo skoro rok a půl než se k něčemu odhodlal.
anonymní (neregistrovaný) 04.05.2010, 21:41:28 xxx.xxx.20.75
To pelichání a hubnutí může být z toho množství snesených vajec,je to pro samici vysilující.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.