Aktuálně: 4 960 inzerátů174 206 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

papoušci nádherní problém

anonymní (neregistrovaný) 11.05.2010, 07:26:55 xxx.xxx.32.13
Dobrý den,potřeboval bych poradit s následujícím problémem.V neděli se mě vylíhlo první mládě,ale při včerejší kontrole budky jsem zjistil,že mládě uklovali.Při dnešní kontrole další uklované mládě.Nevím zda to dělá samice nebo samec ,který do budky moc nechodí.Zbyli ještě dvě vajíčka co mám dělat.Pár je čtyřletý loni čistá snůška letos 4 plná vajíčka a tento problém.Díky za jakékoliv rady Pepa.
Orina (neregistrovaný) 11.05.2010, 08:20:49 xxx.xxx.113.133
Ve vašem problému vám neporadím, ale zamýšlím se nad tím, jak jsou ptáci agresivní, snad víc než jiná zvířata. Mě by zajímalo z čeho to pramení? Je to přešlechtěním chovů nebo se to v přírodě děje taky? Určitě nějaká mláďata v přírodě zahynou, ale to je v případě, že nemají rodiče dost potravy a nebo že jsou vyrušeni při hnízdění, ale v tom měřítku jako je to ve voliérách to v přírodě neni. Snad je problém agresivity v klecích opravdu stísněným prostorem, kdy ptáci vybíjí nahromaděný adrenalin jinak. Zajímal by mě názor i jiných chovatelů na tuto otázku.
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2010, 10:26:20 xxx.xxx.68.194
U sebe jsem se prozatím s tímto nesetkal, ale myslím si že to může být způsobeno stresem, neklidem a pocitem ohrožení při hnízdění. Možná na ptáky se dobývá nějaký predátor nebo jsou nějak jinak rušeni .
sunflowersman (neregistrovaný) 11.05.2010, 12:54:59 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Jednoznačně bychom mohli hovořit pouze v případě, kdy by jsme měli v rukou nějaké statistické podklady z terénu a domácích chovů. Důležitý je určitě i fakt, že v přírodě si papoušci vybírají partnera přirozeným způsobem tak, aby jsi vyhovovali. U nás nemají na výběr a pudy jsou silnější. Potom mohou nastávat všelijaké komplikace.
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2010, 12:56:34 xxx.xxx.32.13
Ptáci si myslím měli při hnízdění klid samozřejmě,že u voliér nejsem pořád na dvoře mám psa,který nesnese kočku a ani vrabce .Samice seděla jak přibitá ani jsem ji pořádně venku neviděl.Trochu se divím,že toto se stalo u těchto ,,klidnějších papoušků''.Mrzí mě,že jsem nevypozoroval který z rodičů to má na svědomí a jaká příčina je k tomu vede.Zda je to strava?Krmil jsem když seděli na vejcích klasickou směsí zrnin(proso,lesknice,oves,kardi sem tam slunečnice),pampelišku,jablko někdy suchý rohlík.Do vody jsem přidával Optimin E.Samec nejevil v době hnízděni tok a ani za samicí moc do budky nelezl.Možná,že mám na tyto papoušky smůlu,protože je chovám asi 7 let a nedaří se mě je odchovat.První jsem měl problémy sestavit chovný pár(nechtěná koupě dvou samců přes úhyn jednou samice podruhé samce.Až konečně se mě v předloni podařilo sestavit harmonizující pár.Letos jsem si od chovné sezóny sliboval,že se to konečně musí zlomit a podřídil jsem tomu všechny moje zkušenosti tzn.umístnění páru do samostatné voliery,nová hnízdní budka,podávání máčeného zrní,ovoce,zelené krmení,vaječná míchanice,vitamínové přídavky atd.tok probíhal ukázkově po druhém vajíčku samice zasedla a čtyři oplodněná vajíčka mě dávala naději,že to tentokrát vyjde no asi nevyšlo.Vím není to amazoňan ani kakadu,ale naštve to.Tak mě nezbývá než počkat další rok i když mají v budce ještě 2 vajíčka,ale už nedoufám,že mladé nechají přežít.Vajíčka nebudu ani podsazovat,protože mě zajimá chovatelský úspěch pod rodiči ne kusy i když je mě mladých líto a těšil jsem se na ně,ale je to příroda.Kdyby někdo měl nějakou připomínku nebo radu tak ji uvítám.Jinak chovám více druhů papoušků(Alexandry malé,velké vousaté, rozely,penanty,mnichy,neofémy,kakariky,andulky to aby si někdo nemyslel,že jsem teprve začátečník :-)
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2010, 16:04:19 xxx.xxx.193.236
asi bych to nevydržela a vajíčka šoupla do jiného hnízda,podobného druhu,kde se líhnou mladé.I my máme s nádhernými smůlu,nejdřív jsme měli draka samici a samce troubu, zabila ho přesnou ránou do hlavy.Pak jsme konečně sehnali samce, samice umřela na právě vylíhnutých mladých - nevím proč.Ani mláďata se nám nepovedlo zachránit,ačkoliv jsme týden dokrmovali, během pár dnů všichni 4 umřeli. Sehnali jsme novou samici, měla opět 4 mladé, samec umřel - podle veterináře byl otráven, netuším kým. Koupili jsme nového samce, byli spolu 2 roky, letos nám samice umřela, nemohu novou sehnat, chtěla bych starší, samec je osmiletý.
anonymní (neregistrovaný) 11.05.2010, 17:26:20 xxx.xxx.109.90
Samostatna voliera by mala byť u strednej a veľkej Australie samozrejmosťou!Ale to som odbočil,skuste dať samca do samostatnej klietky do vnutra voliery,alebo vyprazdnite susednu volieru a umiestnite ho tam.
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2010, 07:31:32 xxx.xxx.32.13
Tak dnes ráno jsem znovu kontroloval budku a vylíhlo se další mládě zatím ještě živé.Samce jsem odchytil a dal jsem ho do vedlejší klece.No tak uvidíme jestli se samice postará.Tento experiment jsem už jednou skoušel u penantů kde mě samec likvidoval vejce a po vylíhnutí pěti mladých je samice opustila.Pepa
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2010, 16:42:04 xxx.xxx.109.90
Musite to urobiť tak,aby samec mal možnosť samicu krmiť cez pletivo.
anonymní (neregistrovaný) 13.05.2010, 07:44:04 xxx.xxx.32.13
Tak mladé zabíjel samec!Po včerejším oddělení samce a dnešní kontrole budky mládě žilo,ale teď nevím jestli ho samice bude krmit protože od včerejšího rána nevylezla z budky a sama ještě nežrala.Samce jsem umístnil do menší klece v jejich voliéře.Samice má ještě jedno vejce neměl bych ho odstranit?Myslím to tak,že na něm sedí a čeká až se vylíhnou všichni a proto tak často nevilézá.Tak nevím jak toto dopadne.Díky zatím za všechny rady. Pepa
anonymní (neregistrovaný) 14.05.2010, 13:22:22 xxx.xxx.32.13
Mladý žije samice ho zatím krmí.Z posledního vejce asi už nic nebude.Chtěl bych se zeptat jesli někdo měl nebo má stejný problém.Kdy samce pustit k samici a mláděti?A jestli se v budoucnu bude zabijácké chování samce opakovat a přoč to dělá se dá asi těžko odhadovat.A kdyby snad měl někdo s tímto zkušenost byl bych rád kdyby se o ni podělil.Pepa

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.