Aktuálně: 4 598 inzerátů178 089 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

MNISEK MODRY_CENA

sarka (neregistrovaný) 12.05.2010, 15:19:39 xxx.xxx.99.1
dnes siem volala na inzerat na rucne dokrmeneho mniska,bude dokrmen od 6 nedel,ted je mu 14dni,a cca za 6tydnu me ho nechaj,cena bude 4tisice,je to cena akorat?nebo je to hodne,,,,dekuji
Rosťa (neregistrovaný) 12.05.2010, 15:44:29 xxx.xxx.68.194
Já bych řekl že je to hodně za dokrmovanéo mníška od 6 týdnů . Mníšci se začínají dokrmovat tak od 14 dnůa ve 2 měsících (8 týdnů ) jsou samostatní . Pokud je tomu tak , že bude dokrmován od 6 týdnů - tak se snaží jen někdo vydělat .
sarka (neregistrovaný) 12.05.2010, 16:47:20 xxx.xxx.99.1
dekuji,takhle me to dnes pani rekla,,,
Orina (neregistrovaný) 12.05.2010, 18:41:43 xxx.xxx.116.235
Já pořád nechápu nad uvažováním o cenách a slovem vydělat. Je snad volný trh cen a každý si určuje ceny podle svých nákladů. Vydělat se dá na nějakém chcípákovi, ale každý pěkný papoušek má svoji hodnotu. Otázka je nabídka a poptávka. Někdy málo znamená hodně a to je i o cenách papoušků. Někdo prodává lacino ne že by byl v dnešní době tak ohleduplný na kupujícího, ale asi proto, že svůj produkt nemůže prodat. A je to jedno jestli se jedná o papoušky nebo o brambory.
sarka (neregistrovaný) 12.05.2010, 19:11:57 xxx.xxx.99.1
jako laik nepoznam jestli chovatel proda treba chcipaka,,,,,,jak rikate,tak jak postupovat? pani se jevila v telefonu ze je ji to jedno chtela me ho dat hned na dokrmeni i kdyz nemam zkusenost?to jsem odmitla nebot se bojim ohrozit papouska v pripade chyby?tak jak mam vybrat,chovatele neznam,jen si najdu kontakt zde na netu?
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2010, 20:11:14 xxx.xxx.68.236
pro p.Orinu - ta hodnota papouška má taky své meze! Vy budete prodávat mládě andulky třeba za 1000,- Kč a někdo za 300,- Kč a žádný rozdíl v nich nebude, tak mi neříkejte, že je to v ceně toho papouška!!! A myslím si, že je naprosto jedno, jaké mu podáváte zrní - jestli za takové nebo makové...A samozřejmě, že si každý svých papoušků cení jinak, ale taky každý z jiného důvodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Orina (neregistrovaný) 12.05.2010, 20:43:45 xxx.xxx.116.235
Mníšky nechovám, tak tam rozdíl třeba nebude. V andulkách bude určitě. Na burze seženete třeba za 50,- na výstavě v Botanické zahradě (oficiální cena) 2.000,- rozdíl tedy musí být.Každý si může cenit papoušky do výše poptávky a nabídky. Když budete jediný chovatel, který bude mít v republice např zebřičky, tak jejich cena určitě nebude shodná s cenou za jakou se nabízí dnes (to jen příklad.)(další příklad)- Pakliže vám zahraniční zájemce nabídne určitou cenu za váš odchov, zaručeně nebudete prodávat v Čechách za zdejší cenu. Záleží tedy jakou poptávku má majitel mníšků,aby mu kvůli ceně nezůstávaly odchovy doma. Všechno je věc trhu a zájmu kupujících. Znám případy kdy se majitel mláďat andulek zbavoval vyhazováním je do přírody, jen aby byly pryč. Taky způsob chovu :-( ??????? Bohužel!!
anonymní (neregistrovaný) 12.05.2010, 21:00:28 xxx.xxx.68.236
Andulka za 2000,- je cena asi za výstavní andulku a né "obyčejnou". To je ale jedno. S těma zebřičkama máte pravdu i s tím ostatním. Ale p.Šárka se pouze zeptala, zda-li není moc 4000,- za mníška a vy jste tady udělala přednášku o cenách a vydělání!!!! Ať se Vám to líbí nebo ne, tak někteří chovatelé chovají papoušky pro peníze a né z lásky!!!Je to hnus, ale je to tak!A už i to, že chovatelka chtěla prodat toho mníška, ať si ho p.Šárka dokrmí sama!Myslíte, že své papoušky chová z lásky? O tom silně pochybuji!
Brno
Brno (211 příspěvků) 12.05.2010, 21:28:50 xxx.xxx.169.158
Dokrmovat mníška na ochočení od šesti týdnů, když z hnízda vylétají za cca. 45 dní, je hloupost. To by musel být dokrmován od dvou, max tří týdnů. Cena mi zas tak divná nepřijde, ale nesmí to být od šesti týdnů.
Orina (neregistrovaný) 12.05.2010, 21:33:58 xxx.xxx.116.235
Třeba se chovatelka už dříve setkala se zájmem, že si kupující chtěl papouška dokrmit sám, proto dala takovou nabídku. Mě taky telefonuje hodně lidí a chtějí papoušky z hnízda na dokrmení, bohužel u mě nikdo takový nepochodí, zrovna jako ani já nezkupuju mláďata od chovatelů a nevydávám je za svůj odchov, jako se to hodně děje. Bohužel triky zájemců i prodávajících jsou různé a tak je dobře že se pani Šárka zeptala, aby nekoupila zajíce v pytli, to se stane taky raz dva, zvláště začátečníkům.
sarka (neregistrovaný) 13.05.2010, 20:07:08 xxx.xxx.99.1
tak jeste jednou dekuji zd evsem za prispevky,,,,a pani Orino,,,uz mam papouska,a to SENEGALCE,rucne dokrmeneho od chovatelky kousek od nas a je skvely,bylo to raz dva,,,volala sem pani smniskem a rekla me ze je dala vsechny na kseft ze si je nekdo dokrmi a pak proda za jednou tolik,nelibil se me pani pristup,,,,a udelala rozhodnuti uplne jine a nelituju,jinak za rucne dokrmeneho senegalce sem dala 5tis,,,,,a je skvely,hned se nechal hladit apod,,,,rozhodnuti bylo razne a nahle,,,ale je pravda ze sem si prala uz kdysi senegala,mniska,,,,a nebo kakarika ale postupne sem vyloucila kakarika a senegalec se naskytl a bylo rozhodnuto,,,,,,diky vam zde vsem,,,,
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 13.05.2010, 20:33:55 xxx.xxx.82.128
Senegalce vám moc přeju, protože je miluju, jsou to moji neoblíbnější papoušci, tak ať z něho máte radost.
Obrázek
sarka (neregistrovaný) 14.05.2010, 17:54:19 xxx.xxx.99.1
moc dekuju Orino,,,,,a Vam vsem zde taky,,,,,,,,,
anonymní (neregistrovaný) 14.05.2010, 18:13:32 xxx.xxx.107.241
akorát mu sežeňte silnější bidlo, větev, aby ji neobejmul prsty :-) Hrabošek
anonymní (neregistrovaný) 14.05.2010, 21:03:43 xxx.xxx.175.250
za ty prachy koupíte pár modrých mnichů
anonymní (neregistrovaný) 22.05.2010, 10:26:08 xxx.xxx.146.110
Já kupoval ručně dokrmovaného Mnicha modrého před rokem za 3000 Kč.Mohu dát spojení na chovatelku která bydlí v Chlumci.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.