Aktuálně: 4 626 inzerátů177 874 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Bidla??

anonymní (neregistrovaný) 13.05.2010, 20:00:32 xxx.xxx.124.208
dobrý večer,chtěl bych se zeptat jaké jsou pro papoušky nejlepší bidla??Já mám možnost z bříz a nebo ze smrků.Který byste mi raději doporučili?Děkuji
anonymní (neregistrovaný) 14.05.2010, 02:09:36 xxx.xxx.57.166
Dobrý den.Taky mě zajímají vaše názory na bidla.. Někdo říká,že s bezem raději opatrně. Větve ovocných nestříkaných stromů-to je jasné.Ty dáváme my. Ale co statní stromy? Větve z břízy mohou být asi také v pohodě. A jak je to s vrbou? Jsou nějaké druhy vrby jedovaté? Ráda bych věděla,co používáte do voliér nebo do klecí na bidla vy,co se vyznáte a máte zkušeností víc,než já. Díky za informace a rady.
figaro (neregistrovaný) 14.05.2010, 07:13:50 xxx.xxx.219.19
mě by hlavně zajímaly ty bidla z té břízy.máte někdo zkušenosti??děkuji
liaj
liaj (111 příspěvků) 14.05.2010, 07:23:59 xxx.xxx.88.218
já mám všude bidla z vrby již několik let a bez problémů. se zbytkem zkušenosti nemám. na okus dávám taky vrbu. nemá se používat vrba kroucená...
Petr (neregistrovaný) 14.05.2010, 07:35:50 xxx.xxx.230.164
Bříza může být nejni žádný problém.Já mám bidla /na okus/ z čwrného bezu.Stabilní bidla mám ze starého šípku,průměr 6 cm.Na zimu idealní.Jedná se o velmi tvrdý material,ale daleko lepší než soustružený buk či dub.Petr
figaro (neregistrovaný) 14.05.2010, 08:11:27 xxx.xxx.219.19
takže bříza může být bez problému ??????pro(amazonany,aratingy,zaky....
anonymní (neregistrovaný) 14.05.2010, 09:03:07 xxx.xxx.174.103
Bříza určitě může být, také ji používám. Nastřídačku s vrbou (i kroucenou), černým bezem (i ten je neškodný, jenom čerstvé-letošní výhony obsahují prý ve velkém množství něco, co papoušky dráždí), větve ovocných stromů, borovice, lísky, lípy, dubu, buku...tyto druhy používám bez problémů na bidla. Slabší a denně čerstvé větvičky těchto druhů předkládám na okus- ptáci je milují, večer z nich mnoho nezůstane :-) Smrk dávám jen občas v zimě na okus, jedovatý není, ale s bidlama zkušenosti nemám.
fylip (neregistrovaný) 14.05.2010, 09:56:43 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Já dávám větve z Černého bezu.Tvrdí se že mají hodně vitamínů a ptáci je vždycky do 3 dnů oklovají.Před týdnem jsem dal vímečně z břízy a v pohodě.Z břízy dát můžete.Jinak ten smrk bych na bidla moc nedával.Jedovaty není(pro ptáky naprosto neškodný) ale nesedí na něm.Když dáte do voliery víc ruzných bydýlak tak zjistíte že vždycky sedí na jiných než na smrku.Jinak smrk můžete dávát větve i s jehličím.Já je tak dávám.Přivážu několik větví smrku i s jehličím k pletivu vedle bydla.Ptáci to mají na okus ají na zabavení.:-)Měním je vždycky tak 2x do týdne.Austrálie je ma vždycky zlikvidované a orané hned.Alexandrům to trvá trochu dýl:)Nejvíc se to ale líbí penantům:) Jinak voliera je potom taky o hodně pěknější když tam jsou takto zavěšené větve i s jehličím:) Když jsem dal ale břízu tak si jí ptáci nevšímají a aokusují jí.Prostě není akorát sedí, ale nechávají jí na pokoji:) Jinak dával už jsem taky dub,buk,jebloň,hrušeň,meruňku,broskev a další takové stromy. Nikdy nebyl žádný problém. fylip
marsoun (neregistrovaný) 14.05.2010, 14:56:43 xxx.xxx.30.34
dávám hlavně břízu a občas bez když narazím na nějaký co neroste u silnice.dávám i drobné březové větve na hraní. Vrba není jedovatá.ještě jsem zkusil lísku a lípu ale to moc nevydrží nevíte co javor toho mám kolem domu spousty ale nevím jestli můžu zkusit i ten
anonymní (neregistrovaný) 14.05.2010, 17:11:47 xxx.xxx.109.90
Bez obav môžete davať i bazu,povedal by som,že je to i žiaduce pretože baza je i prirodne odčervenie.Ja davam na bidla iba bazu ato i Australii i Amerike a nezaznamenal som žiaden problem,samozrejme na okus davam i ine,ako piše napr. Fylip
anonymní (neregistrovaný) 14.05.2010, 17:32:23 xxx.xxx.57.166
A co třeba větve ořechové nebo z jasanů? A když jasan-tak je nějaký rozdíl v jasanech? Jsou některé druhy okrasných jasanů pro papoušky nevhodné-nebo se mohou dát v pohodě? Někde jsem četla,že tohle tvrdé jasanové dřevo je na bidla do klecí také vhodné. Tak prosím,kdo víte, poraďte.
fylip (neregistrovaný) 14.05.2010, 18:43:52 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Jasan jde taky, ale dával bych ho spíš opravdovím ničitalům jako jsou alexandři čínští,penanti nebo senegalci.U mě i jasan senegalci zlikvidovali.Sice jim to trvalo docela dlouho, ale nakonec se povedlo:) fylip
anonymní (neregistrovaný) 14.05.2010, 18:54:48 xxx.xxx.109.90
Davam bazu priemer 5 a viac cm a ešte sa nestalo,aby ho niekto zničil.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.