Aktuálně: 4 897 inzerátů174 581 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

nevíte oněčem?

anonymní (neregistrovaný) 28.09.2007, 17:49:07 xxx.xxx.14.80
Dobrý den já vým že to sem nepatří ale skusit to můžu de o to že budu tejten rok končit devátý ročník základní školy a potřeboval bych od vás radu jestli nevíte o nákém oboru s exotickým ptactvem nebo prostě cokoliv s papouškama je to můj koníček a myslím si že by to nebylo špatný skusit (kdyby ale něco takového existovalo ) tak mi prosím poradte naschle.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.09.2007, 08:59:51 xxx.xxx.168.20
Dobrý den. Nic takového neexistuje, už párkrát jsem ěl myšlenku, že bych založil nějaký kroužek na některé ze základních škol pro nadšence ptactva, ale nevím zda by to bylo uskutečnitelné. Myslel jsem, že by to bylo něco, jako rybářský kroužek a podobně, ale to by mi někdo musel nabídnout určité prostory na provádění takového kroužku. O peníze by mi ani tak nešlo, ale mít prostě alespoň minimálně třídu, kde by se dalo probírat určité ze začátku základní věci a později něco složitějšího. Pokud by byla menší budova, tak by se tam dalo vybudovat pár klecí ve kterých by se dalo něco začínajícím chovatelům prakticky ukázat. Ale jak říkám pravděpodobně bych musel navštívit školu a zeptat se jich zda by o to měli zájem. Myslím, že by se našlo spoustu nadšenců pro tento koníček.

Podle mě by jste mohl vyzkoušet se přihlásit do nějakého klubu a na takových setkáních prodiskutovat určité věci s chovateli. Nic jiného asi neexistuje.
anonymní (neregistrovaný) 29.09.2007, 10:21:45 xxx.xxx.14.80
Děkuji ti za tvůj názor já jsem si myslel že nic takového není,ale kdyby byl náký kroužek tak bych neváhal a hned bych tam šel protože tanto koníček mám hodně rát a budu mít rát tak naschle a chovu zdar
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.09.2007, 12:43:02 xxx.xxx.168.20
Jak jsem psal z mé strany by nebyl problém založit kroužek, horší je, že nejsou prostory a nikdo kdo by měl o to zájem. Tím nemyslím účastníky kroužku, ale spíše například ředitele škol atd.
anonymní (neregistrovaný) 29.09.2007, 14:04:11 xxx.xxx.48.224
Existuje gympl se zaměřením na exotické ptactvo
anonymní (neregistrovaný) 29.09.2007, 14:49:00 xxx.xxx.14.80
Tak na gympl by mě určitě nevzaly smýma známkama já jsem rád když nepropadam
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.09.2007, 17:18:47 xxx.xxx.168.20
Doporučuji ti začít navštěvovat burzy. Jsou to takové chovatelské setkání a vždy je lepší, když tam jedeš s nějakým chovatelem. Já to tak ze začátku dělal a vždy jsem obdivoval, kolik má můj známej známostí a s kolikati lidma se zná a teď když dojedu na burzu, tak netvrdím, že znám tolik lidí co on, ale mám jiné známé a přátelím se i s některými co mě seznámil on. Proč to vlastně píši? Vždy když jsem na burze a potkám někoho, tak si minimálně 5 - 10 minut povykládáme o chovu a rozebereme určité věci a popřípadě se domluvíme na osobní návštěvě. Podle mého toto je velice dobrá cesta, jak získat cenné informace. Odkud jsi? Pokud bydlíš někde poblíž, tak se můžeme domluvit na setkání na některých z burz. Mi co se známe přes internet se často setkáváme na těchto akcích.
anonymní (neregistrovaný) 29.09.2007, 21:23:54 xxx.xxx.14.80
Dobrý den já jsem z KLadna a na buze kladno jsem byl poprvé před měsícem bylo to fajn,ale moc dlouho sem se tam nezdržil byl jsem tam asi půl hodiny.Vybíral jsem si totiš kakaríka a tak sem pečlivě vybíral pozoroval jsem všechny papoušky který tam měly a musím říct co jsem tam vyděl tak všichni chovatelé se bavyli s úsměvem na tváři.Já osobně bych byl rád kdybych se setkal s nákým chovatelem ale je mi jen15 tak nevím jestli by si semnou někdo povídal kdyby jste byl někde poblíš tak by to bylo dobré tak naschle.
Hann
Hann (250 příspěvků) 29.09.2007, 21:35:09 xxx.xxx.129.11
caw lidi a neexistuje nahodu nejaky obor vererinar se zamerenim na exoticke ptactvo . . ja mylsim ze by neco takoveho melo byt . . jo a mimochodem pro Hicks : ja na zakladce mel krouzek exoticke ptacto apod mel to tam soukromy chovatel ale vzal jen castku 150kc za osubu a sveril nam spoustu zvirat o kterych sme nemeli ani potuchy co s tim napr i krokodyla a vykaslal se na nas proste nam to dal jen exoticke ptactctvo sy odnesl . . Hann
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 30.09.2007, 05:43:28 xxx.xxx.183.35
Pro neregistrovaného. To je škoda. Já jsem totiž ze zlínského kraje, Kdyby si někdy chtěl navštívit s někým Přerovskou burzu, tak ti budu k dispozici. Do Týniště, Hododnína jezdím jen velmi málo. Co se týká tvého věku, tak je to jedno. Věř mi, že jsem v kontaktu ještě s mladšími lidmi, jako například 12, 13 let a kupují odemě ptáky a podobně. Nechceš si domluvit s rodinou menší výlet na největší výstavu v ČR, která se koná jednou za 2 roky? Je to tento měsíc 12,13,14 tého v Olomouci. Exota olomouc. Rozhodně tam by jsme se mohli určitě setkat. Já tam pojedu pravděpodobně v neděli.

Pro Martina Válka: Ano Existuje, moje přítelkyně dělá veterinu a musím říct, že to není nic jednoduchého. Co se týká toho chovatele, tak se určitě zachoval velmi špatně. Ono taky záleží kdo by to dělal. Já bych opravdu velice rád tady u nás něco podobného udělal, ale nejsou prostory. Leda, že bych to pořádal u sebe doma :)) Ale to by nesmělo být moc nadšenců je sice fakt, že mám velký barák, ale bylo by to hodně nepraktické. Třeba časem něco podniknu a pokusím se založit nějaký podobný kroužek.
anonymní (neregistrovaný) 30.09.2007, 11:24:21 xxx.xxx.14.80
To by bylo dobré se tam setkat,ale ani nevym kde to je a táta by mně tam asi nevzal protože chodí pozdě z práce a hlavně tet' děláme voliéru která bude jak venku tak bude propojená jakoby dodomu ve sklepě do konce měsíce by to mělo být hotové jestli chcete tak bych mohl poslat foto a mohl by jste mi pomoct co a jak tam zařídit.Až jednou budu mít auto tak se možná setkáme, jo a aby vtom nebyl bordel tak se jmenuji jirka jen aby jste věděl.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 30.09.2007, 11:38:50 xxx.xxx.183.35
Dobrá Jirko. Klidně mi zašly fotky a já ti poradím. Hlavně si tam udělej jedny velké dveře a jedny krmné dvířka popřípadně s poličkou. Taky ti pak poradím jak udělat držák na větve a podobné vychytávky.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 30.09.2007, 11:38:54 xxx.xxx.183.35
Dobrá Jirko. Klidně mi zašly fotky a já ti poradím. Hlavně si tam udělej jedny velké dveře a jedny krmné dvířka popřípadně s poličkou. Taky ti pak poradím jak udělat držák na větve a podobné vychytávky.
anonymní (neregistrovaný) 30.09.2007, 12:14:57 xxx.xxx.14.80
Mám vám je poslat na e-mail nabo sem? Jirka.
anonymní (neregistrovaný) 30.09.2007, 18:03:50 xxx.xxx.14.80
Dobrý den tak já vám je zítra pošlu na ten první email zatim.Jirka

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.