Aktuálně: 5 137 inzerátů172 260 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Křepelky čínské - odchov

Jindra (neregistrovaný) 22.05.2010, 19:43:21 xxx.xxx.93.15
Zdravím, potřeboval bych pár rad s odchovem křepelek. Minulý rok na podzim jsem si koupil pár křepelek čínských a nyní už slepička sedí 10.den na vajíčkách. Na internetu je spousta informací o umělém odchovu ale jen zlomek o odchovu přirozeném. 1)Chtěl bych se zeptat, jestli mám kuřátka od slepičky odebírat postupně, abych zabránil tomu, aby s jedním kuřátkem začla běhat po voliéře a ostatní vajíčka nechala vystydnout. 2) Co s kohoutkem? Mám ho dát na pár dní jinam voliery, abych běhěm líhnutí nerušil slepičku? 3) A poslední dotaz: Neodovedu si představit jak kuřátka budou malý po vylíhnutí a nerad aby mi utekli oky v pletivu. Mám pletivo o velikosti 16x16mm. Je to velké nebo to postačí. Předem děkuji za odpověd. Jindra
Tomáš (neregistrovaný) 22.05.2010, 21:10:48 xxx.xxx.90.180
1) slepička zasedá až po snesení celé snůšky takže by se měla všechna vylíhnout v jeden den. 2) záleží jak je váš kohoutek agresivní, já jsem ho vždy izoloval protože ten můj ji nedal pokoj ani když seděla a pak i na vylíhlá kuřátka byl agresivní. Chce to sledovat a v případě problémů ihned zakročit. 3) jsou to prcci, velikosti asi jako čmelák. Oka v pletivu jsou velká, doporučuju tak do 40 cm výšky pletivo mušší (to co se dává do oken proti komárům) nebo to pletivo prostě nějak ohradit deskou apod. aby se k němu kuřátka nedostala
Obrázek
Jindra (neregistrovaný) 22.05.2010, 21:19:01 xxx.xxx.93.15
a misku na vodu asi hodně mělkou co?
anonymní (neregistrovaný) 23.05.2010, 12:03:01 xxx.xxx.90.180
buď hodně mělkou a vodu měnit několikrát denně. Ale mě se spíš osvědčila napáječka s úzkým korýtkem ale trvalo než se z toho staří naučili. První jsem dával misku s vodou do ní ještě položil napáječku s vodou, až se naučli z napáječky pát, pak už jsem do misky vodu nedával.
petrhornacek (neregistrovaný) 03.04.2021, 12:48:02 xxx:xxx.6da7:1a8d

Slepička na vajíčkách neseděla tak jsem je dal do inkubáturu a včera se vylíhli tři jak s krmením nebo je mám dát do voliery k samičce?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.