Aktuálně: 4 709 inzerátů176 635 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

korely

anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 15:20:41 xxx.xxx.160.10
koupil jsem dvě korele, že to je párek. Buhužel po cca měsíci, jsem slyšel , jak oba dva pěkně zpívají. Přikoupil jsem dvě samice.Jsou spolu cca týden, jedni, jako by drželi spolu(sedí spolu na bidle, neškubou se), ale ten druhý párek pořád létá po kleci a leze a ten druhý očividně napodá. Můžu je už rozděli(jestli to není krátká doba), nebo je raději nechat spolu déle. Ten zlobivější pár se k sobě moc nemá.Samci začínají nahlížet do budek a okusovat je. jedna samička(zlobivější), začíná také nahlížet do budky.Mohu poslat i foto.
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 16:41:27 xxx.xxx.193.236
Zlobí proto,že chce hnízdit, být Vámi je oddělím, korely nejsou v párování náročné a není problém sestavit pár. Zažila jsem situaci podobnou Vaší, prošvihli jsme správný moment a samci - i když to byli bráchové - se servali tak, že jeden pošel. Nepřeju Vám to, jednejte opravdu rychle, člověk nikdy neví. Už jsme chovali pohromadě i dva páry, samci si navzájem krmili mladé a bylo vše v pořádku, záleží na povaze ptáků, ale podle Vámi popisované situace, opravdu bych neriskovala.
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 19:32:34 xxx.xxx.160.10
Děkuji za odpověď, já jsem si myslel, že je mám nechat u sebe déle , aby se lépe napárovali a měl jsem jistotu, že k sobě určitě ty páry patří. Pokud to tak opravdu je , tak je zítra rozdělím. Chci je dát do prázdné voliéry a přidat párek andulek, tak předpokládám, že se ta hodnější pára s nimi snese. Ještě jednou děkuji
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 19:39:29 xxx.xxx.193.236
korely se s andulkama snesou dobře, tam problém nevidím, chováme je tak už 30 let.
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2010, 19:42:02 xxx.xxx.193.236
Ještě dodatek - to, co děláte, že necháte na přírodě, ať se páry spárují, je to nejlepší, co můžete udělat, tak by to vždycky mělo být, někdy na to nejsou možnosti, takže pár sestaví chovatel, ale vy postupujete naprosto správně, jak je to pro ptáky nejlepší.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 24.05.2010, 21:18:28 xxx.xxx.20.75
já mám problém mezi andulama a korelama.Budku mám pro korely a čtyři pro tři páry andulek.Jedny anduly hnízdí bez problémů,jen ty dvě se pořád nějak nesnesou,přitom má každá obsazenou budku.KOrelám se ta jejich nelíbí ani po různých úpravách a už zahnízdily v jedné andulčí budce,ale po týdnu je andula vyštípala pryč.Takže snůška se nepovedla,andula vejce rozbila.Jakmile je anduly uvidí u té prázdné andulí budky ,tak je vyrazí.Bohužel je nemohu rozdělit,tak budu muset dát asi jednu andulku pryč,snad se to pak uklidní.Nějak se mi s korelama nedaří,konečně když jsem dala dohromady pár a snesla samička vajíčka,tak mě v tom dělají neplechu anduly.
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 26.05.2010, 19:31:59 xxx.xxx.20.75
Asi jo,jenomže nějak na stavbu té nové nezbývá čas nebo není chuť.měla by to být asi kostka 2/2/2m.Měl by tam být jeden pár korel a tři páry andul.Jenže dokud korely nechtěly hnízdit,tak s andulama nebyl problém.Když sedí korely u své budky,tak si jich nevšimnou jen co se začnou zajímat o prázdnou andulí budku,tak je zle.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.