Aktuálně: 4 959 inzerátů174 204 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

SENEGALEC STRAVA???

sarka (neregistrovaný) 25.05.2010, 17:40:05 xxx.xxx.99.1
dobry den muzu se zeptat delam li dobre ze sve senegalce 5mesicu davam denne kousek jablka,mrkve,smes pro papousky,sem tam piskotek?muze ovoce denně?delam dobre?
Obrázek
sunflowersman (neregistrovaný) 25.05.2010, 18:03:52 xxx.xxx.175.196
Kromě avokáda, které je pro papoušky jedováte se nabízí široká paleta ovoce a zeleniny, kterou papoušek může.
sarka (neregistrovaný) 25.05.2010, 19:31:41 xxx.xxx.99.1
petrzel jako korenovou?mandarinku davam,a shery rajcatka miluje,,,diky moc za jakekoliv rady treba,,,,mam treba nejak odcervit?mam pouze 1kus jako mazlicka,,,diky vsem
fylip (neregistrovaný) 25.05.2010, 21:24:29 xxx.xxx.80.34
Pokud ho máte v bitě jako mazlíčka tak odčervovat nemusíte.Odčervovat by se měli hlavně ti papoušci kteří jsem v kontaktu s hlínou.Pokud váš senegalec před zakoupením byl v kontaktu s hlinou(je to ale ručně dokrmené mládě takže pochybuji) a víte že odčervený nebyl, tak bych ho preventivně odčervilm ale nutné to není.Senegalci a afrika všeobecně se většinou nezdrřujou na zemi takže moc lidí afriku neodčervuje.) JHinak s ovocem si nmyslím děláte dobře.Mojí senegalci žerou vššchno ovoce i zeleninu.Nejraději mají pomeranče,mrkev jabka,rajčata,papariku a chili papričky:)Jinak dávám i pampelišky a všechno jiné ovoce.Můžete dávat i ořechy, ale s těma opatrně, aby se vám za chvilku po domě spíš neválel než lítal:)Skuste i často vym,ěňovat bydýlka.Nejlepší jsou z černeho beziu, ale můžete dávat i z jakéhokoliv jiného stromu nebo keře.Pozor na Tys-ten je pro ptáky jedovatá.Jinak můžete dávat taky jeřabiny a jiné bobule.Jeřabiny každý rok suším a každý rok jich musím dělat víc a víc aby mi vyšli:)Senegalci je milují:)Přez léto dávám i hrušky,rybíz,jahody,broskve,meruňky atd.Můžete dávat opravdu cokoiliv z ovoce a zeleniny.Dávejte i vaječnou míchanici, ale tu jenom sem tam.Skuste dát i sepiovou kost aby měl dost vápníky-jestli jí nebude chtít tak skuste dávat rozdrcené skořápky od natvrdo uvařených vajíček nebo starou omítku.Senegalci jsou krásní papoušci.Po roku byz nich jsem to nevydržel a zase jsem si je v neděli v Přerově koupil :)Už se mi krmily.Zítra zavěsím budky a uvidím.Senegalce jsem měl iu na ochočení a je to opravdu perfektní papoušek.Hodně štěstí a ať vám dělá radost:) fylip
anonymní (neregistrovaný) 25.05.2010, 21:29:57 xxx.xxx.109.90
Pre Fylipa.Ahoj pochvaĽ sa čo robia kraľovaci a horaci.
fylip (neregistrovaný) 25.05.2010, 21:38:02 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Králováci lezou do budky, ale jsou ještě mladí-samec je 08 a samice 09, ale aspoňa hrabou:) Beru to aspoň jako dobré znamení:) Héráklům jsem vyhodil snůšku- 4 prázdné vajíčka,Jinak u alexandrů malých mám 2 mladé:)Je to u nich můj první odchov.Jsou staří 25 dnů, u zpěváku 2 vylecené mladé-další 3 ze snůšky zumřeli když se tak ochladilo-samice znovu sedí na 7 vajíčkách,druhí píra zpěváků snesla vajíčko, ale nezahřívala-jsou ještě asi mladí.Penanti hrabou,krmí se a viděl jsem je pářit tak doufám že ještě snesou:) fylip
anonymní (neregistrovaný) 25.05.2010, 22:30:47 xxx.xxx.16.33
proboha, proc vsichni chteji odcervovat domaciho mazlika aniz je k tomu duvod? taky si po vecerech zobnete trosku penicilinu nebo cvaknete projimadla jen tak pro sichr? i kdyby se domaci mazlik prehraboval v hline denne 20 hodin, nejdriv dam trus na rozbor a teprve pak do papouska v pripade pozitivniho nalezu cpu lecivo.
fylip (neregistrovaný) 26.05.2010, 14:34:58 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Tak tak to mám dělat i třeba s papouškama které mám venku?Ty preventivně každý rok na jaře a na podzim odčervuji a myslím že to tak dělá hodně lidí!Jestli byl senegalec v kontaktu s hlínou tak bych ho odčervil a později už se nemusí, protože bude v bytě. fylip
anonymní (neregistrovaný) 26.05.2010, 14:46:19 xxx.xxx.62.209
fylipe, cti poradne. v prispevku je vyslovne uvedeno "domaciho mazlika". odcervovaci pripravky pomerne dost zatezuji organizmus ptaka. proc ho tomu zbytecne vystavovat? rozbor trusu stoji 50 kc, udela ho kazdy veterinar.
sarka (neregistrovaný) 26.05.2010, 15:42:25 xxx.xxx.99.1
Fylipe dekuju moc za vse!!!! a neregistrovany??? ja se jen ptala od toho jsem zde na diskusi ne ze do nej neco budu hned cpat,,,,,,diky ,na diskusi se snad lidi ptaj ne?
fylip (neregistrovaný) 26.05.2010, 18:27:54 xxx.xxx.80.34
Nemáte zač:) Napsal jsem taky že kdyby byl před koupením v kontaktu s hlínou tak bych ho odčervilů.Jestli nebyl tak je to zbytečné. fylip
sarka (neregistrovaný) 26.05.2010, 19:47:16 xxx.xxx.99.1
fylipe nevim jestli byl,majitelce se nemuzu dovolat,a uz dele,tak nevim,,,chtela sem se ji na neco zeptat ale uz nejsme ve spojeni co si myslet nevim,rikala ze byla chovatelka,ale treba si ho koupila a dala pryc?a ted uz nechce komunikovat?nebot neni upne super krotky a muze se bat ze ji ho vratim?ale to ja nechci,,,,takze nevim jestli byl a nebo nebyl v hline,,,,,tak mam odcervit?a pokud jo cim?diky
sasasenka
sasasenka (49 příspěvků) 26.05.2010, 19:56:42 xxx.xxx.20.75
Byla jsem u veterináře pro PANACUR.ten se nedávkuje do vody,ale přímo papouchovi.Dá se koupit i na burzách,ale raději u veterináře,ten Vám ho buď zrovna odčerví nebo natáhne do stříkačky.
anonymní (neregistrovaný) 26.05.2010, 20:32:59 xxx.xxx.16.33
tak jeste jednou: nejdriv trus na rozbor, pokud bude nalez negativni, neni treba delat nic. pokud bude piozitivni, tak veterinar proda odcervovaci pripravek v mnozstvi dle hmotnosti ptaka. ale jinak si do ptaku cpete co libo. je to vas ptak a jeho zdravi.
anonymní (neregistrovaný) 26.05.2010, 20:37:37 xxx.xxx.16.33
2 fylip: ***Napsal jsem taky že kdyby byl před koupením v kontaktu s hlínou tak bych ho odčervilů.*** rekni mi jedinej rozumnej duvod, proc do papouska-singl domaciho mazlicka, o kterem nevis, zda je zacerven, nacpes naslepo antiparazitikum, misto toho, abys nejdriv nechal vysetrit trus?
fylip (neregistrovaný) 26.05.2010, 21:11:37 xxx.xxx.80.34
Šárko:Myslím že je nějaký zákon, že když pták do 6 týdnů po zakoupení uhyne tak vám prodejce musí buď dát peníze, nebo nového ptáka, ale o víměně kvůli podvodu nevím. Zkuste zavolat třeba z jiného čísla a uvydíte jestli to Paní *chovatelka* zvedne nebo ne.Jestli není krotky tak si myslím že nebyl ručně dokrmený. Jinak já taky odčervuju PANACUREM a dávám i česnek který ůdajně odčervuje taky.Česnek jsem zkusil dát i rozmačkaný do vody a dokud se nenapili tak jsem nechal. Jinak o tom odčervení se už nebudu hádat.Každý na to má svůj názor.Je to takové téma jako pára-věčně se bude probírat, ale nikdy se nevyřeší. fylip
Orina (neregistrovaný) 26.05.2010, 21:19:17 xxx.xxx.73.18
Žádné natahování do stříkačky, přečtěte si co píše 16.33, napřed rozbor trusu a pak teprve odčervení. Já kontroluji trus u papoušků 2x ročně a světe div se.....!! ještě jsem odčervovat nemusela!!!!! Pokud prodávám mláďata dělám kontrolu zvlášť pečlivě. Aby to nebylo jako ta paní co přišla k lékaři za dva dy pro penicilin a lékař se jí ptá "proboha to už jste využívala?Vždyť to bylo na 14 dní." A paní odpovídá "ale nevyužívala, jenom děti chtěly cukrýky"
Orina (neregistrovaný) 27.05.2010, 08:21:07 xxx.xxx.89.186
Ještě dovětek pro Fylipa.: nevím proč by se nemělo odčervení dořešit. Přeci není nic jednoduššího než dát trus na vyšetření. Nežijeme ve středověku abychom se dohadovali o takové banalitě jako je odčervení. Každá chemikálie v zažívacím traktu papouška(ale i lidí) působí škodlivě na jiné orgány. Snažme se proto vyvarovat se nejjednodušším způsobem jejich podávání.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.