Aktuálně: 4 898 inzerátů174 596 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

alexandr malý,růžoý vousatý

Robert Pilný (neregistrovaný) 04.10.2007, 20:44:59 xxx.xxx.17.187
Zdravím chtěl bych si pořídit jednoho z alexandrů jako domácího mazlíčka a chtěl bych poradit zda je vůbec vhodný do bytu a tak. případně jak náročný je chov je mi jasné že bude potřebovat každodení péči ale nerad bych trápil.předem děkuji za radu
jiří paluda-jerry (neregistrovaný) 04.10.2007, 21:16:21 xxx.xxx.43.4
když je v klidu tak je v pohodě. Ale když se mu něco nelíbí, dá to hodně nahlas najevo.
Obrázek
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 04.10.2007, 22:48:04 xxx.xxx.168.20
Jsou to velcí letci, takže určitě každodenní prolet. Jsou taky dost hluční, proto bych asi doporučil spíše Alexandry rudohlavého, nebo Alexandra černohlavého. Jsou méně hluční než jejich příbuzní. Pokud vám nevadí hluk, nebo nemáte problémy ze sousedy, tak určitě je vhodný i alexandr malý.
anonymní (neregistrovaný) 04.10.2007, 23:09:54 xxx.xxx.17.187
pane Hála děkuji za radu přezto by mne zajímalo zda vyžadují nějakou zvláštní péči či ne.Mám zkušenosti s chovem andulek a korel,ale to je již dávno.Jsou alexandři v cites.
na co bych bych si měl dát pozor při koupi tohoto druhu papouška.neznáte případně nejakého chovatele těchto druhů v okolí Prahy raději dám na doporučení než abych šel na slepo
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.10.2007, 05:36:19 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Tito Alexandři nepodléhají registraci CITES.

Určitě bych si koupil ručně dokrmené mládě = ochočené. Na co si dát pozor? No velkou pozornost nevyžadují, ale jak jsem psal jsou to velcí letci, proto musí mít denně prolet. Jsou to velcí ničitelé dřeva, proto určitě ne klec ze dřeva. Musíte jim dopřát větvičky na okusování. Nejsou nikterak odlišní a nejsou nijak nároční. Přijímají veškerou předloženou stravu. Zrniny, ovoce, zeleninu. To co jim dáte, tak slupnou.
Bohužel žádného chovatele z Prahy neznám.
anonymní (neregistrovaný) 06.10.2007, 11:36:18 xxx.xxx.48.224
6let jsem měla alexandra vousatého a kvůli křiku jsem ho musela dát pryč. Je to pak velice bolestné je dobré přečíst si literaturu než si něco pořídíte letec moc nebyl přisál se na mě a vydržel na rameni celý den ,ale nesměl se dát do voliéry neustále křičel i za naší nepřítomnosti.Hodně štěstí ve výběr!!!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.