Aktuálně: 4 601 inzerátů178 095 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

Ochočené korely v chovu

anonymní (neregistrovaný) 14.06.2010, 21:33:06 xxx.xxx.48.24
Dobrý den, mám dva ochočené samečky korel, oba jsou stejně staří dva roky. Jsou ochočení, že jdou na ruku, žerou z ní, ale třeba sami na ruku nepřilétnou. Teď jsem přikoupil dvě samičky a chci se zeptet zda-li mám stejnou šanci na odchov jako v případě, kdyby nebyli ti samečci ochočení nebo je šance menší. Myslím tím, zda-li se příliš neupnuli na člověka za ty dva roky.Vím, že tento problém existuje u větších inteligentních papoušků, ale co u korel, má někdo stejnou zkušenost? Díky.
anonymní (neregistrovaný) 14.06.2010, 21:56:08 xxx.xxx.48.24
Díky. Zatím se k sobě nemají, spíše samečci samice odhánějí, ale odhánějí se i ty samečci navzájem, což předtím nedělali. Nejsou to žádné šarvátky. Ale jsou u sebe teprv týden. Jedna samička je roční, druhá teprve dvouměsíční. Měl bych zkusit rozvěsit dle Vás budky a případně jednu nebo dvě, nebo počkat na příští rok až dospěje i ta druhá samička?
Lenka (neregistrovaný) 14.06.2010, 22:00:43 xxx.xxx.174.103
Přímo s ochočenou korelou zkušenost nemám, ale myslím, že problém nebude. Nám teď bez problémů hnízdí domácí mazlíčci andulky /5 mladých. A pyrury taktéž mazlící /4 plná vejce.Žádný problém při navazování *ptačí známosti* :-) neměli.
jakub.ara (neregistrovaný) 15.06.2010, 00:27:14 xxx.xxx.205.201
ja mel doma 4 roky samce korely, kdyz zacal vojiždet polštáře. tak jsem mu koupil samici 1 rok sni nemluvil pak jsem ho prestal poustest a hrat si snim. dalsi rok drepel v budce sam. dalsi ji tam pozval a ona zasedla, jenze ji neuměl spářit, pářil ji hlavu, rameno (nevedel kam se strefit :D) dalsí rok se mu to povedlo strefit se do pořádny diry.:D:D a hnedka odchoval 6 mladat. a odchovava do dneska, je krasnej ve forme!!Kdyz nehnizdi, tak je v klidu, ale jak zacne hnizdit tak se z nej stane magor, nesnese u sebe niko jinyho jenom samici. brani si to, kdyz vlezu do klece k nemu tak me napada a stipa do krku :Dproto k nemu chodim jenom se sprejem s vodou, to uteče do budky:D No je preci znát, že ma hodne společnýho s kakadakama. Je pravda že pokaždý jedno mládě trosku skubne, ale neni to tak hrozny, takže to hnedka doroste. Opravdu jenom pár peříček. je zajímavý, že jenom jedno z hnizda
Obrázek
Martin (neregistrovaný) 19.06.2010, 21:05:58 xxx.xxx.131.52
Mně hnízdila korelí samice počátkem jara. Je ochočená tak napůl. Vleze na prst, vezme si zrno z ruky, ale sama nepřiletí. Když hnízdila, tak nás taky odháněla. Sameček je plachý stále. Nemají spolu problém. Jakub.ara: Ten Váš popis páření je skvělej! Takovej naturální. :-)
anonymní (neregistrovaný) 19.06.2010, 21:23:42 xxx.xxx.44.27
No tak jsem četl vaše příspěvky a se vám to podařilo já mám roselu pestrou ochočenou bere z ruky jak písknu tak přistane na rameno nevím jestli ještě zdivočí tento rok jsem dokoupil samečka a měl jsem stejny problem jako jakub.ara nemoh se trefit takže obě snůšky čisté ješťe ktomu ho začala srážet za letu k zemi tak jsem je musel oddělit nechám je na čas od sebe pak se uvidí co ztoho bude jak je dám zpátky do hromady.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.