Aktuálně: 4 678 inzerátů177 394 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Co s takovými lidmi ?

Roman Jinšík (neregistrovaný) 15.06.2010, 11:46:09 xxx.xxx.174.103
http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/celnici-zabavili-vzacne-druhy-papousku-jejich-cena-je-nevycislitelna.html
Roman Jinšík (neregistrovaný) 15.06.2010, 11:49:14 xxx.xxx.174.103
...a zároveň se naskýtá otázka, jak takto dovezení papoušci dopadnou ?
anonymní (neregistrovaný) 15.06.2010, 12:08:47 xxx.xxx.4.226
Skončí někde v ZOO, kde se možná za desetiletí rozmnoží nebo spíše uhynou díky "odborné" péči . Kdyby je nechali těm chovatelům, udělali by lepší.
cone (neregistrovaný) 15.06.2010, 12:09:03 xxx.xxx.67.3
Mě spíše zajímá ta druhá otázka, jak tito papoušci dopadnou. Byli ukradene nebo jen pašování, ev. bez dostačujícího označení a dokumentů? Pokud se o ně budou starat v nějakém centru či karanténě laici amatéři za směšný obolus v relaci s jejich cenou,myslím, že osud papoušků je ne moc perspektívní. Není nic horšího než nadšený amatér. ještě navíc finančně nezainteresovaný. Pro papoušky nemohlo nastat nic lepšího, než se dostat k opravdovým chovatelům, ovšem toto je zase nejhorší pro naše právo. Ale jelikož se jednáo živé tvory, nasadil bych prioritu lepšího života nad to druhé. Navíc opět byla laická veřejnost pomasírovaná v televízním šotu udanou cenou za předchozí zadržené kakadu palmové - 5 kusů ocenili na více než třiapůl milionu kč. Pořád si kladu otázku proč se vědomě dělájí z nezainteresovaných lidí blci a podsouvá se něco nepravdivého?
Roman Jinšík (neregistrovaný) 15.06.2010, 12:22:05 xxx.xxx.174.103
ještě přidám odkaz na další video. Je mi s toho celkem špatně... http://www.ct24.cz/regionalni/brno/92945-celnici-objevili-18-ohrozenych-papousku/
Orina (neregistrovaný) 15.06.2010, 16:00:27 xxx.xxx.97.108
Proč se z nezainteresovaných lidí dělají blbci? :-D) no proto, aby vám každý soused od naproti záviděl že máte doma andulku a tudíž byl v domění v jakém jste balíku když vlastníte jednoho opeřence!!
anonymní (neregistrovaný) 15.06.2010, 18:36:03 xxx.xxx.163.130
Doporučuji přečíst diskusi: http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=2233996
anonymní (neregistrovaný) 15.06.2010, 21:15:57 xxx.xxx.0.70
Pane Cone,skončili u amatera a laika Pana Tukače velmi špatně placeného amatéra a vZOO Brno kde je to podle Vás banda ubožákú,kteří ničemu nerozumí.Minulá zásilka amazoňanú s končila v Bartošovicích a po karanténé byla umístěna v ZOO Hodoníně.Pane urážíte veterináře,zoology a ošetřovatele,kteří mají vzdělání a lásku ke zvířatúm a nedělají to na kšeft!Jsou to na rozdil od pašeráků velmi slušní lidé.Můžete si být jist že dopadnou dobře.
cone (neregistrovaný) 15.06.2010, 22:06:42 xxx.xxx.67.3
Nějak jsme se nepochopili pane Ingr,určitě jsem nikoho neurážel, MVDr Tukače již vůbec, velmi si jej vážím. Ale vratme se k papouškům, jejich osudu a některým mylným prohlášením. Takže ZOO Brno čekala 20 let na kak. palm. / citace odborníka v tv /. Proč? Kdybych je chtěl a hlavně na ně měl, sehnal bych zcela legálně letos min. 3 páry - nabízeny na zahr. serverech. Cena? Jistě ne uváděných 75O za kus, i pár se sežene levněji. Myslíte si, že za plat, byť braný s láskou ke zvířatům, se i odborník bude chovat srovnatelně jako chovatel který je za "balík " koupí? Podotýkám, že za svůj obnos má svoji nemalou investici, za kterou sám sobě odpovídá. Jestli chov směřovaný k odchovům je na kšeft, pak práce vykonávaná v jakemkoliv oboru za peníze je také "na kšeft"?. Nějak se v tom začínám ztrácet. Jinak je fajň, že je momentálně o zabavené papoušky dobře postaráno, ale co bude za nějaký čas? Nechci se dotknout vás ani vámi obhajovaných osob a institucí, jen v této - snad doufám demokratické- společnosti svobodně a bez urážení prezentuji svůj názor a postoj k celé věci.
Jéňa
Jéňa (65 příspěvků) 16.06.2010, 18:35:18 xxx.xxx.4.246
Já vůbec nechápu jak si toněkdo může vůbec dovolit.Tak když mi to přece někdo veme a někdo to najde, tak mu to snad vrátim a do volné přírody to vrátím snad automaticky.A jak může někdo ukradnout tak krásný tvory to nechápu!Za todle bych navrhoval doživotí!!!!!!!!!!
fylip
fylip (1289 příspěvků) 16.06.2010, 18:44:51 xxx.xxx.80.34
Asi jsi to nepochopil.Člověk kterému je zabavily je neukradl, ale mohl si je normálně koupit,akorát bez papírů-mohli být odchovaní lidmi a ne odchycení z přírody, akorát rodiče nebyli zaregistrovaní, tak je majitel neměl jak nahlasit do CITESU.Kdyby je teť dali do přírody moc dlouho by nepřežili.V tomhle souhlasím s Panem conem.Myslím že chovatel který za ně dal tolik peněz(i když neměli CITES tak to musel byt balík) by se oně postaral určitě líp než kdejaká ZOO kde lidi pracujou i když s láskou k zvířatům ale za peníze.Pán který je měl objednané,nebo už byl majitel konečný majitel ten kterému je zabavili??? by se oně staral a snažil se jim dát to nejlepší, aby jim nic nechybělo a hlavně neumřeli, protože do by asi ženě nevysvětlil :D kde dal tolik peněz. fylip
sunflowersman (neregistrovaný) 16.06.2010, 19:22:05 xxx.xxx.175.196
Pane Šiška, nic si z toho nedělejte, žijeme ve světě vzhůru nohama. Stejně jako Vy odsuzuji špatné zacházení s živými tvory, ale dobré zacházení neurčí žádné stupidní nařízení vytvořené tak stupiním tvorem, jako je homo sapiens!!!!!! blbější druh na této planete opravdu neznám.
anonymní (neregistrovaný) 16.06.2010, 19:33:53 xxx.xxx.193.236
nevím, jaký vztah máte ke své práci vy, ale proč si myslíte, že když se někdo stará a papoušky "v práci = zaměstnání", musí to dělat nutně hůř, než kdyby se staral o vlastní doma? Tak pokud toto je krédo mladé generace, nevím, kam ten svět spěje. To budou i veterináři špatně léčit, protože jsou JEN v práci nebo co ještě bude dál?
cone (neregistrovaný) 16.06.2010, 20:05:43 xxx.xxx.67.3
Jistě budou výjimky, znám oštřovatelku papoušků z jedné ZOO, která je schopna nechat "v práci" i duši. Ale je to spíše výjimka. Sám již mladá generace nejsem, ale po všech svých zkušenostech jsem nabyl dojmu, který prezentuji. Ještě k těm veterinářům - kolik je opravdu špička v oboru ex. ptactva? Vždyť najít i veterináře na náročné plemeno psů je VELKÝ problém, pokud jde jen o to, vytáhnout chovateli peníze z kapsy a provést léčbu-neléčbu a něco zkoušet za moje peníze a za moje peníze se učit řešit daný problém - děkuji, nemám zájem. Máš pravdu Mirku, je toho postaveno na hlavu dost.
Orina (neregistrovaný) 16.06.2010, 20:15:19 xxx.xxx.90.223
Můžete práci milovat jak chcete, můžete za svoji práci dát i duši, ale pokud si vzpomenete v práci na velmi vážné problémy doma, které vás dovedou až k slzám, tak práce nepráce, osobní starosti jsou na prvním místě a bolest ve vašem srdci nezahojí ani ten nejvzácnější ara, o kterého se právě v práci staráte. Proto by bylo možná lepší aby ti ptáci, když už je nějaký překupník veze na místo určení byli u majitele který si je koupí. Má určitě kromě starostí osobních ještě místo pro starost o svého koníčka. Otázkou je jestli by se pak při takové benevolenci neprojížděli silnicema auta plné takových překupníků se vzácnýma zvířatama.
cone (neregistrovaný) 16.06.2010, 20:27:57 xxx.xxx.67.3
Snad horší než pašování několika /tisíc???/ papoušků je devastace jejich přirozeného prostředí, sociální situace domorodého obyvatelstva v místě výskytu je více než katastrofální. Ale je lepší někoho ulapit v kulturních zemích než vést boj s nadnárodnostními těžařskými a ropnými společnostmi, které mohou vše v zájmu svých zisků a jsou schopny uplatit kohokoliv. Ještě k tomu problému zvanému pracovní nasazení - čas od času není dostatečný obnos na vyplácení platů a slíbených odměn - takže chcete tvrdit, že dostanete míň peněz a zvýšíte "placenou"péči o chovance? Asi ne. Pokud vám doma pochybějí finance, tak u skutečných chovatelů se klausovsky utáhne opasek a chovanci to ani nepocítí. Alespoň tak to fungovalo u nás v chovu psů.
Orina (neregistrovaný) 16.06.2010, 20:53:24 xxx.xxx.90.223
Pravdou je že se někdy velcí papoušci jako strávníci psovi vyrovnají. Hlavně pokud se kupuje tropické ovoce. V létě je možné dost potravy nahradit tím co u nás roste, ale v zimě máte tak něco zeleného v květináči nebo v truhlíku a to ještě jen pro menší papoušky.
Claire (neregistrovaný) 19.06.2010, 13:00:00 xxx.xxx.105.132
Před pár týdny to bylo to samé s papoušky Kakadu Palmovými. Vezli je sem v malých krabicích v kufru a nakonec je chytli a papoušky dali do Brněnské zoo. Nedávno jsem tam byla a řeknu vám, už jsem viděla i lepší místa.....
cone (neregistrovaný) 19.06.2010, 15:12:35 xxx.xxx.67.3
Ještě se vrátím k uváděné ceně kakaduů palmových. Kecy v tv zpravodajství hovořily o 750 tis. za kus. Tento týden byl nabízen pár za 35 tis. eur /910000tis. kč/. Podotýkám cena za PÁR!!! Už jsem letos zaregistroval i nabídku kolem 700 tis za pár. Tak proč tak nehorázně masírují lidi, jak mám věřit tomu zbytku uváděných zpravodajství, když to podstatné a ověřitelné jsou fámy???

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.