Aktuálně: 4 837 inzerátů175 158 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

kroužky.

anonymní (neregistrovaný) 10.10.2007, 20:15:53 xxx.xxx.14.80
Dobrý den chtěl bych vaší radu jak nandat kroušky na pařát andulky a korely,příští rok bych to dělal poprvé tak mi prosim vás poradte děkuji.
Arýsek (neregistrovaný) 08.09.2023, 08:53:08 xxx.xxx.45.48
anonymní: Dobrý den chtěl bych vaší radu jak nandat kroušky na pařát andulky a korely,příští rok bych to dělal poprvé tak mi prosim vás poradte děkuji.

Mě by zase zajímalo kde je nejlepší kroužky objednat, Šesták nebo Straka nebo někdo jiný?

Lenka (neregistrovaný) 08.09.2023, 13:46:19 xxx.xxx.223.166

Já kroužky kupuji na burze, většinou velikost 4,2 pro andulky.

Nasazuje se to tak, že chytíte nohu ptáka a 3 nejdelší prsty dáte k sobě. Poté na ně navléknete kroužek kam to půjde. Čtvrtý nejkratší prst je vratiprst a přes ten též navlíknete kroužek kam až to půjde. Když budete u středu nohy, možná vám to půjde stuha. Ale nebojte, neublížíte noze. Když to překonáte tak právě 4. prst se vám ohne podél zbytku nohy a taháte, dokud to jde. Na úplný koneček s drápkem si beru párátko, kterým zbývající kousíček čtvrtého prstu vyvlíknu ven z kroužku díky párátku. Podeberu prst párátkovou špičkou. A je to hotovo. Občas si ptáče u toho pípne, tak se nelekněte, neublížili jste mu, jen se leklo.

Jinak si vzpomínám na své kroužkovací začátky, kdy jeden držel ptáka s nohou a druhý se snažil navléct kroužek. Ale ono stačí si ptáka na něco položit, kde mu nebudou ujíždět nohy a levou rukou si s pomocí pravé ruky chytit nohu kam si chci dát kroužek a srovnat si ty 3 prsty k sobě. Pak až brát do ruky kroužek a další náčiní.

Pohlídejte si ten pravý den na kroužkování, aby neměl nohu moc malou a kroužek nespadl a nebo naopak moc velkou kdy už to jde špatně či vůbec.

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 09.09.2023, 13:49:40 xxx.xxx.63.34

My máme zkušenost s kroužky od Šestáka i Straky a za mě obojí ok.

Andulky kroužkuji vel. 4,5 mm, korely 5,5 mm. 

Jinak jednou rukou si mládě držím - dám si levou nohu dopředu (někdo dává na levou, někdo na pravou, přímo dané to není), druhou dávám kroužek. 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.