Aktuálně: 4 601 inzerátů178 098 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

použití překližky na voliéru?

anonymní (neregistrovaný) 31.07.2010, 22:46:02 xxx.xxx.204.249
Zdravím, mám možnost nechat postavit voliéru z vodostálé překližky. Na výrobu těchto materiálů se používají lepidla a nejsou vhodná do domácích prostor protože jdou cítit. Zajímá mě jestli se dá bez nějakého rizika použít překližka třeba jen na jednu stěnu voliéry ... Konkrétně by byla jen na jedné stěně (d 6 m, v 2 m), čelo voliéry i druhý bok by byl z pletiva takže by to větralo ažaž ... Co myslíte? Nemáte někdo takto stavěnou voliéru? Příp. nedá se postavit i zálet a třeba obložit (nevím čím, poradíte?) tak, aby prostě nebyla cítit? V tom záletu mám právě obavu že je to uzavřený prostor. Děkuji za názory.
cone
cone (1412 příspěvků) 01.08.2010, 08:47:35 xxx.xxx.67.3
Osobně jsem tento materiál nepoužil při stavbě chov. zařízení, ale vím o hodně chovatelích, kteří z této překližky měli či mají vyrobeny hnízdní budky - papoušci, hlavně ti velcí / žako, kakadu, amaz. či ary / bezproblémově hnízdí a jsou OK. Budky samozřejmě papoušci ohlodávají a jsou v pohodě. Nebál bych se tuto odolnou překližku použít.
Brno
Brno (211 příspěvků) 01.08.2010, 09:03:22 xxx.xxx.169.158
Já s touto překližkou pracuji a teď ji budu dávat jako mezistěny do výletů. Znám také doust chovatelů, kteří ji používají na budky a je to bez problémů.
Petr Z. (neregistrovaný) 01.08.2010, 21:41:19 xxx.xxx.64.242
Dobrý večer, mám udělané voliéry z vodovzdorné překližky a je to bez problémů. Mám z nich udělané doma i poličky a dělal jsem z nich i šuplíky pod postel a vše bez problémů a nic cítit není. Děláme s ní v práci. Pokud se teda něčím nenatře nebo nenapustí, tak žádný zápach cítit není. Chtělo by to vědět, jestli je to nová překližka a nebo jestli je z něčeho sundávaná a nějak podobně neupravovaná. Pokud je nová, tak není problém. Jedině že by byla k sehnání "pod rukou", protože si vzpomínám, že jednou jsme "voňavou" paletu překližek dostali, ale to jsme okamžitě reklamovali u dodavatele, protože to je závada. Tak jestli to není z těchto vyřezených desek. Jinak nevím, od koho máte informaci že jsou "cítit".
anonymní (neregistrovaný) 03.08.2010, 07:44:22 xxx.xxx.204.249
Dobrý den, děkuji za odpovědi. Petr Z. překližka je nová, vyrábí se z ní dlážky na lešení a tohle co máme doma jsou odřezky za levní peníz ... to že jde cítit jsme zjistili po tom co jí uskladnili v dílně (teď po čase už je to výrazně lepší), dokonce i jeden stolář nám potvrdil že u překližek je to normální a neměli by se používat na výrobu věcí na doma
Petr Z. (neregistrovaný) 03.08.2010, 15:09:51 xxx.xxx.64.242
Existuje víc druhů překližek a víc výrobců, tak je možné, že u některých to tak je. Ty co používáme my jsou v pohodě. Dáváme je do nástaveb aut a to jsou uzavřené prostory. Zákazníkům by se asi nelíbilo, kdyby jim výrobky "zaváněli".
anonymní (neregistrovaný) 03.08.2010, 19:04:44 xxx.xxx.204.249
Aha ... tak to opravdu bude u Vás něco jiného než "klasická" překližka.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.