Aktuálně: 5 032 inzerátů173 668 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Mníšek šedý

anonymní (neregistrovaný) 01.11.2006, 12:29:36 xxx.xxx.79.45
K sehnani je lehce, je to bezny druh. cena asi 600-800 Kč ale do domu se nehodi. Jeho rev je velice neprijemny.
Jaroslavad@centrum.cz (neregistrovaný) 13.12.2006, 13:58:21 xxx.xxx.7.198
Mníšek je velice krásný papoušek, ale není vhodný k ochočení a navíc potřebuje voliéru. Není vůbec vhodný do bytu, obzvlášť kvůli jeho křiku. Myslím si, že když chcete většího papouška za přijatelnou cenu do bytu, tak je vhodnější korela a nebo potom z těch dražších papoušek senegalsský, ale ten stojí už kolem 3.000,- Kč.Obzvláště je-li ručně dokrmený a již od chovatele ochočený. Jako mazlíci jsou vhodné i andulky, které jsou šikovné a naučí se i mluvit. Jenom je nevýhodou jejich časté pelichání.Já chovám v bytě například i párek papoušků zěvavých, ale ti musí být dva. Sice se úplně neochočí, ale hezky zpívají a rovněž potřebují velkou klec a často pouštět i když jsou při létání rychlí, tak je dobré mít v místnosti pro ně strom na přistávání.Zpěvem se podobají našim drozdům,Já mám mutace rubino a opalin/rubino. Jsou velice hezky zbarvení a na chov poměrně nenároční.
Štěpán (neregistrovaný) 05.10.2008, 13:58:08 xxx.xxx.20.145
Jenom bych chtěl přidat, že s názory tady nemohu souhlasit. Mníška chovám ručně dokrmeného, sám jsem ho dokrmoval, je naprosto poslušný, křičí mnohem méně než andulky, které taky chovám (papoušky chovám v bytě jako mazlíčky), je sice hlasitější když už se ozve, ale stačí ho zabavit a není problém. Mníška mohu jen 100% doporučit jako vhodného papouška do bytu, pokud je od správného chovatele, a cena je 1500Kč. Sám chovatel, který se chovu papoušků věnuje přes 30 let mi mníška z výběru senegalec, alexandr a mníšek doporučil. Tak snad tohle někomu pomůže k výběru papouška, který dokáže rozveselit každý den.
anonymní (neregistrovaný) 05.10.2008, 15:27:07 xxx.xxx.230.164
Mnicha nikdy.Řve přímo strašně.
sejček
sejček (1256 příspěvků) 05.10.2008, 19:32:36 xxx.xxx.208.66
mníšek je na ochočení ideální ve voliéře mámručně dokrmenou samici je to paráda a jak je samice ochočená a samec mi chodí na ruku a řev ve voliéře řvou ale není to tak hrozné a v kleci doma tolika neřvou má je jeden známí dva doma v kleci
martin (neregistrovaný) 06.10.2008, 07:50:53 xxx.xxx.16.10
před 2 měsíci jsem si mnicha pořídil a za 800,-byl 40dní starý a již je z neho supr mazel co se týká toho jak se o něm píše že je hlučný nevím jak ostatní mníšci ,ale choval jsem již i korelu a musím říct že byla hlučnější.Mám doma děti a fredy si s nimi báječně ruzumí mohou si s ním hrát a nebojím se že by je poštípal nebo cokoliv jiného jako mazel je ideální.Nelituji této volby Martin
Obrázek
Štěpán (neregistrovaný) 08.10.2008, 12:39:17 xxx.xxx.65.232
Můj Cookie, mníšek šedý, se mnou dokonce usne v posteli, čeká na mě na sprchovým koutě když se sprchuju a poslechne mě na slovo. Je velice inteligentní a když to tu čtu, tak si příjdu, že snad ani nemám mníška. Nevím jestli je to tím, že jsem si ho dokrmoval, ale je to naprosto bezproblémový papoušek a doporučil bych ho každému kdo má zájem o papouška domů.Chovatelka říkala, že se naučí mluvit dobře. Můj umí opakovat melodie co na něj pískám a říct "kukykukykuky"..a to je to ještě miminko:)
Martin (neregistrovaný) 08.10.2008, 16:43:26 xxx.xxx.30.34
souhlasím se Štěpánem Fredy je přítula největší.Dokonce ani nekřičí na cizí lidi a to by podle toho co je o mníšku napsané měl, ba naopak je s každým kamarád.
Bery Miloslav
Bery Miloslav (143 příspěvků) 08.10.2008, 18:42:47 xxx.xxx.144.60
Já mám doma Mníška Šedého od pana Antoše, který je chová ve voliérách.V sobotu jsem si přivezl Betynku a dnes což je středa už semnou tráví veškerý čas mimo klec na bydle v kanceláři.Nevím jak je to možné, ale mám doma psy, kteří štěkají průběžně celý den a ona už je dosti napodobuje.Věnuji se jí cca 5 - 8 hodin denně a neustále si sní povídám.Myslim, že je to velice společenský papoušek.Druhý den jsem ji pustil a ona se usídlila na dveře asi tak metr a půl odemě a v pohodě.
Obrázek
Michal (neregistrovaný) 18.06.2010, 14:05:43 xxx.xxx.72.226
Naprosto nesouhlasim s tim, co pisi nekteri vyse, ohledne nevhodnosti Mniska Sedeho do bytu a k ochoceni. Realita je zcela opacna, mnisek sedy je jeden z nejvhodnejsich papousku, pokud chcete mit domaciho mazlika. Ano, obcas muze byt hlucnejsi, ale okamziku, kdy se hlasite projevuje je velmi malo, pokud je ochoceny. Urcite doporucuji rucne dokrmeneho Mniska Sedeho.
Pjceek
Pjceek (10 příspěvků) 19.06.2010, 15:59:06 xxx.xxx.91.26
Taky se přidám že nesouhlasím s některými co píší že není dobrý na ochočení.Právě že tento papoušek je ideální na ochočení,já ho zrovna mám doma a je to samec,je moc hodný a řve jen když si chce hrát a nebo když mu něco vadí jinak je to mazlíček.Dokonce umí i mluvit a to dost dobře.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.