Aktuálně: 4 945 inzerátů174 410 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

ara malý

anonymní (neregistrovaný) 15.10.2007, 13:21:42 xxx.xxx.94.105
Rad bych se zeptal jak by měla vypadat voliera pro Ary male.A jaká je cena za pár.Děkuji za odpověd.
cone
cone (1412 příspěvků) 15.10.2007, 19:19:41 xxx.xxx.176.221
Ary malé /severy/ v současnosti nechovám, ale před více než 20ti lety jsem choval samičku, byla kupírovaná na jednom křídle,měl jsem ji na stojanu - bydlel jsem v té době v paneláku - a byl to ten nejtišší a nejhodnější papoušek jakého jsem kdy choval.Koupil jsem ji od námořníka, který si ji přivezl.Pak jsem byl nucen ji prodat a dostala se k chovateli, který severy jako prvni u nás rozmnožil, odchoval na této samici.Tolik nostalgie .
Myslím, že odpovídající rozměry voliéry pro pár by mohl stačit venkovní 3krát 1 m, vnitřní 1 metr.Cena za pár se nyní bude pohybovat mezi 30 až 40tisíci korun.Je to druh, který si také jistě v budoucnu pořídím.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 16.10.2007, 10:49:57 xxx.xxx.168.20
Menší druhy arů se běžně odchovávají v 2 metrových voliérách, ale pro Aru malého bych doporučil, jak už napsal pan Šiška, alespoň 3 metry dlouhou voliéru. Nejsem si jistý, ale myslím si, že ara malý je co se týče do velikosti největší ara z menších druhů arů. Co se týká záletového prostoru, tak nemusí být prostorný, protože ten slouží spíše k přečkání mrazivého počasí. Tyto druhy arů i v zimě můžete klidně přes poledne nechat proletět venku, protože přes den nejsou teploty tolik nízké, jako v noci a časně z rána.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.