Aktuálně: 4 809 inzerátů175 813 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů

zazimování ve sklepě poradíte?

syslinecek
syslinecek (24 příspěvků) 06.08.2010, 13:02:17 xxx.xxx.92.252
Ahoj všichni, chceme začít s chovem alexandrů malých, přes léto atd by měli k dispozici voliéru 3,5 x 2 x 2m.Přes zimu by byli ve sklepě, který se skládá ze tří místností a žádná není oddělená dveřmi, je tam plynový kotel a toho se právě bojím, mohl by mi někdo prosím poradit, jestli se papouškům nemůže nic stát? Plynový kotel jak je známo žere kyslík a unikají z něj nějaké ty splodiny.Nerada bych zazimovala papoušky někam, kde to pro ně bude smrt.Jestli je někdo v podobné situaci poraďte prosím :) a Děkuji všem za příspěvek :) Lenka
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 06.08.2010, 14:39:38 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Ptáky mám přes zimu v místnosti,která sousedí s místností v níž je plynový kotel.Také nemám prostory oddělené dveřmi. V místnosti s kotlem mám udělané průduchy a stálé větrání mřížkou, u ptáků větrám oknem třikrát denně i za nízkých teplot. Na ptácích sem nic špatného nezaznamenal, spíše to schytá více kotel, který je více ohrožen prašností. Myslím si, že podobně jako Vy to má více lidí a přidají názor. Pokud však pomyslím na to, že plynové kotly se už nalézají v menších bungalovech prakticky v obytném prostoru, odděleném pouze dveřmi, ta, ta škodlivost asi nebude tak ohromující.Mirek
anonymní (neregistrovaný) 06.08.2010, 14:45:35 xxx.xxx.62.27
V každej miestnosti kde je umiestnený plynový kotol MUSÍ byť zabezpečené nútené vetranie (prieduchy, mreže a pod.). To je k vôli prevádzke kotla (potrebuje kyslík, inak zhasne) a bezpečnosti (aby bolo možné odvetranie v prípade úniku plynu). Teda nebezpečie nehrozí. Ja mám v zime vtáky v "letnej kuchyni", v jednej miestnosti s kotlom, pri veľmi tuhých mrazoch sú tam aj psy a zatiaľ som problémy nezbadal
anonymní (neregistrovaný) 06.08.2010, 15:02:13 xxx.xxx.92.252
děkuji mockrát za vaše příspěvky, uklidnili jste mně :D kdyby jste měli ještě nějaké dobré rady skrze zazimování ráda si je vyslechnu , třeba i o potravě apod. Ještě jednou všem děkuji :)
sunflowersman (neregistrovaný) 06.08.2010, 17:14:13 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Tak předpokládám, že chete chovat způsobem letnění párů pohromadě a v zimě odchovávat po párech? tak snad jen zmínit, že pro zimní odchov je potřeba alespoň těch 15 stupnů , aby byli ptáci v pohodě. Mirek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.