Aktuálně: 4 790 inzerátů176 097 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

chov Rozela pestrá

anonymní (neregistrovaný) 07.08.2010, 07:36:13 xxx.xxx.99.33
Dobrý den,moje cera si velmi přeje mít doma nějakého papouška .Nejvíce se nám zamlouvala Rozela pestrá.Je tento druh náročný na chov?A co všechno by sme pro to museli udělat,aby sme vytvořily vhodné podmínky pro chov.
anonymní (neregistrovaný) 07.08.2010, 08:50:03 xxx.xxx.106.26
http://papousci.chovzvirat.com/druhy/rosela-pestra.html
anonymní (neregistrovaný) 07.08.2010, 22:01:15 xxx.xxx.158.151
Už dva roky máme doma Roselu žlutohlavou.Kubíka ,je to miláček.Každé ráno po probuzení ho pouštíme prolétnout,je s námi celé dvě hodiny než jdeme do práce. Je to lotřík,při čištení zubů mi sedá na ruku a tahá se mi kartáček z ruky .Učesat se nebo se namalovat s paouškem na ruce ,kde se s Vámi přetahuje o kartáč nebo štětec je přímo nadlidský ůkol.A když necháte někde pootevřenou skřínku nbo zásuvku má evidentní zájem se do ní podívat. Když pak večer přijdu dimů už na mne křičí a vítá nás jako ,chce pamlsek a mazlit se.Naučil se spoustu věcí,dokonce když chce s klece ven, pochopil, že musí udělat bobec a teprve jde ven.Někdy jet o už legrační jak se snaží aby aspoň kapinku vatlačil.
anonymní (neregistrovaný) 08.08.2010, 09:03:01 xxx.xxx.193.236
tak to mě těší, ze zkušenosti vím, že lidi nechtějí rozelku domů do klece.My rozely chováme vo voliérách, máme pestrou, žlutobřichou, slámovou a penenty. Jsou to úžasní, ale agresivní ptáci. Vašemu Kubíkovi opravdu fandím :-)))))
anonymní (neregistrovaný) 09.08.2010, 19:21:14 xxx.xxx.227.4
prosím vás chtěla bych se zeptat mohou být dva druhy rosel spolu v jedné venkovní voliéře
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.08.2010, 19:35:26 xxx.xxx.80.34
Tak to bych nedělal.Záleží na velikosti voliery, ale i kdyby byla hodně velká tak ne.Jednu dobu jsem musel mít na týden u sebe 2 páry penantů.Nebylo to v době hnízdění a samice ye navzájem nemohly vystát.Na zemi bylo každý den dost peří.Nakonec jsem je oddělil a jeden pár musel zbívající tři dny zůstat v kleci. Mimo hnizdní sezonu by jste je do větší voliery eventualně mohl(a) dat spolu a při hnízdění je to prakticky nemožné bez konfliktů. Penanty mám se zpěvákama a to je v pohodě, alůe s jinýma roselama, nebo celkově jinýma většíma papouškama bych neměl odvahu je chovat. fylip

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.