Aktuálně: 4 660 inzerátů177 182 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

štěně v novém domově

pepynda (neregistrovaný) 08.08.2010, 13:37:03 xxx.xxx.165.176
jedná se mi o toto: zítra si jedeme pro skoro 3měs.štěně maltézáčka,paní ho měla v rod.domě. jde mi o to,kam první noc štěně umístit?co se doporučuje...jestli ho dát k posteli(tam máme koberce) na zem do pelíšku,aby neplakalo po mamince a nebo na chodbu,klasicky s pelíškem,kde by měl místo(máme tam lino)....na chodbě bude asi vyvádět a škrabat na dveře,ale když ho dám do pokoje,tak tam bude chtít asi spát pořád....až se naučí čůrat,tak je mi to jedno,kde bude,ale pochybuju,že v pokoji,kde je koberec půjde na podložku.....bude to pěkný boj ho to čůrání naučit....poradíte mi,jak na to... a kde ho tedy umístit,abychom to spinkání a čůrání vychytali?děkuji
Alena (neregistrovaný) 09.08.2010, 09:39:46 xxx.xxx.62.33
Hello Dear, Nejlepsi je zacit s prepravkou pro kazde stene.Misto zvolim v kuchyni, protoze je nejsnadnejsi uklidit a umyt podlahu.Doporucuji Vam si precist prispevek na druhe strance tohoto fora na tema Jak odnaucit stene curat. Good luck
Jája (neregistrovaný) 12.08.2010, 16:40:02 xxx.xxx.190.32
Pokud si pořizujete štěňátko, pořiďte si zároveň s ním i nějakou knihu, tam určitě vše bude. Doporučuji "Jak mít spokojeného psa" od Andrey McHughové. Rozhodně štěňátko neučte na noviny, to by Vám po nich také mohl čůrat pořád. Co se týče umístení pelíšku: Až nastane čas jít spát, důkladně psa vyvenčete a pak se ho pokuste nechat v jeho pelíšku. Místo k spánku si samozřejmě musí vybrat on, ale zkuste odhadnout umístění pelíšku podle dosavadního zázemí a povahového typu. Jestliže máplachou, citlivou povahu, bude nejlepší, když mu dáte pelíšek do ložnice nebo hned vedle dveří. Nebojácné, dominantní psy je lépe nechat kuchyni, i když s Vaším rozhodnutím nebudou souhlasit! Buďte pevní a neustupujte nátlaku psa, který se uchýlí ke štěkání, škrávání nebo vytí. Pokud máte pocit, že potřebuje vyvenčit, nemluvte na něj a prostě ho vezměte ven na vodítku. Počkejte až se vyprázdní, a pak se vraťte zpět na původní místo. Časem si na místo zvykne a Vy budete zase moci klidně spát. Jestliže se domníváte, že pes bude asi během první noci škrábat na dveře, ochraňte je dočasně kusem koberce nebo umělé hmoty. Také mu do pelíšku můžete dát nějaké staré triko, které jste před tím otřeli o maminku štěňátka, aby mu nebylo moc smutno, protože ji bude cítit. Doufám, že jsem Vám pomohla, zdraví Jája
Kamila (neregistrovaný) 05.03.2014, 14:45:12 xxx.xxx.213.230

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Domů si o výkendu přivezeme štěňátko drsnosrstého Fox terriera, bude mít 8 týdnů. Řešíme otázku, zda ho zvykat na pelíšek doma, nebo na kotec (známí tvrdí, že je to lovecký pes a domů nepatří). Kdyby měl být  doma, asi bychom ho nenechali spát v ložnici, ale pravděpodobně v kuchyni nebo v chodbě. Je-li to chybný názor, prosím opravte mne. Bydlíme v RD a máme poměrně velkou zahradu. Ráda chodím, takže o pohyb psík nebude mít nouzi. Patří vůbec Fox do kotce? A od kdy psíka učit na kotec?  Moc Vám děkuji za radu. Kamila   

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.03.2014, 23:05:09 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Kamila z 05.03.2014, 14:45:12

Dobrý den,

záleží na tom proč si pejska pořizujete. Jestli jako společníka, tak do kotce rozhodně nepatří, ať je to jakékoliv plemeno. Pokud jako hlídače, tak tam být může, ale rozhodně ne jako štěně. V prvních měsících by mělo určitě být s vámi doma. Už se dělá teplo, takže ho budete moci pak pomalu zvykat na kotec, pokud ho chcete mít tam. Dříve jak v šesti měsících bych ho tam ale nedávala a i pak je dobré ho zvykat pomalu, že tam s ním ze začátku budete, pak budete mimo kotec, ale poblíž a pak teprve ho tam nechávat samotného postupně delší a delší dobu. Eva


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.