Aktuálně: 4 563 inzerátů178 382 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Technická rada..poraďte

Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 09.08.2010, 23:39:27 xxx.xxx.226.3
Ahoj, obracím se na vás šikovnější kutily. Mám na stěnách maštale přidělaná nesámovaná prkna.Jak lehce, a jednoduše přidělat budky, bez zbytečného vrtání? Tak aby šli velmi snadno sundat dolů? Pokud máte foto, budu ráda, více mi napoví. Další věc, ve stěnách jsou navrtané otvory, kvůli "dýchání", původně jsem tam měla koně.Jak je ucpat tak, aby stále plnili větrací funkci, ale nevlezli tam ptáci? Opět pokud možno bez vrtání. jsou tam blbé zdi a jen vyvrtat těch pár děr na hmoždinky byla práce na půl dne:-)) napadlo mě natlouct tam pet lahve, ale to se mi esteticky moc nelíbí.Máte nápad?
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 09.08.2010, 23:40:49 xxx.xxx.226.3
Na okolní zdi nehleďte, musím to ještě nahodit a přetřít vápnem, zatím tam řádí s tužkama dětičky, když je chci zabavit, abych mohla "ptáčkařit a kutit"
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.08.2010, 23:53:34 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Do dřeva bych jednoduše(i když to chcete bez vrtání) navrtal šroubek a na něho zavěsil budkuZe zadu na budku stačí dát takoví kovoví trojúhelník, nebo provázek ale ten trojůhelník je lepší,dostane se koupit v nějakých stavebninách.Přikládám foto.I když se tam vrtá, tak vám na to stačí normální aku vrtačka a pár šroubků a máte to navrtané dosla za necelích 5 minut. Ty otvory bych zadělal buď pletivem nebo soolitem.Pletivem-Vystřihl bych si přesný tvar otvoru, a na každé straně přidal třeba 4cm.Ty 4cm bych pak přesně na každé straně ohnul a vsunul do otvoru a jsou ohnuté strany směrem ve , ale ať jsou přitisknuté na zdi.Potom bych si uřezal malou lištu o výšce otvoru a z venku jí zaklínil mezi vrch a spodek pletiva, tak aby nešlo uvolnit a bylo zaklíněné ke zdi.Další možnost je obít z jedné strany soolit pletivem(Soolit musí být děrkovaný) a přilepit ho lepidlem na zeď v místě kde je díra, tak aby bylo lepidlo ze zadu.Pletiv bych na soolit nabil víc ať se k samotnému dřevu nedostanou a nerozklou ho.Pokud by jste se chtěla pojistit aby neuletěli, tak bych to samé udělal i na druhé straně zdi(z venku) Já jsem lepidlem na zeď lepil letos u senegalcu dřevěný držák na bydýlka, a zatím drží perfektně. Zítra se zeptam tať ky co to bylo za lepidlo a napišu to sem. Jinak mám víc nápadů, ale ty jsou tak nejjednoduší. fylip
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 10.08.2010, 07:25:23 xxx.xxx.62.27
Existuje lepidlo pod názvom MAMUT GLUE. Predáva sa v takých kartušiach ako napr. silikónový tmel. S tým Mamutom prilepíte snáď všetko
cone (neregistrovaný) 10.08.2010, 09:00:01 xxx.xxx.67.3
Možná by vám do větracích otvorů pasovaly kryty na větrací otv oru, které se prodávají v různých rozměrech za rozumnou cenu ve všech stavebninách či domácích potřebách. Osobně bych sololit s pletivem nepoužíval, v chovatelském zařízení budete trávit jistě nějaký čas denně a určitě se vám bude více líbit v esteticky útulném, vymakaném prostředí. Ale uchycení budek doporučil Fylip dobré.
Zdenka (neregistrovaný) 10.08.2010, 14:56:25 xxx.xxx.57.166
Dobrý den. také bych volila nějaký kryt zakoupený ve specializované prodejně. Neměl by být problém sehnat-a bude to určitě estetické a funkční. Uchycení budek - souhlasím s předchozími. Přeji hodně zdaru. Zdenka.
Brno
Brno (211 příspěvků) 12.08.2010, 21:35:41 xxx.xxx.169.158
Nejjednodušší je koupit větrací mřížku patřičného rozměru a nalepit ji montážní pěnou, nebo něčím, co ti poradí v prodejně (stavebninách)
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 12.08.2010, 21:53:28 xxx.xxx.226.3
Díky za rady, větrací mřížky jsem dneska zakoupila, zítra budu vysekávat vhodnou velikost:-)), páč ty mé "průměry" nemají....Uchycení budek udělám tím vinglem..je to opravdu jednoduché....moc dík

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.