Aktuálně: 4 837 inzerátů175 158 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Amazoňan-jak na pevnou stravu

anonymní (neregistrovaný) 23.08.2010, 18:14:38 xxx.xxx.174.20
Dobrý den, potřeboval bych radu. Mám doma mimino dvouměsíční amazoňana modročelého. Potřeboval bych od vás radu jaké jsou postupy nebo vaše osvědčené metody jak ho naučit přejít z dokrmovací směsy, kterou si vyloženě žádá a chce pouze ze stříkačky, na normální stravu ovoce zelenina semena. snažím se ho zezačátku učit na namočený piškot ale i ten si veme jen ve velice drobných kouscích. Jakmile mu odmítnu dát nažrat a čekám, že dostane hlad sám si veme tak si stejně neveme akorát ječí a furt za mnou leze a chce ze stříkačky. děkuji za rady
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2010, 18:19:03 xxx.xxx.76.35
Na Pevnopu stravu zatím zapomeňte. Dvouměsíční amazoňan se musí stále dokrmovat. Pokud mu chcete něco nabídnout, tak je to velmi měkké ovoce a strouhaná (nejlépe vařená, ta může být i na kousky)zelenina. Jen se divím, že vás veškerými vědomostvi nevybavil chovatel. Zde na webu se kromě dobrých rad můžete dozvědět i pěkné bludy.
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2010, 18:26:12 xxx.xxx.174.20
no chovatelka mi dala rady a také mi řekla, že jej musím ještě dokrmovat to já vím. Spíš mě zajímaly rady, fígle, typy jak ho postupně na tu stravu přivykat.čím víc toho budu vědět tím líp pro ptáčka.děkuju vám
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2010, 18:34:18 xxx.xxx.76.35
Záleží jak ho máte dlouho doma.A jestli si zvykl na prostor, kde má potravu. Je dobré dávat potravu na stále stejné místo. Někdo v rámci stěhování papouška po bytě , na ptačí strom a zase do klece a nebo do jiného pokoje, dává papouškovi misky na jídlo na různá místa. Lepší je nechat papouška najíst na jednom místě. Až měkkou potravu(ovoce, namočené zrní) bude přijímat. Musíte mu dávat každý den malé množství a zase to vyhodit a další den dát nové, aby si na to papoušek zvykl. Nejprve si s potravou bude hrát , později něco z toho okusí. Než ale začne přijímat sám měkkou potravu úplně, bude to ještě dlouho trvat. Zatím to musíte nechat ve fázi hry a pokusu do něčeho ďobnout.
bohumilab
bohumilab (8 příspěvků) 23.08.2010, 19:20:29 xxx.xxx.137.71
Dobry den, i ja mam doma amazonana modroceleho, je mu 10 mesicu, je rucne dokrmeny, ale k nam domu prisel kdyz mu bylo 6 mesicu, byl uz zvykly na pevnou stravu. Ani me chovatel nerekl temer nic, jen davat semena a zeleninu, vsechny informace jesm nasbirala ruzne od jinych chovatelu, na netu a pozorovanim....Semena nedavam temer vubec, protoze je neprijima, zeleninu v jakemkoli stavu, varenou jedine na pare, zeleninu a ovoce syrove strouhane na vetsim struhadle, 2-3 tydne davam michanici,tzn. varene vejce, varena mrkev,suchar nebo piskot, vse rozmackane. Veskerou stravu vymenuji 2x denne. I kdyz je uz 10mesicni vidim, ze lepe prijima mekkou stravu. Davam i varene fazole, ryzi a nekdy na male kousicky nasekna varena kureci prsa. Mozna, ze by stalo za pokus zacist castecne dokrmovat i lzickou, ne jen strikackou. Jsem chovatel zacatecnik, moje vedomosti jsou mizive, ale bezpecne vim, ze papousek neni ani pes ani kocka a ze chce hodne a hodne trpelivosti. Preji hodne uspechu a doufam, ze moje informace byly alespon z casti uzitecne.
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2010, 19:36:41 xxx.xxx.174.20
Děkuji Vám 76.35, i paní Bohumile Benešové. Vaše rady jsou pro mě samozřejmě velice cenné. Na tu lžičku už to taky zkouším ještě mu to moc nejde, ale myslím, že tudy mi mohla vést cesta, když mu budu tu zeleninu ovoce spočtáku strouhat na kašičku mohl by to začít zkoušet jíst. jinak s dokrmováním budu pokračovat dokud se nenaučí jíst sám.
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2010, 19:47:50 xxx.xxx.109.90
Jeden figeľ-skuste ako podstielku ovsene vločky.
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2010, 19:53:01 xxx.xxx.174.20
a co když si na ně bude kadit??
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2010, 20:11:08 xxx.xxx.109.90
Vôbec nevadi,trus sa obali a zatvrdne.Je to ovela lepšie ako hobliny a keď to zožerie nič sa nestane,prave naopak iba mu to pomôže
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2010, 20:54:08 xxx.xxx.76.35
Váš papoušek ještě nesedí na bidle, že mu budete dávat podestýlku?? Teď dokrmuji 2,5 měsíce starého amazoňana , sedí na bidle, dávám mu máčené a klíčené zrniny, měkké ovoce, večer dokrmuju a vše bez problému.
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2010, 21:14:25 xxx.xxx.174.20
Na bidle normálně sedí, leze po kleci, učí se lítat a víceméně až na občasné karamboly mu to jde. Jen prostě chce, abych ho furt dokrmoval. zkusím to s tou lžičkou na kterou mu budu dávat nastrouhanou zelenu ovoce a postupně až si zvykne mu budu nabízet větší kousky s tím, že ho zatím budu furt dokrmovat dokud si nenavykne uplně.
anonymní (neregistrovaný) 23.08.2010, 21:19:42 xxx.xxx.76.35
pro 174.20 přihlaste se teď na- chat-, ať si o tom popovídáme.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.