Andulka nebo korela?

Zdravím, mám dotaz. Budeme si pořizovat papouška. Žádný náročný druh nechceme, jenom malého a nenáročného mazlíčka. Zatím se rozhoduji mezi andulkou a korelou, proto bych se chtěla zeptat, co je podle vás lepší. Co byste mi doporučili jiného (cena do 2 000)? Je lepší mít dva jedince?
neregistrovaný Jája neregistrovaný
jak jsem spravne pochopil,chcete mit papouska jako mazlicka.Potom je urcite lepsi mit jen jednoho.Co je lepsi vam asi neodpovim,ale andulka i korela porizena jako mlade se daji pomerne dobre ochocit,naroky na krmeni maji stejne,ale andulka potrebuje preci jen mensi klec a dalsi nesmirnou prednosti je vyber z mnoha krasnych barev.Dalsi krasny a ochocitelny papousek v podobne penezite relaci je agapornis,ale ten uz je o poznani hlasitejsi
  • Obrázek
neregistrovaný Jiri Matlak neregistrovaný
Se zmiňovaných dvou druhů vám doporučuji andulku nebo korelu samici. Samci korel jsou velice hluční, potřebují hodně pozornosti a volnosti. Měla jsem tu čest několikrát nuceně dokrmovat korely od holátek a samec/samice je veliký rozdíl.
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Kdybych já dnes začínala s papouškem mazlíčkem a nic jiného bych ještě doma neměla pořídila bych si andulku. Je to na ochočení i na přátelství ten nejlepší papoušek. Hlavně při dobré péči je řečeno zvláštně-trvanlivý- to znamená, že se neurazí pakliže jste na dovolené a když ho někdo ošetřuje v době vaší nepřítomnosti, je to festovní papoušek do nepohody a dokáže chuděra snést i příkoří, které se mu kolikrát někde děje. Při dobré péči žije i 18 let a bezvadně se naučí mluvit, když s ním jste pořád a máte ho od malička. Pro vnímavého a citlivého člověka to je skvělá volba.
  • Obrázek
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Děkuji moc za odpovědi.:-)
neregistrovaný Jája neregistrovaný
já mám mladou andulku a mladou korelu a korela je klidnější a mazlivější
neregistrovaný Václava neregistrovaný
moji mazlíčci
  • Obrázek
neregistrovaný Václava neregistrovaný
Moc pěkná fotka!
neregistrovaný Jája neregistrovaný
A pořizovala jste si je zárove? Předpokládám, že ne, proto bych se chtěla zeptat, jestli si na sebe zvikli si na sebe brzy?
neregistrovaný Jája neregistrovaný
Andulku jsem měla první a asi za 2 měsíce jsem si pořídila korelu,andulka už byla ochočená volně po bytu a korelka asi týden v kleci a učila jsem jí na ruku,aby se nebála.Zvykli si na sebe téměž okamžitě.
neregistrovaný Václava neregistrovaný
téměř oprava
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Děkuji za odpověď a omlouvám se za ty chyby v mém příspěvku
neregistrovaný Jája neregistrovaný

Chtěla bych se zeptat jestli by mi někdo pomohl.Mám doma andulku a korelu skoušela jsem  je dát dohromady ale začali se prohánět zobaky a andulka do korely klovat.Chci je zkusit někdy dát zase dohromady ale nevím jestli se nebudou terorizovat se nebo utlačovat

neregistrovaný Vendy neregistrovaný

Co je lepší si ochočit a naučit mluvit andulku nebo korelu

 

neregistrovaný Petr Karásek neregistrovaný

Andulka sa naučí lepšie rozprávať, ale musíte mať samčeka, ten je na rozprávanie lepší, samička sa moc nenaučí.

Korela sa naučí menej rozprávať, ale zasa sa naučí pískať rôzne zvuky a melódie.

S ochočením to je za jedno, treba sa mu hlavne veľa venovať.

A lepšie je, keď si kúpite mláďa pár dní po vyletení z búdky, vtedy sa najlepšie ochočí ako už starší jedinec. Alebo potom dokŕmiť ručne alebo kúpiť ručne dokrmeneho. Je lepšie keď si kúpite od chovateľa ako zo zverimexu, u chovateľa vidíte v akých podmienkach žijú, môžte sa poradiť čím krmiť, ohladne chovu atď. a viete, že je to mláďa, je zdravé atď, než z obchodu tam vás môže hocikto oklamať.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.06.2017, 13:19:11

děkuji

 

neregistrovaný Petr Karásek neregistrovaný
Podle mě korela,mám roční samičku ,a je úžasná,rychle se učí a napodobuje mě,teď ji budu učit mluvit,není velká ani maláa to se mi na ní líbí,moje nejlepší kamaradka
  • Obrázek
neregistrovaný Sima neregistrovaný

Poraďte prosím,

mám samce korelu má 1 rok a chtěla bych k němu pořídit andulku. Mám pořídit andulku samečka nebo samici aby mohly být spolu v jedné kleci, děkuji.

neregistrovaný Elizabeta neregistrovaný

Určitě z mé zkušenosti dlouholeté bych doporučoval jako na mazlíčka Papouška Andulku.

ANDULKA - když si koupíte mládě andulky nebo ručně dokrmený,což si myslím asi že je zbytečně dráze kůpovat ručně dokr. Protože mladé andulky ihned ochočíte a snadno hlavně.A to nejlepé když si zatím koupíte jen jednu andulku tak to ochočíte krásně,a pak už můžete další dokůpovat dle vašeho přání. Andulka je společenský a inteligentní nejoblíbenější papoušek po celým světě. Mají krásné zbarvení a více druhů. Samci se naučí dobře mluvit. 

 

KORELA - U korel je to podobný jako u andulek,akorát že korela je hlučnější papoušek a to o dost a hlavně samci ,ty jsou uřvaný ale zase mají zpěvný hlásek a naučí se též melodie,většinou samci. co se týká zbarvení , zase tak nemájí větší výber,u andulek je samozřejmě větší. 

neregistrovaný Nicolas neregistrovaný
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je lepší mít andulku a andulku nebo korelu a andulku
neregistrovaný Viki dráček neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 20)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »