Aktuálně: 4 667 inzerátů177 687 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

nejlepší záchrana?

eliška (neregistrovaný) 05.09.2010, 19:47:09 xxx.xxx.184.113
kamarádčin alexandr si začíná vyklovávat ocasní pera, jaká je nejlepší záchrana papoucha? dát ho do rukou chovatele nebo jestli ho vezmou do zverimexu?
anonymní (neregistrovaný) 05.09.2010, 19:55:09 xxx.xxx.81.50
V podstatě se zachránite sama, že se nebudete muset starat o problémového papouška. Asi se stala chyba v momeňtě, že papoušek byl napřed báječný kamarád a pak na něho nebyl čas. Prázdiny, dovolená a papoušek to těžce nese. Láska ke zvířeti se pozná v momeňte, kdy se máte postarat u zvířete i o problém a nemoc.
eliška (neregistrovaný) 05.09.2010, 20:03:28 xxx.xxx.184.113
já bych si ho právě nechala, ale nemůžu. Majitelka má jiný zájmy než starat se o papouška, a já tedkon mám doma korelu, která k nám přiletěla na balkon, potřebuju ji dát do dobrých rukou, chtěla jsem navrátit, ale zatím se nikdo neozval, je krásně ochočená, ale máme k tomu ejště andulku naši a třetího papouška už zatím ne., nevim, to by nedělalo dobrotu, a právě vím, že majitelka alexe se o něj postarat nemůže. tak jsem se chtěla zeptat, zda by ho nebylo lepší odvézt k nějakému chovateli, než aby žil u někoho, koho už asi omrzel, nevim:(
anonymní (neregistrovaný) 06.09.2010, 11:10:30 xxx.xxx.204.249
Ve zverimexu by byl chudák. Třeba si ho nějaký chovatel vezme i s tou toto vadou, ale v chovech se preferují ptáci bez jakýchkoli vad, ono ikdyž k vám někdo příjde tak tohle prostě vypadá blbě ... Spíš by si ho mohl někdo vzít kdo potřebuje společníka ke svému alexovi, já tak loni sháněla hendikepovanou nebo vyřazenou z chovu korelu ke svýmu starýmu samci jako společnici ale překvapivě se nikdo neozval ... lidi spíš dají nepotřebné do výkupu :(
anonymní (neregistrovaný) 06.09.2010, 12:58:11 xxx.xxx.89.12
Oni by ptáka s vadou ani ve zwerimexu nevzali, protože by ho neprodali a krmit ho tam jen tak nebudou není to útulek, ale kšeft!!!
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 06.09.2010, 20:47:07 xxx.xxx.253.43
To je škoda, je to moc daleko..já jsem ze Zlínského kraje :( Doufám, že se to nějak vyřeší a papoušek se dostane do dobrých rukou. Přeju mu hodně štěstí!!
eliška (neregistrovaný) 06.09.2010, 22:31:46 xxx.xxx.184.113
děkuju, to je škoda. no snad se dostane do dobrých rukou no.
anonymní (neregistrovaný) 07.09.2010, 06:07:14 xxx.xxx.116.151
Oni si občas majitelé nechtěných papoušků pletou s útulkem i chovatele, kteří papoušky inzerují. Je s podivem, jak mnozí kupující chtějí mladého papouška a už ne ani po roce je práce okolo uklízení a starání se o živého tvora omrzí. Možná, že by se v těchto místech patřilo apelovat na všechny chovatele, aby své odchovy neprodávaly tak lacino, když po roce držení v kleci nemá takový papoušek cenu ani zlámané grešle.
anonymní (neregistrovaný) 07.09.2010, 12:51:38 xxx.xxx.4.226
to není o penězích, to je o nechuti se starat. Spousta lidí se pro něco nadchne, co je brzy omrzí. Prostě sbírají koníčky. A částka, kterou za papouška utratí si myslím je tolik netrápí :-((
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 07.09.2010, 15:35:24 xxx.xxx.253.43
Přesně tak..tady už jde o živého tvora a nějakou zodpovědnost..když lidi neví co by, tak ať se věnují něčemu, co se dá vrátit nebo odložit někam do šuplíku..:(
anonymní (neregistrovaný) 07.09.2010, 22:47:54 xxx.xxx.184.113
souhlasím s váma. taky se mi to příčí no.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 08.09.2010, 09:37:14 xxx.xxx.38.103
Ahoj, myslím, že teď není důležité moralizovat, všichni víme, jak končí spousta mazlíčků, z jejichž prvních měsíců doma existuje spousta nadšených fotek, videí a diskusí. Je třeba ho nejlépe umístit vzhledem k jeho možnostem. Takže pro zadavatelku, jste hodná, že vám jeho osud není úplně lhostejný. Je trochu zvláštní, že vyškubává zrovna ocasní pera, nemůže jen přepeřovat? Důležité je, za jakých podmínek ho chce majitelka prodat dál. Blo by dobré zjistit její představu a podat inzerát, pokud na něm nebudete chtít nijak vydělat a cena bude nízká, jistě ho umístíte znovu, nejlépe zase jako mazlíka. Do chovu samozřejmě může být umístěn, ale pokud je ochočený, bude mu s lidskou pozorností lépe.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.