Aktuálně: 4 943 inzerátů174 361 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

P. Patagonský forma Byroni

Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.10.2007, 23:02:50 xxx.xxx.183.35
Protože jsem byl požádán panem Šiškou o zveřejnění některých fotek, tohoto nádherného papouška, tak jsem se rozhodnul vložit menší fotodokumentaci. Některé fotky sem záměrně nevložím, protože na některých fotkách jsem i já a nebo moje přítelkyně.
Obrázek
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 18.10.2007, 23:16:08 xxx.xxx.183.35
Tak a já se svámi loučím a odlétám :)

Tímto bych chtěl poděkovat své přítelkyni za vypůjčení fotoaparátu a nafocení těchto fotek. Je nám po tomto papouškovi velice smutno.
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 19.10.2007, 12:13:56 xxx.xxx.176.221
Krásný jedinec, až se mu dobarví bílý,prokvetlý bryndáček,t ak to bude nádhera.Kolik má na těch posledních fotkách?Je dokrmený patagonec hlučný?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.10.2007, 13:48:55 xxx.xxx.168.20
Ano byl to nádherný a úchvatný papoušek. Když jsme byli s přítelkyní na burzách a výstavách a narazili jsme na patagonce, tak jsme si na něj vždy vzpomněli a vždy jsme si říkali, že ten náš byl opravdu nádherný. Jak jsem psal v jiném tématu i když byl odebírán jako poslední mládě z hnízda ze 4 kusů, tak byl opravdu robustní kus. Na fotkách jsou mu zhruba něco přes 3 měsíce. Jestli je patagonec jako mazlíček hlučný? Ano je. Každé ráno volal na moji přítelkyni a ta vždy k němu velice ráda přibíhala (často jsem se probral a přítelkyně nikde J). Když si ho nový majitel odvážel v hodně ranních hodinách, tak si patagonec naposledy v naši ulici zakřičel a jeho křik se tak prolnul, až to bylo k neuvěření. (Na to nikdy nezapomenu). Jinak bych tohoto papouška jako mazlíčka klidně doporučil. Pokud někomu nevadí křik, tak je to vysoce inteligentní a vnímaví papoušek. Jeho chování se mi často jevilo až neuvěřitelně. Co je zajímavé, tak mláďata když jsou v budce, tak lehávají na boku. Když jsem šel dokrmovat patagonce často jsem se zaleknul, že je mrtvej, ale oni opravdu zvláštně lehávají na boku a často to vypadá, jako by mu něco bylo. Pak se jeho celé tělo zvedne, že vám je zcela jasné, že mu nic není. Tito ptáci mají i dobré vlohy k mluvení. Pokud má někdo problémy ze sousedy, tak vřele doporučuji tmavší voliéru, kde mají ptáci větší pocit bezpečí a neprojevují se tak často. Rozhodně tito ptáci si zaslouží co nejprostornější voliéru.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.