Aktuálně: 4 644 inzerátů177 454 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Přerov

fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.09.2010, 11:35:35 xxx.xxx.80.34
Tak jak se Vám líbil Přerov? Podle mě nejlepší burza za poslední hodně dlouhou dobu. Strašně moc ptáků a hlavně velcí papoušci. Z amazoňanů jsem vyděl pár žlutolících, hodně běločelích obě albifrons i nany, 1 nádherný hodně žlutý modročelý a pěkných modročelých bylo víc, 2 surinamci,hodně venezuelců,2 žlukrcí a myslím že jsem vyděl i jednoho žlutorameného. Za amazonků byly černotemení, bělobřiší a modrohlaví po párech až na modrohlavé toho jsem vyděl jenom jednoho. Dneska jsem tam vyděl asi nejvíc kakaduu co tam kdy bylo. Jedna klec byla plná kakaduu růžovích,potom byly šalamounští, 2 kakaduové bílý, několik žlutočečelatých a to je asi všechno z kakaduu. Vyděl jsem ary nobillis, 2 ary severy a 2 ararauny.V hale byl jeden samec Eklektuse solomonensis a venku byl celý pár, asi polychloros.Bylo dost žaků samé konga, až na jednoho liberyjského. Z poicephalusů bylo dost pěkných senegalců,vyděl jsem i několik mayeráků, ale moc pěkných ne. Potom ještě dva konžské. Překvapilo mě kolik bylo patagoncu. Několik jich bylo fakt nádherných.Z alexandrů bylo hodně rudohlavích a vousatých,hodně alexandrů velkých a řekl bych že i čínských, ale žádného krasavce čínského jsem nevyděl. Byli tam 2 černohlaví, a jeden skořicoví alexandr velký udajně štěpitelný do modra. Z austrálie jako vždycky hodně penantů. Horských jsem moc nevyděl. Něco málo červenokřídlých a dost králováků. Byl tam jeden nádherně vybarvený samec papouška královského. Jinak tam byly 3 papoušci amboinsti,nějaké princezky,nádherní, pestré, Barnardi límcovi a dva klonkurské jsem vyděl. Koupil jsem si 2 knížky o amazoncích, takže pro mě perfektní burza :) fylip
sunflowersman (neregistrovaný) 12.09.2010, 15:03:23 xxx.xxx.175.196
dobrý den Filipe. Jaké bylo zastoupení pyru? děkuji. Mirek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.09.2010, 15:08:59 xxx.xxx.80.34
V pyrurách se nevyznám a jednotlivé druhy od sebe bohužel nepoznám. Poznám maximálně že to je pyrura, ale to je tak všechno-druh neurčím. Už jsem si ale řekl že si musím sehnat nějakou knížku o pyrurách a uvydím :) Dneska se mi tam jedny líbily, bohužel nevím jaké to byly. Ptal jsem se kolem přenosky, ale majitele jsem nenašel. Vyděl jsem tam víc pyrur a určitě to nebyl všechno jeden druh, snad tady bude někdo kdo se v nich trošku vyzná :). fylip
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 12.09.2010, 15:14:23 xxx.xxx.159.66
Krásný dobrý den, dneska jsem úplně poprvé navštívila burzu v Přerově a mám z ní velmi dobrý dojem. Vůbec jsem netušila, jak je burza oblíbená a kolik lidí tam bude. Já jsem sice nejela za nákupem nebo prodejem, ale jen se tak orientačně podívat na papoušky, protože bych si v blízké budoucnosti chtěla nějakého pořídit. Přemýšlím nad několika druhy, ale ještě jsem je v reálu neviděla, takže jsem spíše porovnávala velikosti a celkové projevy, které byly bohužel značně omezené. Co se týče papoušků, tak mám smíšené pocity. Na jednu stranu mi jich bylo strašně líto, jak byli namačkaní v přepravkách na sobě, bez jídla, vody a špinaví, protože zvířátka mám hrozně moc ráda a nemůžu se dívat na to, jak trpí, na druhou stranu to chápu, lépe se to zařídit asi nedalo. Z druhů byl široký výběr a někteří ptáčci vypadali opravdu krásně, na jiných bylo bohužel znát, že za sebou mají těžkou cestu a kdo ví, jak se o ně majitel stará, ale to je zase na jiné povídání. Co se mi líbilo nejvíc bylo, že když člověk něco opravdu chce nakoupit, tak sežene všechno-klece, budky, semínka, různé doplňky stravy, knížky atd. atd. Velkým kladem je taky možnost zeptat se na cokoliv přímo chovatele. My jsme přijeli kolem 7, místa k zaparkování ještě byla, ale pak už to byl asi problém nechat auto někde poblíž. Lidí bylo plno a občas se to chtělo protlačit davem, ale řekla bych, že je to to nejmenší. K vidění nebyli jenom papoušci, ale i štěňátka, koťátka, plazi, rybičky, kačeny, holubi a spousta jiných zvířátek. Na závěr bych chtěla napsat, že určitě souhlasím s názorem mladého pana Filipa - skvělá burza :)
anonymní (neregistrovaný) 12.09.2010, 15:30:46 xxx.xxx.16.80
o tech pyrurach se psalo na ifaune. co vim tak tam vezli hnedouche, zelenolici, lepida nebo tak nejak a jeste jeden druh pro me neznami. Takze si myslim, ze tam byl velky vyber.
anonymní (neregistrovaný) 12.09.2010, 16:34:15 xxx.xxx.90.180
Miro, z pyrur jsem viděl perláty mladé i starší vybarvené, žlutoprsé letošní odchov, modročelé říční (roiseifrons) mladý pár, hnědouché, rupicola starší samec a pěkná kolekce mutačních zelenolících od Eliáše. Tomáš J.
Marty (neregistrovaný) 12.09.2010, 16:57:11 xxx.xxx.249.60
Nebyl tam náhodou i pyrura bělouchý? Stoprocentně vím o lepidě, perlatě a p. cruentata a o pyrurech pana redaktora. Z mého pohledu také nejvydařenější burza, co jsem snad byl. Papoušků mnoho na výběr a hlavně velká druhová rozmanitost. Velký zájem opět vzbudil maďarský chovatel nabízející velké i střední papoušky. Já, ač jsem tak původně ani nezamýšlel, jsem obohatil můj chov o další papoušky. Po domluvě jsem ještě získal 2 samičky křepelky čínské. Radost z burzy určitě ovlivnilo i to, že jsem nebral žádné papoušky na prodej a nemusel tak stát u přenosky a čekat na nejistého kupce.
Marty (neregistrovaný) 12.09.2010, 19:25:11 xxx.xxx.249.60
Pro doplnění Fylipa, ještě tam byl ara marakána, mláďata amazonka modrohlavého, amazonci šupinkoví, aratinga dlouhoocasý, červenolící a opravdu nádherní byli aratingové zlatohlaví od maďarského chovatele. Myslím, že na nich nebyla jediný chybička, super kondice i stav peří. Ararauny na tom nebyly s opeřením tak dobře. Jinak papoušci rudobřiší a žlutoramenní - psephotus. Zkrátka bohatá sbírka papoušků všeho druhu.
anonymní (neregistrovaný) 12.09.2010, 20:39:53 xxx.xxx.105.48
Venku před halou prodávali i pyrury modrobradé.
anonymní (neregistrovaný) 12.09.2010, 20:50:00 xxx.xxx.116.245
Je to smutný, že taková spousta papoušků se neprodá doma u chovatele. A to co jmenujete byli donedávna ještě papoušci s vysokou cenou a nebyli vůbec k dostání. Za pár let se budou ararauny prodávat na trhu jako slepice. Abysme nedopadli jako indiáni, že si to budeme taky dávat na talíř pro absolutní nadbytek opeřenců.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 12.09.2010, 22:00:02 xxx.xxx.80.34
Na ty zlotohlavé jsem zapoměl :) Taky jsem ještě vynechal Lory žlutohřbeté ráno tam byla celá pára, potom už jsem je tam nevyděl.Na Marakanu jsem taky zapoměl.Ještě jsem tam nenapsal dva papoušky hnědohlavé. A to je už snad všechno :) fylip

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.