Aktuálně: 4 597 inzerátů178 067 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Bez černy

Orina (neregistrovaný) 14.09.2010, 16:10:21 xxx.xxx.104.224
Tak mi prozraďte jak to děláte. Já kdybych to sbírala ještě na zimu, tak bych si musela přizvat brigádníky. Mně to co nasbírám stačí ptáci vyzobat během dvou dnů. To bych nedělala nic jiného než chodila celé dny s košem a sbírala. Vždyť má člověk taky jinou práci než běhat po polích a sbírat bobule? Mě to sebrané fakt na sušení nestačí. Jedině, že to sbíráte pro jeden pár papoušků, tak to jo.
zbynek
zbynek (922 příspěvků) autor webu
14.09.2010, 20:26:08 xxx.xxx.142.1
Já dávám také černý bez, jeřabiny a šípky. Oblíbenost se liší druh od druhu, nejméně vybíraví jsou amazoňané, ti z vyjmenovaného skonzumují všechno. Naopak aratingy se mi bezu ani nedotknou. Dávám jim to jednou za pár dnů, vše si zamražuji i na zimu, jeden den tomu obětuju a všechno nasbírám. S žebříkem zajdu na jeřabiny, máme tu jednu alej, kde je plno stromů, bedýnku mám za chvíli natrhanou, bez ještě dřív, akorát šípky zaberou více času. Bez zamražuji letos poprvé, tak nevím jaký bude po rozmražení, uvidíme. Na zamražené krmení mám vyhraněný samostatný mrazák. Zamražené věci krmím 4 měsíce, listopad - únor a to 1x týdně. Foto: černý bez
Obrázek
zbynek
zbynek (922 příspěvků) autor webu
14.09.2010, 20:32:53 xxx.xxx.142.1
Mrazák sloužící na krmení. Jeřabiny jsem jeden rok sušil, ale to se nesetkalo u mých papoušků s pochopením, takže volím zamražování.
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 14.09.2010, 22:20:40 xxx.xxx.80.34
Já třeba jeden týden v kuse zbírám. Po škole vždycky zajedu kousek od domu kde rostě hodně jeřabin a bezu a tam trhám. Loni jsem měl nasušenou jednu kartonovou bednu od pračky. Dá se to v pohodě. Jenom bych se chtěl zeptat jestli třeba někdo jeřabiny a bez i zavařujete? Díky fylip

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.