Aktuálně: 4 818 inzerátů175 889 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů

Jak ochočit papouška

Orina (neregistrovaný) 16.09.2010, 16:44:30 xxx.xxx.83.235
Chtěla bych upozornit všechny začínající chovatele, kteří touží mít ochočeného papouška, aby nepřehlédli tento článek, který výstižně upozorňuje na druhy vhodné k ochočení. Jsou zde kolikrát dotazy, kterého papouška si koupit. V tomto článku najdou odpověď všichni, kdo hledají nejlepšího domácího mazlíčka.
sunflowersman (neregistrovaný) 16.09.2010, 19:54:54 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer. Podle mě nemůže existovat vhodný seznam vhodných druhů pro člověka, papoušci jsou osobnosti, kdokoliv z nás může chovat mnoho druhů, ale musí mít pro to cit, nic nejde nalajnovat. Mirek
Orina (neregistrovaný) 16.09.2010, 20:23:43 xxx.xxx.84.132
To je pravda, jenže malému dítěti nedoporučím nic jiného než andulku. Manželům, kteří se právě vzali a plánují rodinu nedoporučím papouška žádného,jedině tak nějaké astrlidy na pozorování. Dvacetiletému klukovi nedoporučím do paneláku latamy a tak bych mohla ve výběru pokračovat. Každému padne jiný druh papouška jako jinej kabát od krejčího. A teď napíšu něco co se asi někomu nebude líbit. Bohužel někdo by místo držení zvířete potřeboval dvacet ran karabáčem. Přijďte se podívat k nám do stáje v jakém stavu jme zachránili koně před smrtí . A že takhle pojdou i papoušci je taky pravda. Jenže ti se schovají lehce v krabici a šups s tím do popelnice, to nikdo nevidí. U zvířete jako je kůň si přeci jen všimne víc lidí.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 16.09.2010, 20:51:17 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer paní Svobodová. Při vší úctě, kterou chovám ke starším a zkušenějším chovatelům, přijdete mi hodně pesimistická. Mnohdy předpovídáte opravdu tragické scénáře, ke kterým by nemuselo ani docházet. Z Vašich koordinovaných příspěvků mám pocit, že naprostá většina lidí zajímající se o papoušky jsou týrající prasata, která mučí papoušky. Pokud máte určité výhrady, tak neprodávejte papoušky lidem, o kterých víte, že se k papouškům budou chovat nevhodně. Opravdu nemíním tento příspěvek nějak osobně, přesto si myslím, že jsou tu idé,kteří mají cit pro zvířata a Ti ostatní a těm to stejně nevysvětlíte. Pro mě z chovatelského hlediska příspěky typu tragických scénářů nemají absolutně žádnou hodnotu a jako začínajícího snaživého chovatele by mě spíše odradili od chovaní čehokoliv. v určitých momentech radíte, že pokud člověk nemá čas, tak ať nechová nebo omezí, ale na příspěvky o sběru jeřabin a dalších plodů píšete, že nemáte čas.Poradím Vám Vašim stylem, omezte tedy papoušky natolik, aby jste jim mohla dopřát i tyto plody, třeba na jeden pár. Osobně nepatřímmezi lidi, kteří mažou med.... opravdu to nemyslím zle, přesto bych byl rád, kdyby jsme se shodli, že každá věc má svuj rub i líc a nic není tak horké, jako se uvaří. My by jsme tady měli spíše pomáhat napravovat nezkušeným chyby a ne je utvrzovat v tom jak vše dělají špatně. Jako člověka si Vás vážím, ale musel jsem napsat svůj názor. Mirek
Orina (neregistrovaný) 16.09.2010, 21:05:54 xxx.xxx.84.132
Já se nezlobím za váš názor. S těmi jeřabinami je to složité, protože zde téměř nerostou, Takže nasbírat je na celou zimu je umění. Musím se spokojit s tím co dá jen okolí zahrady a to jsou převážně byliny na sušení. Bohužel k těm tragickým scenářům mám blízko proto, že jsem téměř celý život dělala na veterině a k radostným událostem jsem přišla pramálo, proto je mi líto každého zmařeného života i toho nejmenšího živáčka. Optimismus a radost můžou mít jen ti, kteří tohle nikdy neviděli a přeji každému aby nic takového nikdy neviděl.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 16.09.2010, 21:17:07 xxx.xxx.175.196
Dobrý večer, ty jeřabiny byl pouze příklad. Věřte, že za léta co se o ptáky zajímam jsem viděl hodně smutných případů, bohužel jsem nechtěně byl i u hodně smutných případů u lidí, které nebyly přílis veselé, také můj obor , který studuji předurčuje se setkávat často s ne příliš optimistickými případy. Přesto si zachovávám zdravý optimismus a věřím, že mnoho lidí má opravdový zájem o chov opeřenců a chce to jen popíchnout je kupředu, nikoliv zpátky. Ten kdo nikdy neměl žádný cit k živým tvorům, ho nebude mít ani pokud ho na to upozorníte. Stavějme spíše na lidech, kteří chtějí a kteří by mohli zabránit špatnému zacházení se zvířaty.Určime dojdeme dále.
Bednas (neregistrovaný) 17.09.2010, 16:18:30 xxx.xxx.163.134
Dobrý den budu si pořizovat s přítelkyní alexandra a zajímalo by nás co a jak aby se u nás měl co nejlépe zvířátka máme rádi takže péče bude mít hodně ale přeci jenom nějaké rady a tipy bychom uvítali. PS:Je nám kolem 20 let:D
anonymní (neregistrovaný) 17.09.2010, 17:31:08 xxx.xxx.193.236
alexandra bych nedoporučovala. Sice Karlíčka milujeme, ale má chvilky, kdy je agresivní protiva. Nevím, jak byl odchován, jestli uměle nebo spíš pod rodiči, protože jsme ho koupili jako ochočeného v pěti letech, ale mazel to není, bohužel :-(
anonymní (neregistrovaný) 17.09.2010, 18:04:53 xxx.xxx.16.80
paní Orino , o kterém článku mluvíte v prvním příspěvku ? Ať hledám jak hledám, žádný nemůžu najít .
anonymní (neregistrovaný) 17.09.2010, 18:09:13 xxx.xxx.193.236
nejsem sice paní Orina, ale článek jsem četla, rozklikněte si články na této stránce.
anonymní (neregistrovaný) 17.09.2010, 18:44:03 xxx.xxx.30.34
http://papousci.chovzvirat.com/clanky/jak-ochocit-papouska-cast-i.html alex je pěknej ale na mazlíka jsou určitě vhodnější druhy obzvlášť pokud s papoušky nemáte žádné zkušenosti

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.