Aktuálně: 4 848 inzerátů175 233 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

JAK POSTUPOVAT

anonymní (neregistrovaný) 28.10.2007, 09:53:22 xxx.xxx.149.18
DOBRÝ DEN.PROSÍM O RADU JAK MÁM POSTUPOVAT, KDYŽ CHCI DÁT KORELU K ANDULKÁM. DĚKUJI
anonymní (neregistrovaný) 28.10.2007, 15:30:22 xxx.xxx.58.55
Chytit korelu,otevřít klec andulek,dát tam korelu,zavřít klec andulek - hotovo.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.10.2007, 19:15:10 xxx.xxx.123.54
Přesně tak. Ještě jednoduší postup. Otevřít dvířka klece a korelu vypustit k andulkám :))

Jde o to, že i v přírodě korely s andulkami žijí ve stejném prostředí a jsou na sebe zvyknutí.
anonymní (neregistrovaný) 28.10.2007, 19:58:46 xxx.xxx.149.18
žádná karanténa? opomněl jsem napsat, že je nová
jurášek (neregistrovaný) 28.10.2007, 21:21:24 xxx.xxx.14.80
Zajímalo by mně co řešíte ? Andulky se s korelama v pohodě snášejí , normálně jí tam pustte a je to hotoví a nepárejejte se¨sní .
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.10.2007, 21:33:29 xxx.xxx.183.35
Víte co to je karanténa? Často chovatelé dělají preventivní opatření, že papouška pustí mezi ostatní až po určité době, až když je částečně poznat, že papouškovi nic není, ale karanténu dle mého nedodržíte i kdyby jste chtěl. Jde o to, že pták by musel být v oddělené uzavřené místnosti a vy by jste musel pokaždé jít v jiném oblečení buďto k tomuto ptákovi, nebo k vašim ostatním ptákům, aby jste nepřenesl nějakou virovou nemoc přes oblečení a dále by jste se musel pokaždé opláchnout, protože je možné, že i ve vlasech přenesete nějakou vážnější nemoc. Dále by následovali preventivní vyšetření, které by vás přišli mnohonásobně více peněz než stojí korela. Takže pokud chcete dát korelu do karantény, tak hodně štěstí.
anonymní (neregistrovaný) 29.10.2007, 05:22:20 xxx.xxx.149.18
hele já se ptám, protože to nevím. Už jednou se mi to vymstilo a nerad bych udelal podobnou chybu.Tak vám děkuji za vztřícnou radu páni chovatelé.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 29.10.2007, 15:28:38 xxx.xxx.182.2
ZDravím vás.4tu si co píšete a myslím že se tu zbytečně hádáte.Kvůli takové prkotině se tu hádt.Prostě korelu pustte mezi andulky a je to.Chovatelé vám na to odpověděli pane autore tohoto příspěvku.A pak vám i Pan Hála vysvětlil co jeto karanténa atd.Sice stručně ale popsal.Tak nevidím důvod proč se hádat.Pane dotazateli můžu se zeptat co ste udělal že se vám to vymstilo nebo tak?
anonymní (neregistrovaný) 29.10.2007, 17:10:16 xxx.xxx.149.18
Já se samozřejmě hádat nechci, za odpověď děkuji, ale prostě mi přijde, že se mi odpovědi dostává s jistou arogancí. Jako bych se měl stydět, že se na něco ptám. Na tyhle stránky chodím velice rád, hodně se tady toho dozvím. A s tou tzv. karanténou. Asi jsem tedy použil špatný výraz. Korela byla nová, prostě jsem nevěděl, jestli ji mám mezi andulky pustit hned, nebo postupovat jinak. Když jsem si domů donesl první andulku, samozřejmě jsem nevěděl, že mě to chytí víc. Za nějaký čas jsem jí chtěl pořídit kamaráda, hned, jak jsem ji přivezl domů, dal sem je k sobě. Do dvou týdnů obě pošly. Samozřejmě tehdy jsem po tom nikterak nepátral , ale s odstupem času mi chovatelé vysvětlili, že jsem si mohl přinést nemocnou andulku. A jelikož s nemocnými andulkami zatím nemám zkušenosti, nikdy jsem je neléčil, a korelu mám vůbec poprvé, chtěl jsem prostě vědět jak se postupuje. Samozřejmě pánům se omlouvám.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 29.10.2007, 17:27:53 xxx.xxx.182.2
No taky mi přišlo v některých odpovědích trochu arogance.I u pana Hále mi přišlo trocu že je naštvaný ale pravda to být nemusí.To je každého věc.Ale každý má právo se poučit a přiučit něčemu novému.Tak bychom i mi co odpovídáme měli slušně odpovědět na dotaz a nic víc.Každý není dokonalý.A veřím že každý jednou potřebuje poradit at je třeba jako já nebo jako paní Low.Tím neberu žádnou narážku.Protože si paní Rosemary velice vážím.A to žýe pošli nemusí být jen kvůli nemoci ale může to bý i s jiných důvodů.na podobné případy používám knihu právě od paní Rosemary Low - Proč můj papoušek...?a je to parádní kniha.Přeji všem hodně ůspěchů...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.10.2007, 18:56:06 xxx.xxx.168.20
Tazateli. Možná to vyznělo arogantně, ale reagoval bych tak úplně stejně. Uvědomte si, že na takové otázky odpovídáme stále dokola. A hlavně si uvědomte, že jste se ani nepodepsal (nepředstavil) v dnešní době je to velký problém, protože naše rady se nám denně můžou pěkně vymstít a na druhý den třeba nějaký neregistrovaný anonym nás můžete za něco v jiném tématu urážet a nebo zpochybňovat naši práci. Jde o to, že pokud něco chcete vědět, tak se přeci nemáte za co stydět a klidně se můžete podepsat. Už to prosím neřešte. Odpověď jste dostal a pokud budete chtít opět poradit a bude to v mých silách, tak velice rád poradím.
anonymní (neregistrovaný) 30.10.2007, 11:22:56 xxx.xxx.231.130
Ahojky , já bych určitě korelu hned k andulkám nedávala a ještě k tomu když je nová. Nechte je zvlášt v klecík , myslím korelu zvlášť a andulky zvlášť. Nechala bych je tak asi týden nebo pár dní vedle sebe v klecích, než si na sebe zviknout a pak je nechte dohromady proletět po bytě aby se více poznali a pak uš je můžete dát i společně do klece. I když ve volné přírodě spolu žijí normálně nemusejí spolu vycházet. Měli by se na sebe zvyknout než budou spolu zdílet jednu klec.Přeji hodně štěstí ať se Vám daří
Petra (neregistrovaný) 30.10.2007, 15:17:19 xxx.xxx.50.79
Mě ta první odpověď strašně rozesmála, jako v tom vtipu jak dát slona do ledničky. Vzít slona, otevřít ledničku dát tam slona a zavřít ledničku:-). A jak tam dát žirafu, otevřít ledničku, vyndat slona, dát tam žirafu a zavřít ledničku:-). Tak se tomu prostě taky jen zasmějte, hlavně ať jsou papoušci spokojení a zdraví v ledničce :-), teda ve volieře, samozřejmě!
anonymní (neregistrovaný) 30.10.2007, 20:15:01 xxx.xxx.149.18
Dobrý den. Už jsou spolu a jak jim to klape.Korele jsem alespoň prohlédl peří a trus, nic jsem nenašel, tak jsem ji po 3 dnech vpustil mezi andulky. A díky za vtip.
p (neregistrovaný) 31.10.2007, 22:13:34 xxx.xxx.25.53
no me se treba stalo ze mi andulka zabila andulku... proc by to nemohlo takhle fungovat i korela proti andulce? me to nepripada jako uplne blbej dotaz...
evidentne ten clovek ma zajem neco nepokazit coz mi pripada celkem fajn.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 31.10.2007, 22:59:14 xxx.xxx.183.35
Ano někdy se v chovu objeví agresivní jedinci, ale není to tak, že by šly a okamžitě jedním švihem usmrtili druhého ptáka. Delší dobu na něj agresivně naráží. V tomto případě dle logiky člověk okamžitě zasáhne a oddělí je. To se ale může přihodit i u mláďat, taky je samice může usmrtit není to nic neobvyklého. U andulek a korel opravdu nevidím problém pokud nemáte v chovu nějakého rapla ptáka, který agresivně doráží na ostatní ptáky. Takového ptáka doporučuji vyřadit z chovu.
p (neregistrovaný) 01.11.2007, 13:52:45 xxx.xxx.109.153
no anduly jsem dala k sobe a vypadali ze se maji k svetu...Rano jsem prisla ke kleci a samecek byl mrtvy na dne... Jen jsem tim chtela rici ze zadny dotaz neni spatny.A budme radi ze se nekdo snazi neudelat chybu. Ja bych to uz take resila opatrneji a nemyslim ze jsem predtim udelala chybu.
alena gattnarová (neregistrovaný) 04.01.2008, 20:41:38 xxx.xxx.155.98
dobrý den přeji.potřebuji radu.onemocněla mi korela ,měla křeče veterinář ji dal injekci a řekl,že je to jen průjem a dostala i antibiotika ve stříkačce do rána umřela co je to za nemoc křeče u korely prosím radu a čeho se případně vyvarovat děkuji gattnarová

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.