Aktuálně: 4 939 inzerátů174 341 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

alex.veliký

rosťa
rosťa (31 příspěvků) 28.10.2007, 13:06:13 xxx.xxx.50.21
Ahoj ,potřeboval bych poradit . Mám 1,1 alex.velikého a samec má peří krásně uhlazené a samice ne. Nechybí ji něco ve stravě,popř. které zrniny mají vliv na opeření? dík za odpověd
SMOGI
SMOGI (28 příspěvků) 31.10.2007, 14:29:22 xxx.xxx.12.234
Potýkám se s podobným problémem....mám pár (snad) v zimě jim bude rok a samec má perfektní opeření bez chyby a samice nemá stále úplně dopeřené křídla, jsou vidět místy chmýří, ale lítá bez problému...předtím jsem měl ještě jednoho, který ani po roce nedopeřil dobře hlavu a tělo a po roce mi z nezjištných příčin uhynul....bohužel jsem nenechal udělat pitvu...tak mám trochu strach aby se situace neopakovala...jinak krmím je 2x týdně dostávají namočenou slunečnici a směs pro holuby, posypané suchou vaječnou míchanicí, pak víc jak třetinu krmné dávky tvoří ovoce a zelenina a navečer dostávají teprve zrní,v létě i hojnost zeleného a lesních plodů...jinak je občas rosím...tak nevím čím by to mohlo být, když oba dostávají stejnou stravu...zajímalo by mě jestli se s tím už někdo nesetkal, nebo to neřešil už...za případné odpovědí díky...
rosťa
rosťa (31 příspěvků) 01.11.2007, 14:42:22 xxx.xxx.50.21
u mě je to trochu jiné. toho samce jsem právě koupil a je krásně vybarvený ,ale ta samice má to peří neupravené. Jestli se přepeřuje je to v pořádku ,spíš jsem měl strach jeslti jsem něco nezanedbal
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 01.11.2007, 16:25:35 xxx.xxx.168.20
U mě před týdnem skončil s přepeřováním samec a teď přepeřuje samice. Jedná se o alexandry rudohlavé. ptáci většinou přepeřují při rychlém oteplení. Což by mohlo souhlasit. Co takhle poskytnout fotky.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.11.2007, 07:36:16 xxx.xxx.168.20
Pánové zde vám asi neporadím. Ještě by stálo za zmínku, jak k tomu dochází. Neškube ji samec (někdy pokud ptáci hodně hormonizují se stává, že samec samici probírá tak intenzivně peří až ji některá pírka chybí což je patrné i u některých druhů volně žijících v přírodě). Neškube se sama? Nechybí ve stravě minerální látky? Už vícekrát jsem četl podobný problém, ale u papoušků žako. Dotyční popisovali podobné příznaky a vyřešily to podáváním špeku (slaniny) myslím že jsem to četl v jednom z předešlých čísel časopisu NOVÁ EXOTA. Pokud vás to bude blíže zajímat je možné, abych se na to blíže podíval a přesněji opsal úryvek z tohoto článku.
rosťa
rosťa (31 příspěvků) 05.11.2007, 17:07:57 xxx.xxx.50.21
ahoj včera jsem je asi 2 hodiny pozoroval a samice se asi opravdu jen přepeřuje . Vitamíny a minerály dostavají ,tak to jím snad nechybí. samec je v klidu ,spíš mi příjde ,že samice je mírně dominantější než samec.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 06.11.2007, 14:00:51 xxx.xxx.183.35
Ahoj rosťo Nevím zda je to u všech Alexandrů, ale myslím si, že ano. U alexandrů rudohlavých jsou každopádně dominantnější samice. Toto by nám mohl možná potvrdit Jirka Beneš, který má Alexandry malé a trochu se o jejich chov zajímá. Dle mého u všech alexandrů jsou samice dominantnější.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.