Aktuálně: 4 945 inzerátů174 367 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

alexandr malý

Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.10.2007, 11:11:26 xxx.xxx.183.35
Neustále předkládat. zrniny e další pestrou stravu. Pokud ho máte velice krátce tak si musí zvyknout. Krájejte mu jablko do zrní a následovně míchejte.
anonymní (neregistrovaný) 29.10.2007, 17:07:37 xxx.xxx.235.12
2 dny ted všechno z misky vyhazuje Děkuji za vysvětlení.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.10.2007, 19:01:59 xxx.xxx.168.20
Uvědomte si, že má změnu prostředí a hlavně asi i stravy. Čím krmil předešlý chovatel? Třeba není zvyknutý na vaši předkládanou stravu. Není moc mladý? Umí přijímat pevnou stravu? Dejte mu do misky piškot rozlomený na půlku, zrniny a jablka. Určitou motivací je i ovoce zachycené na pletivu (či drátu). Stačí do pletiva vmáčknout měsíček jablka. Dále je vhodné například nahoru klece něco položit, aby si vzal. Věřím, že společně tento problém vyřešíme. Zkuste mu dát klas senegalského prosa v klasu. Moji alexandři sní vše co jim předložím a takové chování je velice zvláštní. Zjistěte čím krmil předešlý majitel. Popřípadě napište více informací, abych vám mohl popřípadě pomoci.
ladamlynar
ladamlynar (8 příspěvků) 29.10.2007, 21:30:10 xxx.xxx.235.12
je letošní majitel říkal že podával směs pro střední pap.a jablko.Celý den jsem mimo tak mi manž.říkala že něco vylouskal a ostatní vyhodil z misky ven.Zítra vyskouším co jste mi poradil Děkuji vám a zítra se ozvu.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 29.10.2007, 22:20:44 xxx.xxx.168.20
Určitě dejte vědět, jak to pokračuje. Hlad ho donutí. Dneska jsem nafotil pěkné fotky krmení alexandru rudohlavých tak snad sem umístím fotografie. Dneska měli směs naklíčených zrnin. Směs domácí vaječné míchanice, vlhčené granule, dva druhy jablek, dva druhy paprik a červený grep. Zítra dostanou něco jiného, protože denně jim předkládám alespoň částečně odlišnou stravu, takže místo grepu dostanou banán. není tomu tak dávno co jsem si vymyslel vlastní úpravu pro banán, aby ho lépe přijímali všichni ptáci a povedlo se.
Lucie (neregistrovaný) 30.10.2007, 11:40:03 xxx.xxx.165.26
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu věc. Měli jsme alexandra, ale zemřel po osmi letech, což je poměrně brzy, a zřejmně na nějakou nemoc. Nikdy s ním nebyly žádné problémy až najednou se jeho stav začal zhoršovat, málo létal jen posedával na jednom místě, v kleci byl hodně na zemi v rohu a spal, tak to šlo asi týden, rozhodli jsme se, že ho vezmeme k veterináři, ale druhý den měl velké křeče a nakonec asi po hodině zemřel. Měli jsme ho v kuchyni a já slyšela, že to může být pro ptáky nebezpečné, kvůli plynům uvolňujícím se při vaření, tak jsem se chtěla zeptat, jestli je to pravda, protože si chceme pořídit dalšího a já nevím, kam umístit klec, jestli ji můžu nechat na stejném místě, nebo ji dát jinam. děkuji
cone
cone (1412 příspěvků) 30.10.2007, 11:48:52 xxx.xxx.176.221
Umístění klece v kuchyni má jen jednu výhodu - je to frekventovaná místnost a papoušek se nebude cítit sám.Ale vše ostatní jsou jen nevýhody / chápej ,pro něj /,počínaje výpary při vaření až po průvan při častějším větrání.Volil bych raději jiné umístění klece.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 30.10.2007, 11:55:21 xxx.xxx.183.35
Ohledně toho proč váš alexandr umřel vám neporadím. Nejsem veterinář a i kdybych byl, tak takhle posuzovat nemoc nejde.

Co se týká té kuchyně, tak máte pravdu jsou tam různé výpary a pokud máte teflonové pánve, tak jsou pro ptáky velice nebezpečné. V kuchyni bývá občas i velký průvan (časté větrání ať, už jakékoliv místnosti= většinou vzduch koluje kuchyní) Co se týká umístění, tak je těžké poradit. Obývací pokoj není vhodný, kvůli televizi. Televize hraje často dlouhou dobu a papoušek chce a potřebuje mít svůj klid. Chodba = průvan. Ložnice či váš pokojích = brzké a nepříjemné stávání, protože vás alexandr nenechá vyspat.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.