Aktuálně: 4 853 inzerátů175 008 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Koupa chovných pap.-skušenosti

mimo
mimo (62 příspěvků) 05.10.2010, 19:57:03 xxx.xxx.246.112
Dobrý den, na inzercích se prodávají dost často, jako jistě víte i chovné dospělé a také 100% páry papoušků. Jistě je vás hodně, kteří ste si takovéto ptáky koupili. Chtěl bych se zeptat jak to u vás pak dopadlo, jestli byly skutečně chovný a měly také mladé anebo ste byly oklamaný a ptáci byly nepdlodný, nechovali, nekrmili mladé apod. Určitě mnoho lidí prodáva nějaké vadné ptáky, s kterými nebyly spokojený jako chovné... samozřejmě jsou lidé, kteří tvrdí pravdu. Chtěl bych znát vaše zážitky abych si mohl udělat nějaký obraz, či se vůbec takové ptáky oplatí kupovat (myslím papoušky tak přes 2000Kč).
anonymní (neregistrovaný) 05.10.2010, 20:23:09 xxx.xxx.16.80
ve finale jste si sam odpovedel. Jsou chovatele, ktere prodavaji dobry par a jsou chovatele, ketry vam prodaj par s nejakou chybou. Zalezi asi na stesti, na koho zrovna narazite. Jeste je dulezite dodat, ze se muze stat, ze Vam chovatel proda dobry par bez chyby a u vas nemusi hnizdit a pod.
cone
cone (1412 příspěvků) 05.10.2010, 21:56:17 xxx.xxx.67.3
Chov a sestavování chovných párů je vůbec loterie. Asi nejbezbečnější je sestavovat harmonický pár z více mladých jedinců, kteří ještě nehnízdili. Měl jsem štěstí, koupil jsem dovozové jedince, vybrány od oka dovozcem / Baveko / a do roka jsem měl první úspěšný odchov, pak následovaly od tamtéž tři páry seneg., také pohlaví tipnuto,- dva páry dělaly mladé. Na druhé straně jsem koupil jistý pár - žakové, a čas a hlavně DNA ukázaly na dva samce, dva pap.konžské jsem koupil jako harmonický pár a opět dva samci. Kamarád před mnoha lety musel zrušit chov a prodával opravdu chovné kubánce, molučáky, kak. citronitristáty a bílé, ještě nějaké jiné amazoňany a měl zájemce z řad kamarádů - chovatelů, že ani páry nenabízel a nemusel hledat zájemce. Je to loterie!!!
fylip
fylip (1289 příspěvků) 06.10.2010, 16:27:03 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Já jsem zatím kupoval chvoné páry červenokřídlýc. této páry bych řekl že by se to vyplatilo, bohužel mi samice před sezonou- rok po necelí rok po koupení - zemřela. Dál jsem koupil chovnou páru papoušků kouřovích u kterých jsem věděl na 100% že chovní jsou, opět jsme měl ale smůlu protože mi kuna utrhla nohu samci tak jsem ho dal zadarmo pryč a dokoupil nového. Naposled jsem koupil chvonou páru senegalců, která mi teď leze do budky a krmí se. Pán od kterého jsem je kupoval mi říkal že mu hnízdily vždy v Prosinci takže mají ještě čas. V každém případě bych je chtěl přstěhovat asi koncem října do zimoviště, podle počasí a uvidím jestli se to aspoň tady vyplatilo. fylip
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.