Aktuálně: 4 665 inzerátů177 743 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Papoušek - nevydá ani hlásku

Marie (neregistrovaný) 09.10.2010, 12:57:43 xxx.xxx.149.45
Ahoj, včera jsem si přivezla 7týdenního papouška Mníška šedého. Je krásný, milý, přítulný, ale zatím jsem od něho neslyšela ani hlásku. A to si s ním pořád povídám, pískám na něho....a on nic. Je to tím, že je tu se mnou teprve 2 dny? Je to normální? Mám strach, aby nebyl "němý". Děkuji za vaše odpovědi Marie
Obrázek
fylip
fylip (1289 příspěvků) 09.10.2010, 14:32:23 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Němí určitě není. Je to podle mě spíš stresem a změnou prostředí, časem se určitě rozkecá, u mníška se toho nemusíte bát :) . fylip
anonymní (neregistrovaný) 09.10.2010, 17:30:33 xxx.xxx.203.101
Určitě je to změnou prostředí a stresem. 7 týdnů, to je ještě prcek, i když podle fotky se mi zdá starší. Je mu opravdu tolik? Já v tomto věku jéště min 2 x denně ručně dokrmovala. Jinak u mníška se němosti určitě bát nemusíte!! Spíše naopak, ale jsou super.
Orina (neregistrovaný) 09.10.2010, 19:56:57 xxx.xxx.71.58
Určitě němý neni. Takhle jsem prodala nedávno andulku a druhý den mi jí přivezli nový majitelé zpátky, že andulka sedí jen ztrnule na bidýlku, nejí nepije a je němá. Jen jsem jí pustila zpátky do jejího původního prostředí, tak ihned ožila, šla se najíst napít,švitořila skočila na bidýlko a začala si probírat peří. Největší chyba je, když se nový papoušek přinese domů a celá rodina je netrpělivá "až to začne" tedy až začne papoušek mluvit poskakovat, jíst atd. Čím víc budete na papouška koukat tím bude mít větší strach. Nechte ho v klidu ať se rozkouká kde vlastně bydlí. Některému papouškovi to trvá i několik dní. Takže přeji hodně trpělivosti a hlavně nepospíchat.
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 10.10.2010, 11:46:11 xxx.xxx.253.43
Dneska jsem si přivezla aymarku a je taky úplně tichučko, jenom když usínala, tak si krásně švitořila. Pomalu si všechno prohlíží a zkouší. Chce to čas a klid :)
Majka (neregistrovaný) 24.10.2010, 23:57:35 xxx.xxx.149.45
Děkuji za vaše příspěvky, teď už vím, že to byly zbytečné obavy. Kubík se rozkoukal, je spokojený a nabreptá toho už dost. Je krotký, přítulný a někdy i ukřičený, ale je to roztomilý - "povídáme si". Má rád vnučku a ona jeho taky.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.