Aktuálně: 4 540 inzerátů178 262 diskuzních příspěvků17 806 uživatelů

Andulka - tvrdě spí?

anonymní (neregistrovaný) 11.10.2010, 07:17:51 xxx.xxx.185.42
Dobrý den, mám dotaz. Pořídila jsem si v pátek andulku těsně před výletem z hnízda. V neděli už jedla kašičku a dokonce začala jíst i zrníčka, když viděla, že je jí i můj druhý papoušek. Byla čilá, běhala a honila druhého papouška. Dnes ráno jsem vstala dřív, abych ji ještě nakrmila, protože budu celý den v práci. Andulka ale spala tak tvrdě, že jsem jí vůbec neprobudila, ani když jsem jí cpala stříkačku s kaší. Občas jen otevřela oko a zase usnula. Byla studená, ohmatávala jsem jí volátko a to měla jako ty pytlíky naplněné nějakýma kuličkama - no měla tam ty zrníčka ze večera, ale přišlo mi takový gumový. Je to normální že takhle tvrdě papoušci spěji nebo se něco děje? Vůbec to nechápu, včera jí nic nebylo. Poraďte mi prosím. Děkuju
anonymní (neregistrovaný) 11.10.2010, 11:20:44 xxx.xxx.185.42
Tak bohužel zemřela. Nevím co se stalo, když byla v pořádku. Možná se přejedla těch zrníček. Fakt nevim. Ale před tím než jsem šla spát vypadala spokojeně.
anonymní (neregistrovaný) 11.10.2010, 14:31:44 xxx.xxx.193.236
určitě to nebylo z přejezení. Co srdeční vada nebo stres z neznámého prostředí? Pokud chcete mít jistotu, na co umřela, pak jedině pitva.
bolek
bolek (6 příspěvků) 11.10.2010, 17:41:11 xxx.xxx.91.196
Tak tohle se mi stalo u dvou andulek taky večer byly v pohodě rano byly takové apatické pořád jenom seděly na dně klece a děhem dopoledne umřely
anonymní (neregistrovaný) 11.10.2010, 17:45:57 xxx.xxx.193.236
a co začervení? a takhle rychle jde i otrava. Z plného zdraví najednou spánek a apatie a smrt.
Orina (neregistrovaný) 11.10.2010, 18:28:21 xxx.xxx.87.159
Jestli jste si brala andulku před vylétnutím z hnízda, může být úmrtí šokem z jiného prostředí. Andulky, které vylétnou z hnízda se tam ještě asi 4 dny vrací. Bohužel je velká chyba stále většího počtu nových majitelů, že příliš pospíchají aby už měli papouška doma, protože někde slyšeli, že je nejlepší andulka právě vylétlá z hnízda. Další chyba je chovatele, že je rád,že si si už andulku někdo koupil. Není nad to, když andulka pobyde s rodiči ještě alespoň 14 dní a pokud jí někdo dokrmuje ručně, tak by měla sama příjímat veškerou potravu včetně ovoce. Jestliže má někdo k ptáčkovi vztah, tak určitě o nic nepříjde když si převezme ptáčka o něco staršího.
Adf (neregistrovaný) 11.10.2010, 19:15:20 xxx.xxx.106.166
Andulka by neměla být při odběru mladší než 40 až 45 dní lépe však 50 dní.
anonymní (neregistrovaný) 11.10.2010, 20:44:38 xxx.xxx.208.79
Byla to určitě moje chyba. Ano, chtěla jsem ji ještě před výletem z hnízda, že si ji dokrmím a bude ještě přítulnější. Původně jsem jela pro andulku, která byla asi 4 dny po vylétnutí, ale touha "vychovat" si vlastní andulku byla větší. Měla jsem radost, když začala papat kašičku, když vylezla sama z přenosky a chtěla se mazlit. Večer před spaním si ještě čistila peříčka a spala normálně v sedě. Ráno jsem jí našla rozpláclou v přenosce, ale ještě žila. Myslela jsem, že jen takhle spí. Jela jsem do práce a volala mamce ať se na ní zajde podívat, ale volala mi, že už je mrtvá. Je to hrozný, ještě jsem si ji včera stihla vyfotit a natočit jak s radostí baští ty zrníčka a najednou tu neni. Byla max. 3-4 dny před vylétnutím, opeřená, začínala lízt i po krabičce, aby se dostala ven, v neděli už i procvičovala křidýlka. Čekala jsem, že začne každou chvíli lítat. Ale bohužel. Je to ponaučení a už nikdy si nevezmu takhle mladýho papouška. Je strašný vidět jak umírá.
anonymní (neregistrovaný) 14.11.2010, 17:31:47 xxx.xxx.99.26
ale to je záhada .ale co to je mozná srdeční vada.
Eva P. (neregistrovaný) 14.11.2010, 23:04:14 xxx.xxx.81.125
Pokud chcete papouška, kterého si ještě dokrmíte, pak je myslím lepší koupit ho od chovatele, který ho dokrmoval od malinkata. Pokud ho dokrmují rodiče a najednou je od nich vzat, bývá to většinou velký šok a často to nepřežijí. Souhlasím s tím, že po vylétnutí mají být ještě alespoň týden až dva s rodiči.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.