Aktuálně: 4 676 inzerátů177 376 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Příliš "aktivní " andulák

Zdenka (neregistrovaný) 01.11.2010, 09:27:55 xxx.xxx.57.166
Dobrý den. Mám anduláka starého 1,5 roku. Se samičkou úspěšně vyvedli letos 3x mladé-ale samička bohužel koncem léta uletěla. Pořídila jsem k němu tedy letošní mladou samičku a před týdnem jsem přidala do malé voliérky ještě páreček letošních andulek. Snášejí se všichni docela dobře-neagresivně..Jen ten původní sameček je příliš aktivní..Nedá jeho nové samičce pokoj,pořád se předvádí,nazvala bych to tak,že už ji "štve"..Ona pokud odlítne na jiné bidýlko,hned je zase u ní a ona nemá klidu.je z toho nervozní.. A když se k ní přiblíží některá z nových andulek-je zle..samec hned přilítne a dělá si na ni zase nároky.. Prostě je to žárlivec,který je velmi dominantní.. To tak bylo i s tou ulítlou samičkou..Nedal jí pokoj i když měli mladé-sotva vylítla ke krmení z budky-už zas byl u ní a vyžadoval kontakt. Tak ona zase radši rychle šup do budky. A právěže se v té budce pořád zdržovala i když mladí byli samostatnější - těsně před vyletěním..Připadalo mi,že hledala KLID. Tak teď mám dilema-vím,že tento aktivní andulák splňuje na jedničku svou funkci "samce"..Ale zamýšlím se nad tím,jestli ho mám dál nechat v chovu nebo raději vměnit za samečka letošního-klidnějšího. Nerada bych,aby příští jaro při hnízdění byl ve voliérce chaos a neklid. Může mi někdo prosím podle vlastních zkušeností poradit? Pokud jste se s něčím takovým setkali ve vašich chovech-jak jste postupovali? Budu ráda,za vaše názory a rady. Díky moc. Zdenka.
anonymní (neregistrovaný) 01.11.2010, 11:25:55 xxx.xxx.109.90
Nechajte to tak ako to je, je to výborný samec,svedčí o tom i to,že 3x vyviedli mláďatá.
Zdenka (neregistrovaný) 06.11.2010, 10:46:17 xxx.xxx.57.166
No-tak ten náš andulák pořád nedá bílé samičce pokoj-a včera ráno dostal od některého spoluobyvatele voliérky pořádnou " ťafku " ,takže má na čele zaschlou ránu a po boji zůstaly krvavé stopy na dně voliérky. Tak teda nevím..Mám to fakt nechat " v klidu " ?
Zdenka (neregistrovaný) 07.11.2010, 21:07:59 xxx.xxx.57.166
Voliéru měnit nebudu-ani nemůžu..A jsem ráda,že to mám aspoň tak ,jak to je.. Andulák dostal asi lekci , jelikož je teď podstatně klidnější.. Není radno si myslet, že je někdo suverén a "pán tvorstva".. Snad to tak zůstane a konkurence / mladý andulák / ho občas zklidní.. :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.