Aktuálně: 4 833 inzerátů175 350 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Alexandr malý - ochočení

holandan007
holandan007 (36 příspěvků) 05.11.2010, 22:12:42 xxx.xxx.198.180
dobry den mam dva alexandry malé a chtel bych je ochocit.Ani jeden neni ochoceny a jsou pravdepodobne z venkovní voliery.Jeden je koupeny primo od chovatele a ten druhy z burzy,Přerov.Jeden je 2010 druhy podzim 2009.Jak na ne?Mnel jsem ztejny problem u korel a trvalo to mesic a zvykli si zobou z ruky ale jeste nejsem tak daleko abyc si s nema hral.Jak na ty alexandry oni jsou tvrdohlavy.Dik
Obrázek
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 12.11.2010, 23:31:49 xxx.xxx.81.125
Určitě půjdou ochočit, ale chce to hodně trpělivosti. Tím, že jsou dva, tak to bude trošku složitější, ale zvládnout se to dá. Mám zkušenost s korelou z voliéry a nyní mám i jednoho alexe z voliéry. Když jsem ho přinesla, nemohla jsem ani projít kolem klece, aby se nesplašil. Po necelých třech týdnech už si vezme z ruky piškot nebo burák a už se neplaší, když mu dávám jídlo. Chce to častý kontakt s nimi, vyzkoušet co mají nejradši a pak jim to nejdříve skrz pletivo nabízet. Pak když už si to bez bázně berou, tak zkusit nabízet nejdříve jen s rukou ve dvířkách, později pak i přímo jim tam kde sedí. Ze začátku to nechce hlavně žádně prodké pohyby, které je splaší nebo násilím je brát do ruky. Hodně štěstí.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.