Aktuálně: 4 928 inzerátů174 555 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

komerční chov papoušků v USA

anonymní (neregistrovaný) 08.11.2010, 21:43:16 xxx.xxx.143.54
Dobrý večer . Četli jste v aktuálním čísle časopisu papoušci tento článek ? Je vůbec v tak malých voliérách jak popisuje majitel farmy chovat natož odchovávat papoušky které popisuje ? U nás pořád řešíme velikost čím větší tím lepší a on propaguje ůplně obrácenou filozofii . Co vy na to ?
sunflowersman (neregistrovaný) 08.11.2010, 22:19:36 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Dobře jste napsal, že se jedná o komerční chov. V tomto případě jsou na prvním místě především zisky v plusu, poté kvalita života ptáků.
cone (neregistrovaný) 08.11.2010, 23:24:09 xxx.xxx.67.3
Před nějakými léty jsem měl několik us časopisů Birdtalk a v nich odkazy na int. stránky vesměs komerčních chovů, tedy spíše velkochovů. Opravdu je popisovaný chov v posledních Papoušcích zcela běžný standart v us. Jediné zarážející na tom všem je vysoká úspěšnost těchto chovů. Dle mého je ovšem prostor jediným nedostatkem takových chovů, vše ostatní - hygienická péče, krmení a profesinalita personálu je nadstandartní.
Orina (neregistrovaný) 08.11.2010, 23:53:45 xxx.xxx.110.173
To máte jako klecový velkochov slepic. Snášejí nadprůměrně vejce, vydělá se na tom, určitě je o ně dobře postaráno aby snášely, ale co jinak????? V Čechách dáme raději přednost když vidíme slepici na dvorku jak se popelí a je spokojená, i když má na zimu o nějaké to vejce míň.
cone (neregistrovaný) 09.11.2010, 07:54:53 xxx.xxx.67.3
Možná můj příspěvek vyzněl jako souhlas s těmito způsoby chovu, ale není tomu tak. Dle mého ke komerčním chovům přistupují us chovatelé jako ke tvrdému podnikání a zabezpečují, aby takové podnikání fungovalo a bylo silně rentabilní. Jinak myslím, že na jedné straně se jako chovatelé v us máme co učit a na druhé straně musíme od určitých, byť funkčních praktik utéct a v duchu s těmi způsoby nebýt zajedno.
2191968
2191968 (213 příspěvků) 09.11.2010, 08:05:46 xxx.xxx.230.164
Ja si myslím,že je velký rozdíl mezi chovem ze záliby a komerčním chovem.Já radši ptákům umožním prolet a mám radost jak se proletují.Ovšem kdo má chov jako výdělečnou činost jde tvrdě za ziskem a tomu podřídí vše.Petr
anonymní (neregistrovaný) 09.11.2010, 09:50:08 xxx.xxx.68.194
Vždyť i u nás mezi chovateli je vžito , že v menších volierách ptáci lépe hnízdí . Člověk se setkává s názory např. proč roselám dělat volieru délku 4 a více metrů když jim stačí do 3 m . Opravdu to bude asi jen o té komerčnosti.
anonymní (neregistrovaný) 09.11.2010, 09:53:22 xxx.xxx.143.54
Jako zadavatel této diskuze samozřejmně netvrdím že nemají nadstandartní péči jen jsem chtěl podotknout že do velikosi voliéry pro ary by mnozí nedali ani třeba alexandry malé . Myslím si že pro mnoho chovatelů bojujícími s nedostatkem místa včetně mne byl tento článek k zamyšlení .
Orina (neregistrovaný) 09.11.2010, 11:23:49 xxx.xxx.118.29
Mně se líbí velká spousta papoušků. Jenže preferuji ty, které mají rádi zazimování v teple, protože ani já nemám ráda zimu a tak jsme všichni v létě venku ve voliérách, já třeba v té pomyslné co je oplocení kolem pozemku a v zimě se musíme spokojit s menším prostorem v teple. Protože papoušky ráda pozoruju, tak kdyby měli voliéry v zimě venku , tak bych jim tam běžela dát zrní, uklidit a honem zpátky do tepla. Tak bych ani nevěděla jestli některý z nich nestrádá a večer se neukládá k spánku nějaký nemocný. Prostě nejsem chovatel v pravém slova smyslu. Mám je ráda pořád na očích abych věděla jestli jsou vpořádku a jen malý náznak špatně složeného peří mě okamžite signalizuje že není něco vpořádku.Takhle se mi to stalo u senegalce. Druhý den se oklepal a nic, ale večer měl opět naježené peří. Nakonec to byl slabý zánět, který se okamžitě vyřešil podáním léků, ale jak by to dopadlo, kdybych ptáky viděla jen při krmení. Asi by se nemoc rozjela a možná by bylo léčení obtížné nebo třeba už také vůbec žádné pro úhyn. Takže všechno má své. Neříkám, že neobchoduju, ale jen s těmi neživými artykly, které můžou zůstat v regále a klidně na ně může sednou i prach.
Silva (neregistrovaný) 10.07.2019, 14:42:36 xxx.xxx.219.28
Odpověď na příspěvek uživatele sunflowersman z 08.11.2010, 22:19:36

To je smutné :( A doufám, že to tak nemá většina tamnějších chovatelů, co to dělají pro zisk.. Njn já moje papoušky miluju a nikdy bych nedopustila, aby nějakým způsobem strádali a neměli dostatek prostoru k životu.. Jestli se můžu tady zeptat, zajímalo by mě jak je to s komerčním chovem tady v čechách? Je to na živnost nebo co je k tomu potřeba? Právě si pročítám tohle, ale nějak o tom chovu nemůžu nic moc najít.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.