Aktuálně: 4 939 inzerátů174 329 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

pomoc s odčervením

Hann
Hann (250 příspěvků) 03.11.2007, 11:04:52 xxx.xxx.129.11
Dobrý den mám papouška kakarikiho a má přístup k hlíně a asi by bylo dobré ho pravidelně odčervovat. No a s tím bych potřeboval pomoct . . chtěl bych nějakou látku na odčervení která se dává papouškovi do vody a nee do zobáku ale nevím jakou ??? za každou radu předem děkuji
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 04.11.2007, 11:29:43 xxx.xxx.219.223
Ahoj Martine.To co ti napíšu je rada,kterou jsem slyšel od docela zkušeného chovatele,ale neví jestli se bude hodit pro kakariki.Já mám alexandra a říkal,abych mu dával k okusu větve i plody bezu černého,že se s tím zabaví a zároveň to slouží k odčervení.
Jestli to tvoji papoušci přijmou,za zkoušku to stojí.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.11.2007, 06:58:33 xxx.xxx.168.20
Ahoj. Nechci zpochybňovat názor zkušeného chovatele, ale v dnešní době, kdy černý bez je nejpoužívanější dřevina pro ptáky si osobně nemyslím, že by černý bez napomáhal k odčervení. To, už bych spíše věřil, že česnek je vhodnější i když nevěřím, že je zaručeně vhodný pro odčervení. (jsou chovatelé, kteří krmí česnekem, nebo podávají vyluhovanou česnekovou vodu a věří, že papoušky odčervuje. I já občas použiji vitamínový přípravek s obsahem česneku, ale jak jsem psal nevěřím v jeho účinky k odčervení).Píši je svůj názor nikomu netvrdí, že to tak je.

Martine proč se tolik bojíš odčervení speciálními přípravky určenými pro odčervování? Jsou přípravky, které stačí jen kápnout ptákovi do zobáku což si myslím, že je mnohem snadnější pro začínající chovatele, než zavádět sondu do volete a vstřikovat přípravek přímo. Zvaž to. Podle mě česnekem nic nezkazíš, ale určitě bych zkusil i nějaký přípravek, ale odčervoval bych tak 1X za rok (záleží podle častosti podávání zeminy kakarikovi. Poznámka = Vím, že Martin chová kakarika doma, tudíž pravděpodobně, nemá tak častý přístup k zemině)
Hann
Hann (250 příspěvků) 05.11.2007, 09:56:47 xxx.xxx.129.11
Ondro moc diky za radu ale jak se zminujes i ty, tak cesneku moc neverim a o zadne sonde jsem nikdy nic nerikal . chtel sem nejaky pripravek do vody ale to sy mi myslim take rozmluvil, tak me zajima jaky pripravek na odcerveni mam tomu papouskovi kapnout do zobaku. Muj kakariki je syce chovany doma ale pristup k zemine ma snad porad, pac sy mi to myslim take ty poradil . do klece dostava kazdy druhy tyden trs,drn i s travou a v zemine rad hrabe . . . diky za nazory vsem hann
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.11.2007, 10:21:44 xxx.xxx.168.20
Já jsem ti říkal, že drn trávy nechávám delší dobu v kleci i když je suchý. Pak může následovat určitá pauza.
Jen pro vysvětlení a zasvěcení ostatních proč nedoporučuji přípravek nanášet do vody. Do vody nakapete určitou dávku odčervovacího prostředku, ale nikdy nemáte jistotu, jaké množství papoušek pozře a jestli vůbec ten den bude vodu pít je možné, že mu ten den bude stačit tekutina z jablka a opravdu nemáte jistotu, že je odčerven. Těch přípravků je spousta, ale každý se indikuje jinak. Veterinář ti většinou asi nabídne Panacur. Já používám velice málo chovateli používaný Zurofen, kde je pěkně pospáno dávkování pro určité druhy, je v návodu napsáno, že nehrozí velké nebezpečí, že by chovatel papouška předávkoval. Kape se do zobáku zvířete. Je to taková novinka u nás, kterou mi poradil můj známí.

Nejlepší by asi bylo a nejsprávnější. Papouška neodčervovat a vždy vzít kousek trusu na rozbor zda je papoušek začerven. Rozbor stojí něco do 100 Kč, protože někteří chovatelé nedoporučují PREVENTIVNÍ odčervování, protože je to určitě pro ptačí organismus náročné.

Co takhle se informovat u veterináře ve vašem městě? Víš co se říká LÍNÁ HUBA, HOLÉ NEŠTĚSTÍ.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.11.2007, 12:16:42 xxx.xxx.168.20
Pokud ti to nebude dělat problém, tak to určitě udělej a nebo se na to poptej u veterináře. Opravdu je to tak nejlepší. On ti řekne po rozboru jestli má tvů kakarik nějaké červy a jestli nemá. Vhodí to pod mikroskop a prohlédne trus

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.