Aktuálně: 4 802 inzerátů175 540 diskuzních příspěvků17 766 uživatelů

Plodné korely

Tomáš
Tomáš (30 příspěvků) 04.11.2007, 17:53:34 xxx.xxx.58.55
Dobrý den,prosím poraďte.Mám párek korel.letos poprvé měly mladé a to 5.6.07 (4ks z 5 vajíček - 1 bylo jalové) a 13.10.07(1ks z 5 vajíček 4 rozbily,protože budku navštěvovala jiná korela).Dnes má mládě 3 týdny a v budce jsem objevil 1.vajíčko,jak mám prosím postupovat.Jinak se korely mají dobře chutná jim a často je vidím pářit se.Nevysílí to samičku? Děkuji za odpovědi
Obrázek
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 05.11.2007, 06:36:41 xxx.xxx.168.20
Samozřejmě to vysiluje samičku, ale toto záleží na mnoha faktorech. Například počet snesených vajec (v tvém případě docela dost), stáří ptáků, vitamíny na doplnění vápníku a další. Ono většina začínajících chovatelů dělá chybu v krmení. V době kdy jsou mláďata velká a chystají se opustit budku by se měla vysadit vaječná míchanice a mělo by se krmit naklíčenými zrninami. Když budete podávat vaječnou míchanici ještě v době, kdy mláďata budou vylétnuta z budky, tak stimulujete pár k dalšímu hnízdění. Dále můžete ptáky stimulovat náhlým zvýšením teploty, prodloužením dne umělým osvětlením atd. Další možnost je, že máte prostě pár, který má potřebu hnízdit. V tomto případě doporučuji po vyhnízdění zavčasu odebrat budku a nechat ptáky dostatečně odpočinout.
Pokud momentálně ptáci snášejí vajíčka, tak vřele doporučuji doplnit samici vápník. Většinou používám Kalcium chloratum (zakoupíš v lékárně a v malém množství podáváš ve vodě), nebo přípravek na doplnění minerálních látek Optimin E od firmy Aquamid (Zakoupíš na internetu, nebo na větší burze, podává se do vody a výhoda je v tom, že víš přesné dávkování, které je na obalu)
radek (neregistrovaný) 28.02.2008, 17:28:47 xxx.xxx.55.33
já nechávál korely hnízdit 3x za rok ale jestly vám vlezla druhá pára do jejich hnízda tam je lepší dát třeba 3budky na 2páry at si vyberou a nelezou si do hnízd

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.