Aktuálně: 4 574 inzerátů178 218 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Papoušek patagonský chudák!

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 20.11.2010, 22:50:17 xxx.xxx.81.125
Ivo, moc Vám fandím a cítím to stejně. Jsem stejný "cvok" do zvířat jako Vy. Ale oni nám to vracejí. Také jsem adoptovala z podobného důvodu vodní želvu a když moji kanárci měli jedno mládě chromé (nemělo prstíky na jedné nožičce), chovatel mi řekl, že stejně dlouho nevadrží, abych mu zakroutila krkem, tak jsem to nevzdávala a udělala jsem mu placatá bidýlka, aby se na nich udržel. Pravda je, že žil jen rok, ale šanci dostal. Když to někdy vidím v těch zverimexech tak taky skoro brečim. Někteří majitelé těchto obchodů berou zvířata jen jako věci k prodeji a ne jako živé tvory. Jste fajn a přeju hodně radosti s Vašimi zvířátky. Eva P.
anonymní (neregistrovaný) 20.11.2010, 23:01:30 xxx.xxx.73.100
Evi, díky. Vrací nám to určitě. A vědí, že je máme rádi. Já právě zkouším takové různé věci na našeho mníška a on snese téměř vše, protože pozná, že je to z lásky. Je mu 6 měsíců a nejenom že nevyletí z klece aniž by se vykadil, to už umíme, ale máme rúzné hry, např. že řeknu MIMINO. On lehne na záda. Já vezmu kapesník a zabalím ho napevno jako do zavinovčky. Pak řeknu - spinkáme- zavře oči a jako mimmčo leží. Pak je heslo RÁNO - uvolním zavinovačku a on vyletí s velkou radosí a kecá a kecá...
anonymní (neregistrovaný) 20.11.2010, 23:04:20 xxx.xxx.16.80
nechapu ty zverimexy, jak jsou predrazeny. Patagonec za 12 500 kc ? Celkem zlodejna.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 20.11.2010, 23:08:21 xxx.xxx.81.125
No to je úžasné! Tak naučit ty moje pacholky kadit v kleci nebo na jejich stromě, to zkouším pořád, ale nedaří se. Jak jste ho to naučila? Mám alexandry malé, ti jsou trošku paličatějščí než mníšci, ale ten jeden je taky mazel. Ať se hnu kam chci, hned ho mám na rameni a chce jít se mnou. Takové ty "cirkusové " kousky je učit nechci, ale to kadění bych chtěla. Robi, to je ten starší, tan breptá hlavně po poledni, když odpočívá a pak k večeru, než se uloží ke spaní.
anonymní (neregistrovaný) 20.11.2010, 23:16:28 xxx.xxx.73.100
Evi, u mě to nejsou cirkusové kouśky, kdbych nevěděla že to dělat chce, tak to nesělám, vpopdstatě to učí on mě. S tím kaděním, to je děsná sranda. Samozřejmě to ze začátku byla taková pruba, jednou ano, 5 x ne. Ale on teď už ví, oco jde a snaží se . Kolikrát se stane, že chce ven a řve: Vykadit, vykadit. Tak ho pustíma ale vidím, že se mu už moc nechce. Jenže ve finále udělá pohyb jako že jo a já mám jásat. Že jásám málo, to ví. Ale když se to opravdu povede a on vykadí hodně, tak je jásání na celý dům a on o tom kecá další minutu. Fakt jsou to koumáci.,
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 20.11.2010, 23:34:24 xxx.xxx.81.125
Ivo, já to nemyslela zle, ty cirkusové kousky. Z toho co jste již sem napsala chápu, že byste jim neublížila. Nevím jak mníšek, ale alexandři jsou velcí akrobati (alespoň ten můj určitě). Nejradši leze po zácloně nebo závěsu hlavou dolů. Vždycky vyletí až ke konzoli a pak po zácloně nebo závěsu pomalu šplhá po hlavě dolů. Občas se zastaví uprostřed u tkaničky, vyjukne z okna a začne nadávat autům na ulici. Takže jestli jsem dobře pochopila, chce to hodně jásat, když udělá bobek tam co chci já?
anonymní (neregistrovaný) 20.11.2010, 23:46:20 xxx.xxx.73.100
Evi, to je právě ono, chce to jásat i když se to nestane, ale vidíte, že má snahu, u nás to bylo nejdřív tak10 na 90, pak najednou 50 na 50 a teď je to fakt na 90%, a opravdu chce něco vypudit a když je to málo, tak si je toho vědom a jásá málo. To jsem vlastně zapomněla napsat, že právě když se to podaří, tak jásáme stejně. No nic, možná tu budeme za divňáky.
Eva Z. (neregistrovaný) 21.11.2010, 01:09:14 xxx.xxx.91.42
Tak mě napadlo k tomu patagonskému... pokud jste našla inzerát a máte pocit, že to je zrovna ten papoušek, tak zkuste na ten inzerát odpovědět, třeba se s původním majitelem dohodnete a on bude mít možnost papouška ze zveráku stáhnout a dá ho za svou původní cenu.....
Olga (neregistrovaný) 21.11.2010, 12:38:30 xxx.xxx.208.3
Já mám taky papouška ze zverimexu,někteří tam jsou chudáci.Radši tam moc nechodím,člověk by se rozbrečel.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2010, 13:24:17 xxx.xxx.193.236
i my máme "mazlíka" - alexandra velkého- ze zveráku. A bohužel žádný "mazlík" to není, koupili jsme ho jako 5 letého, asi se ho NĚKDO potřeboval zbavit. Máme ho už 6 let a ačkoliv veškeré kontakty se omezují pouze na to, že vleze na ruku a sedí na rameni, pohladit se dá málokdy, má období, kdy je docela agresor a"tluče" po nás zobákem, úží oči a syčí..., nedala bych ho ani zanic, i když musím se přiznat, že při pročítání příspěvků o vašem "mazlení" s ptačími miláčky vám docela závidím...
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2010, 15:36:01 xxx.xxx.112.110
to u nas ve zverimexu taky lituji ptacky andulky o 6 kusech jsou v kleci o delce asi 50 cm s srika 40 proste chududinky taky se mi tam libila ale bohuzel jsem nemohla si ji vzit ten den.vetsi papousci tam nikdy nebyly jen korely,andulky,zebricky,kanarci,a mely tam dva kakariky vic ne.,aji tam male klece
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2010, 18:16:43 xxx.xxx.252.13
Na ten inzerát se zeptám, ale pochybuji, že by ho vydali zpět. Posílám foto mého mazla hovícího si v posteli!
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2010, 18:17:42 xxx.xxx.95.157
73.100 máte dobrý úmysl pomoci chudákovi v kleci. Jen si ovšem uvědomte, že tihle překupníci právě čekají až se naskytne nějaká dobrá duše a papouška si koupí. V tu chvíli je jeho místo obsazeno jiným chudákem. Tak se vlastně stále zvětšuje počet chudáků čekajících na dobré duše a zárověň si překupníci mnou ruce a mastí kapsy. Možná kdyby nebyl o takové papoušky vůbec zájem klesl by i počet chudáků násilně držených v klecích bez lásky, jen jako dobře prodejný artik.Je jasné, že se určitě někdo smiluje, protože se na to nemůže dívat.
Eva P. (neregistrovaný) 21.11.2010, 22:40:47 xxx.xxx.81.125
252.13 to si vážně sám takhle lehne? Nebo ho položíte Vy a on tak zůstane?
anonymní (neregistrovaný) 22.11.2010, 16:57:58 xxx.xxx.161.58
řeknu heslo Mimino! a malinko do něj šťouchnu, ale vpodstatě si lehne sám. Další heslo je Zůstaň. Zůstaň! funguje i v případě, že jdu do klece mu něco vymněňovat apod. Bez zůstaň se vrhne z klece ven. Jemu 6 měsíců a mluví asi 6 slov, kterým rozumím, pak si ještě něco žvatlá, ale to nerozeznám. Ještě pro zajímavost - stříhání drápků nedělám. Jak takhle leží, tak mu postupně dávám drámky do zobáčko a on si konečky ukousne. ALe jak opatrně.Nejdřiv dlouho zkoumá, kde může uštípnout a pak lup a drápek je uštípnut.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.11.2010, 18:57:37 xxx.xxx.80.34
Když jsem měl senegalce, tak si mi vždycky lehl sám do ruky a nechal se hlasit na břichu a pod hlavou. Bylo to dobré, třeba jsem se díval na televizi atd. a u toho jsem ho měl v ruce a hlasil, to měl rád a vždycky do ruky i sám přiletěl. V kníždce o Amazoních rodu pionites od Rosemary Low, jsem četl, že tohle dělají jenom amazonci, ale mi to dělal i tenhle senegalec.
Peťula (neregistrovaný) 22.11.2010, 19:01:06 xxx.xxx.6.82
Ahoj Filipe, a proč už ho nemáš? Byl starý?
anonymní (neregistrovaný) 22.11.2010, 20:02:03 xxx.xxx.112.110
tak jak to dopadlo s tim patagoncem?psala jste byvalemu majitely?nebo uz ve zverimexu neni?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.11.2010, 20:57:42 xxx.xxx.80.34
Peťula: Dokoupil jsem samce. Měli se dobře k sobě, samice lezla do budky a viděl jsem i páření, ale něco mi vlezlo do voliery a samici zabilo. Nevím co to bylo jestli nějaká myš nebo něco jiného ale byla mrtvá. Přez pletivo to byt nemohlo, protože tam bylo dvojité a ležela na opačné straně, kde byla pevná zeď. Samec to taky nebyl, protože krev byla i před volierou, takže vůbec nevím co se stalo. Teď mě štve že jsem jí dal do páru.
anonymní (neregistrovaný) 28.11.2010, 19:53:53 xxx.xxx.193.236
pro 73.100 Tak co, už ho máte?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.