Aktuálně: 4 830 inzerátů175 407 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

žako papoušek šedý

anonymní (neregistrovaný) 20.11.2010, 23:32:53 xxx.xxx.248.23
tak rozdhodl jsem se toto téma založit pro všechny co mají doma žakouše tak se pochlubte fotkami a zážitky se svými krasavci:D
anonymní (neregistrovaný) 22.11.2010, 18:22:15 xxx.xxx.125.34
Žakové jsou krásní a milí papoušci, ale řekněte mně jaký je mezi nimi rozdíl. Vždyť jsou všichni stejně šediví.
cone (neregistrovaný) 22.11.2010, 18:39:07 xxx.xxx.67.3
Celkem jsem měl 6 žaků kongo a tři liberijce. Krmě velikostních rozdílů / i mezi tzv. Kongo / je každý jiný svým chování a reakcemi. Na fotce desetitýdenní samička Agátka.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 22.11.2010, 18:42:08 xxx.xxx.67.3
Tak to jsem popletl, Agátka je tady.
Obrázek
parrot (neregistrovaný) 22.11.2010, 19:19:49 xxx.xxx.255.186
tak já se také přidám je to již druhý měsíc so se u nás zabydlel žako liberijský kterému jsme dali jméno Rocky.. věnuji se chovu převážně australských papoušků ale žako byl vždy můj sen a dlouho jsem o něm uvažoval ale s jeho pořízením jsem váhal jak zhlediska financí tak toho že chov a péče je náročnější než u jiných druhů. pak jsem jednou šel na burzu papoušků jen pro krmení a tam na mě z klece koukalo dokrmené mládě liberijce a dožadovalo se pozornosti a pohlazení v tu chvílibylo rozhodnuto a byla to láska na první pohled. s panem chovatelem jsem se domluvil a hned jsem dojel domů pro peníze ddočasně mi půjčil i klec ve které žakouše převážel prootže jsem doma žádnou nemě.l rodičům jsem trošku jeho pořízením připravil šok ale naštěstí mu také podlehli takže to bylo bezproblémů:D žakouš se hned bezproblému zabydlel nechal se nosit hladit a s otevřeným zobáčkm žadonil o nějaké dobrtoy a poškrabkání. prostě super ke všem členům rodiny se choval mile a nebyl nervozní i když nejvíc se zaifxval od první chvíle na mě což mi samozřejmě nevadí:D od ostatních se nechá vzít naruku ale je odměřený a jakmile se v dohledu objevím já hned peláší zamnou ode mě si nechá líbit cokoliv aniž bych byl poštípán stačí abch se někam hnul a už letí za mnou ráno mě lítá budit když je puštěný je prostě je skvělý . neustále něco zkoumá a pořád mi chce být nablízku a nechat se škrabkat a hladit. z toho že si vybral mě usuzuji že asi půjde o samičku protože jak jsem četl u žaků to tak bývá že samec si vybírá ženu a no samička spíš muže test pohlaví bohužel udělaný nemám ale to nevadí. pokud mu v budoucnu pořídím společníka tak udělám test a uvidíme. hlavně že ho máme je naprosto skvělý a pořád mě něčím překvapuje už začíná i mluvit zatím říká své jméno ahoj a když přiletí někoho vítat tak říká kuku:D je báječný tak ssnad se mu u nás bude i nadále dařit a bude nás pořád něčím překvapovat. to samé přeji i vám a vašim papouškům ještě chci poděkovat panu cone který mi zde na foru ohledně žaka radil díky moc.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 22.11.2010, 20:30:01 xxx.xxx.67.3
Téměř všichni dávají přednost žakům kongo, ale pro mne mají žakové liberijští svoje kouzlo, zrovna tak jako nebarevní vasové. Doufám, že nás je více, kteří dokáži ocenit krásu liberijců. Jsem rád, že jste s Rockym spokojen.
parrot (neregistrovaný) 22.11.2010, 20:46:34 xxx.xxx.248.23
pro Cone díky:D spokojený jsem a myslím že žakouš taktéž::D ted mi zrovna sedí na rameni a žužlá ucho:D souhlasím svámi mě se právěže liberijci také více líbí než žako kongo. v přírodovědeckém kroužku kde pracuji máme i žaky konga takže jsem měl možnost poznat jejich povahu a chování a podle mě jsou žakové liberijští pohodovější tolik se nebojí a jsou takoví jemější a něžnější v povaze ale možná je to jen můj osobní názor každopádně všichni jsou mco krásní a pokud se jim člověk náležitě věnuje tak se mu za to stonásbně odmění. jen mě mrzí že se žako stal tak trochu komerčním papouškem at kliknu na jakékoliv stránky tak se nabízejí ve velkém množství a cena jde dolů a pak někteří končí v malých klecích zavření někde v zooprodejně a doškubaní a psychicky labilní v jedné zooprodejně nedaleko mého pracoviště je sameček žaka liberijského nastálo v kulaté šíleně malé kleci chudák celý oškubaný bez kontkatu a patřičné péče jednou jsem tam byl a bylo mi z toho smutno ptal jsem se proč je papoušekv tak otřesném stavu prodavačka mi sdělila že je to tím že mu je 15 let a že je starý to je podle mě blbost když žako se dožívá věku dalko vyššího což sem jí tedy naštvaně vysvětlil. je to smutné že hodně papoušků skončí takhle v malé kleci s nedostatekm péče krmením a hlavně bez lásy kterou vyžadují a potřebují.....
parrot (neregistrovaný) 22.11.2010, 20:51:53 xxx.xxx.248.23
pro kadukaj moc pěkní žakové oba vypadají opravdu krásně jak jsou staří?
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.11.2010, 20:54:10 xxx.xxx.80.34
Mi žakové moc neříkají, ale kdybych si měl vybrat mezi liberýjským a kongo, tak bych bral liberýjského. Nevím proč, ale líbí se mi víc než větší forma.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 22.11.2010, 21:05:45 xxx.xxx.85.66
Pako je 09 a Clody je letošní,Pako je usazenější trochu nedůvěřivější,ale ukecaný jak mraky, Clody zatím žvatlá, ale ta je oprsklá až běda, ke každému přijde, nechá se drbat a neustále vkuse chce něco kousat,drbat atd.
parrot (neregistrovaný) 22.11.2010, 22:01:34 xxx.xxx.248.23
super jsou oba opravdu moc pěkní taky pak plánuju tomu našemu rošťákovi pořídit časem protějšek ať není vázán jen na mě. ten náš zatím moc ukecaný není ale už se pokouší a celkem mu to jde zatím se pokouší o ahoj své jméno a další nerozluštitelné zvuky:D ale taky je strašně akční pořád chce drbat a hladit a do všeho strká zobák takže není radno nic nechávat na stole jinak co si oblíbil je zvuk který nevím odkud vzal a zní jak nějaké vrzání a to dokáže dělat i půl hodiny vkuse pokud jsem já v místnosti a on je v klec tak ho používá k tomu abych si ho všímal a když odejdu tak se ještě naučil takové pískání dělá ho ldyž mě vítá nebo když prodju kolem klece aniž bych si ho všimnul je to něco jako ty iuž si tady nebo kam zas jdeš:D je to fakt koumák jak hrom za nic na světě bych ho nevyměnil:Di
parrot (neregistrovaný) 30.11.2010, 20:31:05 xxx.xxx.248.23
přikládám odkaz na videjko s Rockym jak dneska řádil:D http://www.youtube.com/watch?v=oa079G5vPtE
parrot (neregistrovaný) 13.12.2010, 11:53:22 xxx.xxx.248.23
tak ještě se podělím o video žakouška rockyho jak už krásně začíná mluvit nejvíce miu jde ahoj a čau což hodně používá když vejddem do místnosti taky říká pojď a máš dobrůtku a Rocky ahoj zatím toho umí jen pár ale pořád má snahu učit se něco dalšího tak uvidíme vkládám vodkaz na videjko s jeho raními pozdravy ahoj čau a jednou je tam i napodobení zakašlání:D http://www.youtube.com/watch?v=o5UEM_NFRNQ

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.