Aktuálně: 5 032 inzerátů173 669 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Návrat do klece

anonymní (neregistrovaný) 28.11.2010, 14:39:01 xxx.xxx.28.181
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, tip, zkušenost, jak dostat papouška zpět do klece. Mám týden amazoňana modročelého a moc rád chodí ven. Má otevřenou klec a když se mu chce, tak vyleze ven a sedne si na dveře od klece. Začala jsem s výcvikem pokynu, aby šel na ruku, ale, ještě se příliš ruky bojí, aby se na ní nechal odnést do klece. Tudíž, když přijde čas, aby šel zpátky do klece, tak je to vždycky boj. Navádím ho na plnou misku jídla a na dobrůtky, ale většinou si nedá říct. Takže pak ho musím chytat do ručníku, což je stres pro nás oba. Tak se chci zeptat, jestli to jen potřebuje čas, aby pochopil, že má jít zpět, když mu řeknu domů nebo dělám už nyní něco špatně? Děkuji předem.
Milan (neregistrovaný) 28.11.2010, 18:07:10 xxx.xxx.242.247
Pokud ho budete pokaždé nahánět s ručníkem,tak jediné co pochopí,bude,že jak Vás uvidí,tak vezme dráhu co nejdál od Vás a od klece. Základ je zvládnout aby se nebál ruky a to trénovat v kleci. Vypustit až bude ne ruku normálně chodit v kleci,až bude brát pamlsky z ruky,až se nechá drbat. Teprve potom to můžete zkusit ve volném prostoru. Nechat si dostatek volného času. Nejlépe papouška hladového a navečer,protože budete mít možnost jej nalákat na krmení a případně vytvořit šero,aby se pták zklidnil. V šeru/tmě/ hůř vidí a ruka kterou zná pro něj bude oporou. Nejhorší je,nedůvěřivého jedince vypustit do prostoru a potom ho nahánět a ztratit jeho důvěru. hodně štěstí
anonymní (neregistrovaný) 28.11.2010, 18:21:36 xxx.xxx.193.236
máme doma alexandra, který je sice ochočený, ale když "má své dny" a nechce na ruku, úží oči a syčí - řeším to tak, že mu podstrčím bidlo z klece, na něho si vždycky vleze a já ho do klece odnesu. Bidlo jste nezkoušeli?
anonymní (neregistrovaný) 28.11.2010, 19:54:23 xxx.xxx.28.181
Děkuji za radu, ano bidlo jsem zkoušela, ale z toho má hračku a jedině ho kouše. On se té ruky ani tolik nebojí spíš toho, že se ta ruka třese-není tak stabilní jako to bidlo.
anonymní (neregistrovaný) 12.01.2012, 18:21:07 xxx.xxx.48.6
Dobrý den Chtěla bych se zeptat jak nalákat papoušky na ruku.Mám dva agaornise hnedohlavé a moc se bojí jak je dostat na ruku.
anonymní (neregistrovaný) 12.01.2012, 21:46:08 xxx.xxx.63.252
zdravím,musím souhlasit s Milanem.nejdříve papouška trénujte v kleci a teprve pak ho můžet zkoušet pouštět ven.s tím ručníkem riskujete,že se z něj stane nervoza a po nějaké době budete nucena ho dát pryč.hodně ,,mazlíků,, nezkušených chovatelů takto skončí.a to úplně zbytečně.
anonymní (neregistrovaný) 12.01.2012, 21:54:44 xxx.xxx.106.144
Problém pro zúčastněné je pouze v tom že se nedívají na datum kdy byla diskuze položena a odpovídají někomu z roku 2010.
Katerina (neregistrovaný) 05.07.2016, 22:19:22 xxx.xxx.83.131
Prosim nutne o radu...sestre dnes odpol uletel amazonan z klece,ted si hovi v korunacj stromu u nich v ulici a nechce domu meli i plosinu...ted mu dali klec na terasu sviti a cekaji...co udelat aby se vratil??? Vrati se vubec??
J.M. (neregistrovaný) 06.07.2016, 21:31:18 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Katerina z 05.07.2016, 22:19:22

Pokusím se, úspěch nezaručuji:

  1. U otevřené klece aby stále seděl člověk z rodiny, kterého měl papoušek nejraději. A ten člověk aby papouška stále volal. Dobrůtku a vodu a oblíbenou hračku mu dejte do otevřené klece.
  2. Možná by pomohla klec s papouškem opačného pohlaví v blízkosti.
  3. Ten známý člověk aby u klece seděl i večer a v noci (třeba i příští den), ale asi jen tak na vzdálenost ruky. A zcela klidně, aby se moc nehýbal. Cizí lidé aby se kolem nemotali.
  4. Ta klec aby byla natočená k papouškovi otevřenými vrátky. Aby papoušek ta otevřená vrátka viděl.
  5. Po vlétnutí papouška do klece aby "papouškův člověk" za ním hned zavřel vrátka klece a někdo jiný aby ihned zhasl světlo.
Eva (neregistrovaný) 15.02.2020, 22:20:29 xxx.xxx.222.132
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 12.01.2012, 21:54:44

Myslím,že dátum nie je až taký podstatný,skór tá odpoveď  mi zodpovie aj na moj taký istý prípad i po niekoľkých rokoch. :)

 

Jarní den (neregistrovaný) 30.09.2021, 17:05:12 xxx.xxx.113.58

My pouštíme korelu každý večer ven, se zavíráním byl problém a nic nefungovalo, ale perfektně se nám osvědčila tma - zjistili jsme, že když je tma, tak se bojí vzlétnout a tudíž těsně před dvířky neseskočí z prstu, ale nechá se posadit na bidýlko. Trochu se při tom vzteká a syčí, ale je to bez boje. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.