Aktuálně: 4 581 inzerátů178 032 diskuzních příspěvků17 798 uživatelů

kakariky-vytržení per z ocasu

anonymní (neregistrovaný) 12.12.2010, 17:43:38 xxx.xxx.144.43
Dobrý den kamarád nám přenechal samičku papouška kakariky(letošní mládě) nechali jsme ji proletět ale do klece se ji nechtělo a při odchytu jsme ji nechtěně vytrhly tři péra z ocasu otázka tedy zní jestli ji dorostou.A ještě se chci zeptet jak ji naučíme aby jse vracela do klece.
Smíšek (neregistrovaný) 12.12.2010, 18:37:17 xxx.xxx.26.42
Zdravím Ocas mu samozřejmě doroste asi tak do třech měsíců. S vracením do klece vám neporadím, My ho tam musíme taky dávat, sice je naučený, že když se řekne domů, tak asi z 20 cm přeskočí do klece, ale sám by se asi nevrátil. Snad jedině kdyby měl hlad :-)
anonymní (neregistrovaný) 12.12.2010, 19:15:02 xxx.xxx.144.43
Dekuji za odpoved.Pravda měli jsme počkat až jsi na nás zvykne(máme ji teprve týden) a pak ji pustit proletět.
Katka Molitorová (neregistrovaný) 12.12.2010, 19:39:27 xxx.xxx.215.36
Ahoj já když jsem donesla domů samičku/novou/tak jsem voliéru dva dny vůbec neotvírala,aby si zvykla...a dneska se mi papoušci vrací sami,pokud se jim zrovínka nechce,nasypu zrní,nebo dám ovoce a to máte vidět ten"nálet"" :D a jeden kvíz...najdi dva papoušky :)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 12.12.2010, 20:14:08 xxx.xxx.144.43
A ješte jsem se chtěl zeptat ohledně toho krmení jestli nechat pořád plné krmítko nebo podávat menší dávky třeba dvakrát deně
anonymní (neregistrovaný) 12.12.2010, 20:27:38 xxx.xxx.193.236
jednou denně, tolik aby to vyžrali, jinak si budou vybírat jen to,co jim chutná víc, a bohužel to je obvykle např.tučná slunečnice apod. Je nutné, aby měli vyváženou krmnou dávku. sypejte tedy jednou denně a tolik, aby to snědli. Taky chovám kakriki, ale odměřené to bohužel nemám.
MildaDitr
MildaDitr (365 příspěvků) 13.12.2010, 15:37:40 xxx.xxx.182.49
Ahoj já s kakariky hraju hru na chytáni do akvarijni sitky chvilku předstírám že je lovím a při chytaní řeknu že tě chytím ale ve skutečností je nechytám a chytám mouchy pro žábu ropuchu obecnou a pak chytám kakariky to jim je do smíchu když je chytím to je chvilku muchlám a řeknu chytil jsem tě a zavřu ho do klece takhle to udělam se všemá 3ma a poslední době je nechavam at zalezou sami
anonymní (neregistrovaný) 13.12.2010, 21:10:15 xxx.xxx.73.222
dobrý den kakariki jsem měla pár a krásně se naučili vracet do klece na jídlo. Nejlepší je pouštět je v přibližně stejnou dobu než si zvykne např. k večeru a s tím spojit dosypávání misky, dále mu do klece dát nějaký pamlsek např. senegal.klaso, aby věděl , že až se vrátí čeká tam na něj něco dobrého nebo mu dát až vlétne do klece piškotu. Naší papoušci se to naučili perfektně,jak jsem se začal pohybovat kolem klece už se předháněli, který bude dřív uvnitř. Na zavolání se vraceli, ovšem jsou to zvířátka a musí se počítaT S TÍM, že pokaždké nebudou jako hodinky. Např.naše kakařice se netchtěla vracet, když na ni přišel hnízdící pud, tak hledala venku škvíry,díry atd. lezla do skříně,do tiskárny atd. skončilo to budkou a 5mláďaty. CHce to trpělivost, kakariki jsou papoušci, kteří se dobře a rychle ochočí alespoˇz mé zkušenosti.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.