Aktuálně: 4 870 inzerátů174 736 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

bydla z akátu

anonymní (neregistrovaný) 07.01.2011, 08:01:24 xxx.xxx.62.209
akatova bidla davame - do voliery, do klece prece jen radsi ne. taky ne vsechna, tak pul na pul. a vetsim papouskum (zakum). maji pekne vlaknitou strukturu, takze loupani kury je velmi oblibena cinnost. nutno poznamenat, ze kuru skutecne loupou a nekrmi se s ni. v takovem pripade bych akatova bidla nedavala. stejne jako mladatum, ktera jsou schopna futrovat se kde cim.
cone (neregistrovaný) 07.01.2011, 09:21:33 xxx.xxx.67.3
Akát občas dávám, také už musím využívat kmínky tzv. náletových stromků - javoru a břízy, jestě chodím devastovat lísky. Toho u mně oblíbeného bezu již tolik v okolí není. Akát je dřevo docela tvrdé - po vyschnutí - a pokud by byl toxický tak by bylo zcela jedno zda kůru jen olupují nebo se s ní krmí.
Adf (neregistrovaný) 10.01.2011, 20:44:42 xxx.xxx.26.61
pro pana Šandu: akát je pro papoušky toxický, proto bych vám doporučil akát nepoužívat.
cone (neregistrovaný) 10.01.2011, 21:50:15 xxx.xxx.67.3
Adf-donutil jste mě hledat i v jiných zdrojích a našel jsem na první pohled rozporuplné údaje- 1) semena, kůra i kořenyobsahují glykozid robin a fytotoxin robinin, které způsobují shlukování červených krvinek. O trava se projevuje kolikovými bolestmi břicha a průjmy,namáhavým dechem, srdeční slabosti a křečemi, které vedou k ochrnutí a smrti. 2)semena po vypadání z lusků rozšířují hlavně ptáci (vrány, straky, sojky...), ale i někteří všežraví savci jako domácí a divoká prasata. V seznamu uvedeným v knize Žako od př. Bartla jako toxický či nevhodný je u trnovníku akát uvedena kůra, listy a výhonky. Dosud jsem vycházel pouze z bodu 2), ale vyřadím akát ze seznamu vhodných dřevin. Díky Bohu jsem prozatím žádnou újmu nezaznamenal.
Adf (neregistrovaný) 10.01.2011, 22:37:56 xxx.xxx.26.61
Jsem rád, že nám diskuse občas i pomůže pane Cone. Akát jakožto poměrně hojně se vyskytující dřevina může svádět k využití ve voliérách a klecích. Takže Locust tree (akát) - Robinia pseudoacacia je pro naše klece skutečně nevhodný. Přeji mnoho štěstí

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.