Aktuálně: 4 636 inzerátů177 745 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Ptačí nemoci- lidské úmrtí

Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 14.01.2011, 22:10:25 xxx.xxx.226.3
Každý koníček má dvě mince..radost z odchovů, dobrý prodej, správné spárování, pohoda při pozorování.Druhá strana je úmrtí ptáků ať už z důvodu nerozumnosti, agrese nebo nemocí. A já se vás ptám, setkal jste se někdo s tím, že by člověk zemřel na nějakou ptačí nemoc? Teď nemyslím "ptačí chřipku", ale jiné onemocnění? Mám zkušenost s tím, že jsem od morčat chytla přenosnou plíseň (tuším říká se tomu zoonoza), celé předloktí samý červený flek, i přes to, že jsem hygienu dodržovala.V té době jsem měla malé mimčo,tak všechno muselo jít pryč.léčení trvalo asi dva měsíce.... Máte někdo zkušenost?
Orina (neregistrovaný) 14.01.2011, 22:13:08 xxx.xxx.108.216
No konkrétní nemoc to tak docela není, ale je to taky nebezpečné. Dostal jste někdo z ptáků mrtvici? Občas od toho nemám daleko. Zvlášť při čtení některých příspěvků.
astrild (neregistrovaný) 15.01.2011, 10:58:29 xxx.xxx.136.183
ano,já znám člověka chovatele který onemocněl ornitozou,on říká že se nakazil od amadin guldových.a slyšel jsem na jedné výstavě že chovatel papoušků zemřel na psitakozu(papouščí nemoc),ale myslím si ,že při dodržování hygieny tyto nemoci nehrozí a když chovatel onemocní nemocí s chřipkovými příznaky tak by měl lékaře upozornit že chová exotické ptáky.Včas nasazená antibiotika vyléčí obě nemoci bez trvalých následků
Orina (neregistrovaný) 15.01.2011, 11:19:27 xxx.xxx.75.34
Já jsem kvůli ornitóze nemohla jako malá holka chovat papoušky. Tenkrát sice byly jen andulky ani snad ne korely (myslím ve zwerimexu), ale rodiče to kvůli této nemoci domů nechtěli. Bylo to v 50 létech a kdo měl doma andulku byl hvězda asi jako když někdo dnes chová něco co má jen několik chovatelů. O odchovu andulek se mohlo jen snít. Když jsem se přišla podívat ke kamarádce, kde hnízdil jeden pár andulek našlapovali jsme po špičkách abychom nerušili a podívat se do hnízda, bylo nemyslitelné. Andulky stály tenkrát nemyslitelnou částku (už nevím kolik korun to bylo) a pořídit si je, byl luxus. Stejně se ale lidi kvůli ornitoze báli mít andulku doma.
leef (neregistrovaný) 15.01.2011, 13:03:57 xxx.xxx.102.221
Když jsem si kupovala první pár papoušíčků, probírali jsme s panem chovatelem kolem chovu papoušků ledajaké téma a mimo jiné se svěřil, že jeho paní dostala ornitózu a docela si s ní užila užila. Nejzajímavější na tom bylo ale to, že ona k jeho papouškům vůbec nechodila a přesto se nakazila. Pán však tuto nemoc neměl a s papoušky přícházel denně do styku.
anonymní (neregistrovaný) 15.01.2011, 16:14:21 xxx.xxx.150.131
Co je na tom divného? Nakazila se od manžela. I když se u něho nemoc neprojevila, měl ji v sobě, a imunitní systím nedovolil její propuknutí. Pani měla oslabenou imunitu a už to měla!
anonymní (neregistrovaný) 15.01.2011, 17:05:23 xxx.xxx.200.189
***Mám zkušenost s tím, že jsem od morčat chytla přenosnou plíseň (tuším říká se tomu zoonoza)*** zoonoza je naszev pro jakoukoli nemoc prenosnou ze zvirete na cloveka
anonymní (neregistrovaný) 15.01.2011, 17:10:45 xxx.xxx.200.189
pokud pani dostala ornitozu, aniz mela kontakt s ptaky, nechytla ji od manzela, ale manzel roznesl bakterie na obleceni, ve vlasech, na rukou atd. jinak ornitoza / psitakoza / chlamydioza je nemoc smrtelna (pro cloveka) asi tak jako viroza nebo zapal plic. holt oslabenej clovek muze umrit i na blbou chripku, ze jo.
anonymní (neregistrovaný) 15.01.2011, 17:54:07 xxx.xxx.150.131
Pro 200189 Tak jsem to myslela.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.