Aktuálně: 4 580 inzerátů178 009 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

Korely

Lucie (neregistrovaný) 18.01.2011, 22:18:07 xxx.xxx.33.148
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár věcí ohledně korel aneb CO TO ZNAMENÁ? :-) Mám samečka a samičku. 1) Když je samička svolná k páření, samec na ní vleze ale ona se s ním neudrží na bidýlku a spadnou oba na dno. Zatím jsem neviděla že by se jim to nějak "podařilo" :-D. Je to normální že samička se prostě neudrží? Samička je ze zverimexu a samec je od chovatele, ručně dokrmovaný. Musím říct že to je na nich poznat. 2) Mají italské manželství... hádaj se a milujou navzájem. Samec někdy samičku honí po kleci z ničeho nic, klove jí po nohách..pořád jí nedá pokoj... ale za chvilku jsou u sebe a prodrbávají si chocholky? Zatím žádné zranění nebylo. Je to v pořádku a běžné?
anonymní (neregistrovaný) 18.01.2011, 22:20:42 xxx.xxx.109.90
Má samička všetky prsty a pazúriky?
anonymní (neregistrovaný) 19.01.2011, 12:32:35 xxx.xxx.4.226
nebojte,přijdou na to, jak na to.Zatím jsou asi "začátečníci", korely i jiní papoušci se v pohodě páří třeba na budce, na krmném pultíku, to zvládnou - nebojte se.Chce to zřejmě čas.
anonymní (neregistrovaný) 19.01.2011, 14:50:55 xxx.xxx.66.221
U mě si nemotorný pár andulek našel místo v budce. Asi se tam válí jako v peřinách. Takže i vaše korelky příjdou časem na to kde se utábořit k páření.
Lenka (neregistrovaný) 19.01.2011, 17:48:11 xxx.xxx.174.89
Mohu se zeptat jaká máte v kleci bidla? Pokud kulatá, hladká nebo nedej bože ty pastová, co někdy výrobce dává do klece jako příslušenství, pak bych se nedivila, že se samička neudrží. Jestli máte přírodní větve můžete zkusit jiný průměr bidla, jinak se nebojte jistě na to přijdou :-)
Lucie (neregistrovaný) 20.01.2011, 12:10:48 xxx.xxx.33.148
Lenka: Bidla mám samozřejně přírodní, z ovocného stromu. Jsou i s kůrou. Průměr je takový, že pařátkama bidlo neobejmou, ale zase není tak široké. Řekla bych akorát, aby se jim i obrušovaly drápky.. No, na jaře jim dám budku a uvidíme :-). Oni na to skáčou vždy jen v jednom místě, samozřejně nejvýš :D, samec jí vleze na záda, ale ještě než se něco děje tak se začne samička naklánět a je vidět že tu rovnováhu neudrží, prostě spadnou oba...... Ono je to na ní vidět i za letu. Letí po pokoji, a pak jakoby už nemůže, nepřistane, ale spíš tak nějak postupně padá... ale jak kdy. Každopádně kdybych jí měla srovnávat s tím samcem (ručně dokrmovaný, od chovatele) je úplně jiná. Asi holt ty zverimexi.
anonymní (neregistrovaný) 20.01.2011, 14:17:36 xxx.xxx.248.141
Já mám korelu ze zverimexu, sice je bojácnější, nenechá se drbat rukou, ale nosem jo :-), nechá se krmit a je báječnej letec. Celkově jsem ráda, že není takovej "závislák", že se tolik netrápí když je sama doma. Samozřejmě je lepší pták od chovatele, ale zverimex nemusí být pokaždý na škodu...dle mého názoru.
Obrázek
Zdeňka (neregistrovaný) 14.02.2011, 14:09:27 xxx.xxx.64.137
Zverimexi nejsou vůbec špatný. Důležitá je péče chovatele. Měla jsem andulku přímo od chovatele a tak jsme ji překrmovali a neustále poponášeli až příliš ztloustla a kleplo ji. A později už jako dospělá jsem si pořídila bílou korelu ve zverimexu a tu jsem nikam nenosila, kam chtěla musela si doletět. Zcestovali jsme spolu dá se říci Evropu - kam jsem se hnula na déle než 14 dní brala jsem ji s sebou. Dnes ji bude už jistě dvacet let - neznám přesně datum jejího narození. A jediné co ji trápí je nejspíš slepota ať už plná nebo částečná. Létá jen z vyděšení a s rizikem, že přistání nebude to nejperfektnější jako za mlada.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.