Aktuálně: 4 659 inzerátů177 148 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Vlašské ořechy?

jirka (neregistrovaný) 20.11.2007, 20:22:57 xxx.xxx.14.80
Dobrý den chtěl jsem se vás zeptat jestli mohou andulky,korely,rosely,kakarici vlašské ořechy.Právě ted na zimu potřebují tučnější stravu,ale vlašské ořechy to právě nevím a jestli by to dobře snášel kakarik když nesmí mít moc tučná semena poradte mi co vy podáváte nebo přimícháváte do stravy děkuji.
zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
20.11.2007, 21:07:55 xxx.xxx.73.233
Všichni to mohou ale v malé míře. Andulky a korely je u mě teda neberou, rosely velice rády. Přes zimu můžeš dát víc slunečnice než obvykle ale všeho s mírou. Podle toho co píšeš máš asi papoušky venku, nevím jak dobře snáší kakarici naši zimu, já bych je venku nenechával.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 20.11.2007, 22:08:26 xxx.xxx.168.20
Kdo vám řekl, že ptáci musí tučné věci na zimu?Ono záleží na mnoha věcech. Zda například chováte ptáky venku, nebo ve vnitřních ubikacích, nebo jestli je chováte v klecích, nebo ve voliérách. Pokud jsou chováni ptáci ve voliérách mohou tučnější stravu, protože vydají více energie poletováním ve voliéře. V kleci mají omezený pohyb, proto bych určitě tučnější stravu nepodával. Co se tučné stravy ještě týká, tak například andulky často trpí na nádory zapřičiněné tučnou stravou. Kakarici zase velice rádi vybírají slunečnici (tudíž tučná semene) a menší zrniny jsou často přehlížena, proto bych si na tučné ořechy opět dal pozor.

Jinak kakarici dobře snášejí naši zimu, ale musí mít ve voliéře závětří a musí být chováni po celý rok venku, aby byli dobře aklimatizovaní. Dokonce i když napadne sníh, tak uvidíte kakariki, jak se s ablibou koupou v miskách s vodou.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.