Aktuálně: 4 661 inzerátů177 157 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Andulky - tlustší samička

Veronika (neregistrovaný) 03.02.2011, 20:55:26 xxx.xxx.175.1
Dobrý den, prosím o radu mám doma velkou klec (pro velké papoušky) a v ní 6 andulek a 2 korelky. Poslední dobou mi jedna samička - andulka znatelně přibrala. Je oproti ostatním jednou tak velká. (mám 3 samečky a 3 samičky). Krmení mají stále dostatek, stejně tak dostatek krmítek. Prosím o radu zda může jít pouze o opravdu silnějšího tlustšího jedince, nebo zda by samička mohla mít v sobě vajíčka? V chovu se nevyznám, nevím, pokud nemají v kleci budku, zda vůbec může dojít k páření. Popř zašlu foto. Díky moc
salamounek (neregistrovaný) 03.02.2011, 23:14:18 xxx.xxx.81.125
Dobrý den, co může znamenat ta velikost nevím, ale určitě to není tím, že by měla v sobě vajíčka (není to želva). Pokud by v sobě měla vajíčko, které by se jí nedařilo snést, nejedla by a většinou seděla schoulená na větvi.To by pak bylo nebezpečné, protože může i uhynout. Ale už jsem tu zaregistrovala i případy, kdy má andulka v bříšku nádor, zkuste sem dát fotku, chovatelé to snad rozpoznají. Pářit se a hnízdit můžou i bez budky. Mně hnízdily doma v kleci skoro všechny druhy ptáků, které jsem měla. Vajíčka by snášela na zem.
Veronika (neregistrovaný) 05.02.2011, 15:47:29 xxx.xxx.175.1
Takže nahrávám foto, kterou samičku mám na mysli určitě poznáte...
Obrázek
Veronika (neregistrovaný) 05.02.2011, 15:52:10 xxx.xxx.175.1
Nicméně krmení zobe bez problemu, hraje si s ostatnimi sice méně než ostatní. Silnější je tak asi měsíc. Jinak byla srovnatelná s ostatními.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 05.02.2011, 15:54:15 xxx.xxx.193.236
mě připadá, že je to "jen" stavbou těla, někteří ptáci jsou drobnější, jiní kulatější.
Veronika (neregistrovaný) 05.02.2011, 15:59:32 xxx.xxx.175.1
Na fotkách je to méně znatelnější, než ve skutečnosti.Ale chování je bez problémů, tak to bude snad v pořadku. Jen ta změna proběhla nedávno, měla jsem strach, protože to byl najednou nezvyk. Pak je tam ještě jeden modrý sameček a ten má na břiše nepravidelnou "bouli". Ale je mu už přes deset let a je z nich nejživější, takže vzhledem ke stáří už to neřeším.
anonymní (neregistrovaný) 05.02.2011, 16:01:03 xxx.xxx.168.4
Veroniko,já mám stejný problém jako vy a moje samička vypadá taky jako koule.Mám taky pokojovou voliéru a dnes mě napadlo ubrat jim bidýlka, aby se museli víc snažit přeletovat.Sice je hodně pouštím,ale moc se jim ven nechce,spíš je musím vyndat a za chvili ty starší jsou zpátky.Dala jsem dvě silnější bidla naproti sobě a po kleci nějaký ty záchytný malý bidýlka.A docela poletují.Tak uvidím.Jana
Veronika (neregistrovaný) 05.02.2011, 16:09:17 xxx.xxx.175.1
To zkusím, u mě chodí ven zase jen ten starý sameček a hospodaří si na kleci. Je fakt, že toho moc nenalítají... Ten starý si to chce asi vynahradit za celý život, protože ho měla babička v mini kleci ještě s jednou andulkou.
anonymní (neregistrovaný) 05.02.2011, 20:13:19 xxx.xxx.0.70
Bude to jen stavbou těla, na nějakou nemoc to nevypadá . Zkuste vyměnit bydýlka, dejte silnější a omezte ty sladké tyčinky .
XSARKAS (neregistrovaný) 06.02.2011, 18:52:49 xxx.xxx.248.141
Já jsem sem taky nedávno dávala fotku anduláka a bylo mi řečeno, že mu dávám moc jíst, je tlustý a možná má maligní nádor. No, je velmi živý, klec má na andulku velkou skoro moc a lítá každý den jako ďábel. Takže v téhle rubrice jsem se uklidnila...myslím, že je to fakt stavbou těla...doufám...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.