Aktuálně: 4 666 inzerátů177 693 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Bývalý chlívek a garáž

cone (neregistrovaný) 27.02.2011, 10:10:27 xxx.xxx.67.3
Danieli , ten objekt k předělání vám samozřejmě závídím, dokonce vám závidím i tu tvůrčí řemeslnou práci okolo, mám ji velmi rád. Jedinou výtku bych měl k materiálům použitým u andulek-okousavají jej, chtělo to použít něco jiného. mohl byste pro inspiraci vložit skicu půdorysu s řešením jednotlivých ubikací?
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 27.02.2011, 11:22:15 xxx.xxx.39.125
Díky všem,teď už půjde přestavba pomaleji,do toho ještě předěláváme barák,ale betonáž základů a část venkovních výletů bych chtěl letos zvládnout. 4růža : aymarky budou zatím bez výletu,ale do budoucna bych chtěl vedle toho plastového okna udělat kubíkovou závěsnou klec s průletem.Bohužel je to ale severní stěna,takže sluníčka si moc neužijou.Ale aymarám to myslím moc nevadí,pochází z hustého pralesa,takže mají rádi stín 4cone : ty boxy jsem dvakrát stěhoval,je tam na zadní stěně sololit,takže žádná sláva,ale cokoliv jiného bych neunesl,už tak jsou těžké.Ale teď už je to snad na svém místě,takže tu zadní stěnu plánuju po skončení hnízdění udělat ze stejného materiálu (bazénový plast),jako mám ty kastlíky.Dělat ty boxy dnes znovu,tak to udělám větší a z plastu komplet celé,na údržbu je to bezkonkurenční.Ty výletové okna musím ještě upravit.Je tam U profil s vnitřním vymezením 6mm a okýnka jsou 5mm a drhne to.Takže dám 3mm a průhledné s nějakou nálepkou,kvůli světlu.Měl jsem původně obavy z průvanu a rozkousání,ale na ten plast se zobákem nedostanou a průvan tam taky není. Rok nabírám inspiraci na těhle stránkách a spousty rad se mi velmi hodily,za což všem pravidelným přispivatelům děkuji.
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 27.02.2011, 11:31:01 xxx.xxx.39.125
Ještě se tady řešilo stavební povolení apod.Takže jsem zjišťoval na stavebním úřadě,co a jak.Podotýkám,že naše obec spadá pod velmi vstřícnou paní úřednici,což u nás není moc zvykem a dzvěděl jsem se toto : budova je zkolaudována jako garáž a hospodářská místnost,že to jako garáž nevyužívám je čistě moje věc,chovat tam můžu klidně krokodýli.Venkovní výlety : betonový základ do 25ti m podléha jen ohlášce na obci.Takže jsem vybetonoval 6x3m a další tři metry udělám závěsné.Což ona osobně řešit nebude,ale je to údajně postavené na tom,jak který úředník toto posoudí 4cone : nějakou skicu nakreslím a vložím to tady
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.02.2011, 12:12:34 xxx.xxx.80.34
Daniel: Tak jak už psala Růža, klobouk dolů. Máte to opravdu krásné. Taky by jsme s taťkou chtěli něco takhle předělat, problém je, že nemáme žádný takoví objekt a ve sklepě už je tak málo místa. Ale příští rok možná bude nová voliera pro Eklektuse. Zálet by byl pod schodáma, tam je to asi 2x1,5x1,80 (d,š,v) a výlet by bl vlastně podél domu, přímo k pergole, kde je teď skalka, tento výlet by byl dlouhý 4m, široký 1,5 m a výška by se teprv dořešila, tam může být jakkoliv vysoká. Pokud se to povede, tak už se na to těším, chci tam hodně lan větví a to celé pro jeden pár Eklektusů. Jak už jsem ale říkal, máte to krásné a tak jako Cone Vám závidím takovou garáž na předělání. Téměř všechny domy kolem nás mají na zahradě nějaké staré budovy, šopky atd. a mají je prázdné, jen my ne, jak nachval. Hodně štěstí v chovu a těším se na fotky výletů.
Kelišová (neregistrovaný) 27.02.2011, 12:26:09 xxx.xxx.39.125
4fylip : však se dojeď podívat,jsem z Oldřišova,ty jsi myslím z Kobeřic,taky už jsem se chystal ti napsat,že bychom se spojili na pokec.Jsem tady krátce,takže si nemám s kým o chovatelství pokecat.Tel a email na mě je v profilu.Boj o garáž byl dlouhý,ale já ho nakonec vyhrál.Ženským jsem musel udělat výměnou balkón,terasu a vyklidit sklep.Holt byly v přesile:-)
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.02.2011, 12:46:35 xxx.xxx.80.34
Tak to se někdy určitě stavím. Ano já jsem z Kobeřic. Kdyby jsi chtěl, tak ti můžu dát i nějaké kontakty na chovatele tady v okolí. Jenom v Hněvošicích znám tři a to máš hned vedle. Bydlíš mezi barákama? Já bych na patagonce neměl kvůli křiku odvahu, ale zase znám chovatele, který má mezi domama i Arakangy, amazoňany atd. a stačí je na noc zavřít a poušít je až o půl osmé, takže to už nikomu nevadí.
Kelišová (neregistrovaný) 27.02.2011, 13:07:10 xxx.xxx.39.125
Jak jsem se nastěhoval,tak jsem tady měl dva páry patagonců a dva páry kakadu bílých od kamaráda.Sousedi chvíli remcali a pak si zvykli.Takže s jedním párem patagonců jsou jak v ráji :-) Do největší voliéru v rohu mám v plánu pořídit pár araraun(takový můj sen),takže jsou snad sousedi dostatečně "nachystaní" po tom úvodním krutém začátku našeho soužití.Ale musím jim poděkovat za naše vztahy,jsou naprosto bezproblémové.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 27.02.2011, 17:06:32 xxx.xxx.226.3
Nu, sice jsou aymary a jiní papouškové "pralesní", ale slunce potřebují pro aktivaci vitamínu D.Ale je fakt, že mnozí papoušky chovají ve sklepích a nijak to neřeší, takže zaplať bůh pro severní stranu:-))
cone (neregistrovaný) 27.02.2011, 17:46:13 xxx.xxx.67.3
4Ruza - já mám venkovní výlety napojené na vnitřní v přízemí domu a jsou "čistá" severní strana, slunce tam svítí dopoledne z východu /cca od 10hod / a odpoledne ze západní strany. Potíž je v zimních měsících, kdy je slunce celodenně nízko, ale zase do dubna ptáky nevypouštím. Můj zesnulý kolega chovatel toto mé umístění nazýva l"to nejlepší z nejhoršího možného".jinak mám krásnou hospodářskou budovu-nudli 10x3m, kterou se již dva roky chystám přebudovat na chov pappoušků, ale obecně čas od času chybí další ruce a když se přes rok pořídí něco nového do voliér, tak i peníze.
Kelišová
Kelišová (113 příspěvků) 01.03.2011, 21:31:50 xxx.xxx.39.125
Na poslední fotce bych někomu daroval ty klece,je mi líto to rozštípat,začátečník by za ně mohl být rád.A toto mi přišlo na email : Ahoj a posilaš i poštou ? M...... D......."a.d.r.e.s.a. jestli jo pošli to tak abych to tady měl 8.3 dík. Přijde vám to normální??? Do 8.3 už to asi pošta nestihne,tak že bych to naložil na vozík a zavezl to 450 km autem :-) Pak má člověk něco darovat,akorát na zlost
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 01.03.2011, 22:10:44 xxx.xxx.226.3
A tak šup zabalit a poslat na dobírku, aby měl hoch radost z darovaných klecí:-)).Když to dáte zítra, tak to do pátku má.Přeci mu nezkazíte radost..:-))
leef (neregistrovaný) 02.03.2011, 09:45:50 xxx.xxx.62.135
Dane, pěkná práce,vypadá to dobře.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.