Aktuálně: 4 694 inzerátů177 076 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Hotová směs zrní pro alexandry

anonymní (neregistrovaný) 05.03.2011, 10:34:05 xxx.xxx.143.54
Dobrý den . Rád bych si koupil namíchanou směs zrní pro své alexandry malé . Přemýšlím o deli nature 68 a do ní bych si přimýchal slunečnici kterou mám doma . Mohli by jste mi prosím napsat váš tip , zkušenosti nebo popřípadě poradit něco jiného ? Děkuji .
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 05.03.2011, 18:44:32 xxx.xxx.81.125
Dobrý den, záleží jestli to chcete pro alexe ve venkovní voliéře nebo pro domácí mazlíčky. Já mám domácí mazlíčky a ti nepotřebují tolik energetickou stravu, protože se zas tolik nepohybují. Moc nelétají, přestože jsou většinu dne puštěni. Spíš si lezou po hračkách a okusují je nebo po stole a baví se schazováním věcí z něj. Takže já kupuji směs pro korely, směs pro vělké papoušky a směs pro střední papoušky. To doplňuji prosem žlutým a červeným, lesknicí, loupaným ovsem, bílou slunečnicí, směsí sušeného ovoce pro papoušky a vitamínovými perličkami. Z toho všeho si namíchám do střední krabičky směs a pak jim z toho dávám do krmítka. To se týká základu, samozřejmě mají ještě čerstvé ovoce a zeleninu, ořechy a to co slupnou, když mi něco ukradnou. Alexové mají pěkné hladké peří (kromě doby přepeřování), nejsou tlustí a zdají se být vitální, takže jim to vyhovuje.
sunflowersman (neregistrovaný) 05.03.2011, 19:19:28 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Chovám pouze alexandry rudohlavé. V době zimování, kdy jsou v menší voliérce krmím deli nature 62 na půl s deli nature71 maximálně třikrát do týdne. Jinak mají máčené a klíčené. Pěkný výběr ovoce a zeleniny každý den je samozřejmostí a pozoruji, že tato složka stravy u alexandrů mnohdy ovlivňuje kondici (dříve jsem měl v chovu i alexandra malého). Také by se nemělo zapomínat na prospěšné tuky v podobě ořechů, samozřejmě v den podávání ořechů snížit objem suché či klíčené směsi. Mirek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.