Aktuálně: 4 944 inzerátů174 409 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Nevšímá si hraček

Hani
Hani (51 příspěvků) 10.03.2011, 11:28:49 xxx.xxx.18.225
Našeho amazoňana Pepíka vůbec nezajímají hračky v kleci. Tím pádem tráví čas buď sezením na bidle anebo občas lezením po kleci. (Ven ho zatím nepouštíme, protože ho máme měsíc a není ještě tolik ochočený.) Snažíme se mu co nejvíc věnovat, ale i tak mě mrzí, že ten čas, kdy je sám, nevyužije hračkama. Penant, kterého jsme měli před ním, hračky přímo miloval, pořád se na různě věšel a podobně, tak nevím, proč Pepíka nezajímají..
cone
cone (1412 příspěvků) 10.03.2011, 12:12:15 xxx.xxx.67.3
Každý jedinec je v něčem jiný, zkuste nařezat špalíky 5-8cm o prměrů nad 3 cm z čerstvě uříznuté větve,s kůrou, ja používám nejvíce černý bez a vrbu a zavěsit k bidlu. Určitě neodolá. Jinak už byste měla plánovat a začít nějakou fintou s vytahováním z klece.
Hani
Hani (51 příspěvků) 10.03.2011, 12:47:25 xxx.xxx.18.225
Určitě mu něco vyrobíme. Už se chystám nařezat čerstvé větve. Taky chceme, aby měl nějaký "ptačí strom", na kterém by si pak seděl, až bude mimo klec. Já bych ho moc ráda z klece pustila, ale ještě to vidím tak na měsíc... Pořád ne a ne na ruku. Má chvíle, kdy se nechá hezky a bez protestu pohladit po hlavě - to mu vadí překvapivě mnohem míň než po hrudi, ale pak je protiva a nenechá na sebe sáhnout. Nastavuju mu vždycky prsty, jenže se spíš odtahuje. Tak na něj zas nechci moc tlačit..
salamounek (neregistrovaný) 10.03.2011, 22:10:20 xxx.xxx.81.125
Souhlasím s panem Šiškou, každý papoušek je opravdu jiná osobnost. Pokud je papoušek z voliéry, tak většinou hračky nezná a trvá déle než si jich začne všímat. Ale může se stát, že ho nezaujmou vůbec. Jeden můj alex zavěšené hračky v kleci nesnáší (venku je okusuje a hraje si), ale když mu zavěsím větvičku nebo mu dám samotný dřevěný korálek (velký), tak si s tím vyhraje ažaž. Druhý alex naopak zavěšené hračky miluje a samotných korálků si moc nevšímá. Ale oba milují zavěšené tenčí větvičky a čisté korkové špunty. Oboje krásně rozcupují a zabaví se na dlouho. Špunty jim dávám hlaně když musím někam odjet a oni musejí být třeba dvě hodinky v kleci. Na pouštění neochočených papoušků jsou různé názory. Já když jsem měla neochočeného jednoho papouška, pouštěla jsem ho pravidelně v sobotu či neděli, kdy jsem měla dostatek času nalákat ho zpět na nějakou dobrůtku a číhat s provázkem přivázaným k dvířkům. Když vlezl do klece, opatrně jsem za provázek zatáhla (aby se nevylekal) až se dvířka přivřela a pak jsem je šla dovřít. Někdy toto číhání trvalo i hodinu, ale vždy tam nakonec vlezl. Nejsem příznivcem puštění papouška a pak honění s hadrem či síťkou, aby se dostal zpět. Proto jsem si vybírala víkendové dny, kdy je čas. Teď mám jednoho ochočeného, druhý zatím moc není. Pouštím je oba každý den, protože stačí když dám nějakou mlsku do klece, tak ten ochočený tam hned jde nebo ho tam dám sama. Ten druhý se po chvilce utíká podívat co tam ten ochočený dělá. Takže s návratem do klece není problém.
Hani
Hani (51 příspěvků) 10.03.2011, 22:34:29 xxx.xxx.18.225
Právěže je z voliéry. Ale ani penant nebyl ručně dokrmen. Určitě je to hodně i o té osobnosti. Zkusila jsem mu dát do klece ruličku od toalet. papíru, ale spíš se jí zděsil a obloukem se jí vyhýbal. Ohledně toho pouštění.. On už z klece dvakrát utekl. Což byla pokaždé moje chyba. Poprvé jsem ho zpátky dostala hned - pohotově a naprosto bez přemýšlení jsem ho vzala do rukou (byl zapletený do dekorace ve váze) a šupla do klece. Vůbec se nebránil, nekřičel, nekloval, jako by se ani nic nestalo. Napodruhé se nejspíš lekl, když jsem uklízela za klecí, skočil na přivřená dvířka, ta se otevřela a on vylétl. A to byl pak teprv horor. Létal po místnosti a narážel do věcí. Umírala jsem hrůzou (a proklínala se), že si zlomí vaz. No a pak se pokusil vletět do klece, ale netrefil se. Byl na zemi, tak jsem ho tam zkusila nasměrovat. Ale to se mu vůbec nelíbilo, roztahoval peří, otvíral zobák a pěkně se rozčiloval. No nakonec si na klec naskočil a vylezl si nahoru. Hledal, jak by se dostal dovnitř, ale nepřišel na to. Zkoušela jsem ho nalákat piškotem - na ten se vždycky natahoval a hned si chtěl vzít, ale dovnitř se mi ho nepodařilo nasměrovat. Dlouho na kleci seděl, pak podřimoval a už jsem nevěděla, jak ho tam dostat. Pořád jsem doufala, že si tam nakonec vleze sám. Bohužel se tak nestalo a opět nakonec vzlétl.. Skončil zase na zemi u obývací stěny a chtěl za ni zalézt. To už jsem věděla, že je zle - odtamtud bychom ho nedostali. Tak jsem musela popadnout plínku, hodila jsem ji na něj a vzala ho do rukou. Řádně mi do krve poštípal ruce a ještě řádněji u toho křičel. No vzpamatovávala jsem se z toho dlouho. Naštěstí se nepotvrdily moje obavy, že už si nebude chtít vzít z ruky a už je zase v pohodě. Na penanta jsem měli fígl - přímo na ruku nechtěl, tak měl svůj proutěný košík, na ten naskočil a pak se nechal přenést do klece. Jenže Pepík se věcí v rukou bojí (pokud to není něco na žrádlo). Je fakt, že penant byl mnohem otrkanější a jen tak něčeho se nezalekl. Pepík se leká někdy i sám sebe (když to trochu přeženu...). Já bych ho hrozně ráda pustila, ale fakt mám strach, že bych ho tam pak musela nahánět...
cone
cone (1412 příspěvků) 11.03.2011, 08:19:31 xxx.xxx.67.3
Možná byste ho mohla naučit vstupovat na nějaký klacek a na měm ho následně vytahnout či strčit dovnitř. Honění papouška / i krotkého / po pokoji a vytvořit mu stres by určitě ničemu neprospělo.
salamounek (neregistrovaný) 11.03.2011, 10:58:45 xxx.xxx.81.125
Z toho co píšete, je to asi ještě mládě? Ti mají problém se naučit přesně přistávat. Když jsem si mladšího alexe loni na podzim přinesla, tak se také neuměl strefit kam chtěl, většinou skončil zavěšený na zácloně. Teď už přistává dobře, i když ještě ne tak výborně jako druhý alex. Nebojte se, on se to naučí, ale musí k tomu mít příležitost. Alespoň jednou týdně bych ho pustila, aby si to létání mohl procvičit. Korely mi většinou přistávaly v zácloně, odkud jsem je rukou vzala a dala do klece, než se naučily trefit se tam samy. Skříně a okna jsou velké nebezpečí. Před oknem musíte mít vždy záclonu nebo závěs, jinak se může naražením do něj zranit. U skříní mám všude nahoře položené čtvrtky (zatížené věcmi nebo přilepené ke skříni), které jdou až ke stěně, aby tam nemohl papoušek zapadnout. Po stranách skříní v místech kde by mohl zaletět nebo zalézt mám přilepené pruhy čtvrtek (s tapetou do barvy skříně), které opět sahají až ke zdi. Když jsou pak již starší, většinou si těchto míst nevšímají, ale přesto je tam mám zabezpečené stále.
Hani
Hani (51 příspěvků) 11.03.2011, 11:28:23 xxx.xxx.18.225
Je mu 10 měsíců. Jak já říkám, je to ještě takové odrostlé mimčo .) Před oknem máme záclonu a k těm stranám skříní bych mohla dát vysoké vázy, aby tam nemohl zalézt. Ale s tou obývací stěnou nevím jak to udělat. Máme ji totiž dost komplikovaně a různě rozčleněnou. Navíc je tu několik terárií s hady (tátův koníček). Penant nám právě za tu stěnu jednou zapadl. Nakonec ho taťka musel "vymést" koštětem. (já jsem u toho nebyla) Teď mě napadlo, že když bude puštěný, daly by se tam umístit třeba polštářky.
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.03.2011, 12:43:52 xxx.xxx.81.125
Polštářky nevím jestli by fungovaly. Moji papouškové například s oblibou polštářky převracejí. Přistanou na posteli a pak se šplhají po polštářcích nahoru a pak začnou strkat hlavičku za ně, až se i s nimi převrátí. Asi tam hledají poklady :-). To mě spíš napadá, pokud jste trošku zručná, tak si z nějakých odstřižků nebo starého prostěradla či jiné látky ušijte takové duté hady a do nich nacpěte trhaný molitan (prodává se). Těmito hádky můžete mezery mezi obývací stěnou a zdí zacpat a drží to i svisle. A co říkají papoušci na hady? Já mám v akvárku želvu vodní, takže celé akvárko mám kvůli bezpečnosti ptáků zakryté pletivem. Jeden z mých papoušku se s oblibou chodí na želvu koukat, buď ze strany nebo ze shora, odkud ho ovšem odháním, aby mi do akvárka nekadil.
Hani
Hani (51 příspěvků) 11.03.2011, 13:35:20 xxx.xxx.18.225
Papouška máme (bohužel) zatím jednoho. Hlavně tady v bytě by na další nebylo moc místa.. Ikdyž doufám, že časem pořídím Pepíkovi kamarádku. Na hady neříká nic, protože zatím neměl možnost se s nimi seznámit :) .. Terárka jsou dřevěná se sklem, takže není žádné riziko, aby se dostal on k nim nebo oni k jemu. Když jsme měli dřív jezevčíka (na podzim bohužel umřel), tak ten hrozně žárlil na penanta. Když se nesl penantovi piškot, Ben hned běžel a chtěl mu ho ukrást :)) .. No a až penant umřel, tak Beník chodil okolo toho místa, kde byla klec, a hledal ho.. Ti molitanoví hadi jsou výborný nápad, díky za tip! :)
anonymní (neregistrovaný) 11.03.2011, 14:41:22 xxx.xxx.109.90
Dobre by bolo, keby tých hadov ani nevidel. Strach pred nimi majú v sebe zakódovaný. Keď sme kedysi mali mazlíka andulku, pozeral som nejaký prírodopisný film a anduliačik mi sedel na pleci a pozeral so mnou, zrazu ukázali nejakého hada a to by ste mali vidieť a počuť čo nastalo. Nikdy pred tým, ani po tom som ho nepočul tak strašne škriekať a splašene poletovať.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.