Aktuálně: 4 885 inzerátů174 913 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Alternativa chovu

Marťan
Marťan (669 příspěvků) 16.03.2011, 16:17:12 xxx.xxx.240.176
Dobrý den, jsem začínající chovatel papoušků. Jde o společný chov. Mám voliéru velkou 5x2,5m, v ní chci mít běžné papoušky austrálie. Mám zatim andulky pár korel a starší samici rosely pestré. Jde o to že často čtu o agresivitě samců rosely pestré ale jinde čtu že chov je bez problému. Až seženu samce tak chci vyzkoušet společný chov, ale kdyby to nešlo tak je možnost rosely v toku přestěhovat do stejně velkých voliér s bažanty, myslim že toto soužití by nebylo problémové. Ale na zimu bych chtěl rosely dávat zpět k andulám a korelám (do budoucna možná i jíné druhy-zpěvák, horský) kvůli zimování. Myslíte že je tento chov možný? Taky mě velice zaujal kakariky u kterého je prý problém zase se zvědavostí, kdyžtak bych to dělal stejně jako s roselama. Nejlapší by samozřejmě bylo kdyby se všichni snášely. Ale zatím jsem nikde nečetl o chovu kakariků s roselama. Jaké máte názory Vy? Moc děkuji za odpovědi. Martin
anonymní (neregistrovaný) 16.03.2011, 17:42:40 xxx.xxx.3.4
Tak s těma rozelama bud hodně opatrnej, z mé vlastní skušenosti bych ti to nedoporučoval.Rosely jsou doopravdy velice agresivní.Co se tíče těch zpěvavích tak to je to samé ,agresivita tak velká že zabije i vlastní mladé.Ty Horáky tam mužeš klidně dát, to bude klapat.A co se kakariku týče tak společný chov neporadím,mam každý pár zvlášt.Jednou jsem si přivezl kakariky,pustil je do voliery a ráno byli 3 kusy uklovani na zemi.Pak že nejsou agresivní.Mam tady jednoho samce kakarika a ten už mi stačil zabít dvě samice. Tak chovu zdar a pro toho samce si prijedte,doufam že jsem vás tímto neodradil Špringer.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.